Győzelem a javából

• 2016.10.14. 21:50
Csapatunk fontos három pontot szerzett Bécsben, kiváló kezdés után kétgólos vezetéssel folytatódott a második harmad, melyben a hazaiak egalizáltak, végül a harmadik harmadban Rajna kiváló teljesítménye és a fegyelmezett védekezés döntött.

LEMELIN, NIKOLIC, GATOL, SEEWALD
Lamoureux (Kickert ) - Fraser , Bowman , Pollastrone , Holzapfel , Ferland - Brocklehurst , McKiernan , Wukovits , Vause , Nödl - Hackl , Lakos , Rotter , Sharp , Tessier - Nißner , Peter , Bauer , Fischer , Großlercher
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Courchaine , Vas , Maylan - Sagert , Szabo , Koger , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Orban , Sarpatki , Orban , Sofron - Szaller , Vincze , Kocsis , Reisz
Gólszerzők: Sharp , Tessier , Nödl ill. Sarauer , Sagert , Sofron , Courchaine
Kiállítások: 4 ill. 8

Nem kerülik el a sérülések csapatunkat az új szezonban sem. Benoit Laporte vezetőedzőnek a Vienna Capitals ellen David Makowskit, Erdély Csanádot és Szabó Krisztiánt kellett nélkülöznie, előbbi kettőre rövidebb, míg fiatal játékosunkra kezdődő gerincsérv miatt hosszabb kihagyás vár majd. Utazott így a kerettel Szaller Márk, Vincze Péter, Reisz Áron és Kocsis Ferenc,  tehát az eddiginél is fiatalabb csapattal állt ki az osztrák fővárosban csapatunk.

Kiegyenlített első harmadot produkáltak az együttesek a mezőnyjáték tekintetében, nem voltak érezhetőek a buszlábak vendégoldalon, míg a hazaiak is teljes elánnal vetették bele magukat az első 20 percbe. Kisebb-nagyobb helyzetek akadtak mindkét oldalon az első 10 percben,  hazai oldalon a fiatal Kickert, csapatunk részéről pedig Rajna Miklós azonban jól állta a sarat a kapuban. A mérkőzés 13. percében végül megérkezett az első gól, Sarauer vitte be középen a korongot a támadó harmadba, a jobb szélen érkező Bodohoz passzolt, aki lőtt, a laposan érkező lövésbe pedig Sarauer tette bele jól az ütőjét (0-1). Fokozták a tempót a csapatok, bár a következő öt perc inkább a hazaiaké lett, főleg csapatunk kapuja előtt folyt a játék. Emberelőnybe kerültek Kógerék a harmad végén,  ebből pedig 17 másodperccel a játékrész vége előtt újabb gólt szereztek a kék-fehérek. Megint Sarauer juttatta be a korongot a bécsi harmadba, támadóink pedig jól mozgatták a védelmet Kickert előtt. A játékszer végül Sagerthez került. Sarauer jól zavart a kapu előtt, így védőnk bombaerős lövése védhetetlenül vágódhatott a hálóba (0-2), védőnk így megszerezte pályafutásának első EBEL-gólját.

Laporte mester mérkőzés előtti nyilatkozatában arról beszélt, sokat dolgozott a csapat a védekező harmadbeli játékon, valamint a fegyelmezettségen. Jól látszott ez az együttes játékán, hiszen az első harmadhoz hasonlóan a középső játékrészben is összeszedetten, fegyelmezetten játszó kék-fehér együttes korcsolyázott ki. Nem véletlenül tartják azonban a bécsieket a liga egyik legerősebb csapatának, szükség is volt a fegyelmezett védőjátékra, a második harmadban egy sokkal agresszívebben játszó Bécset láthatott a közönség. Jól látszott ez a kapura lövések arányából is, csapatunk 9 lövésével szemben 25 bécsi lövés állt. Nem sok gólszerzési lehetőség adódott tehát együttesünk számára a második harmadban ráadásul a 29. percben egy, a sarokból szerencsétlenül pattanó korong éppen az érkező Sharp elé került, aki senkitől sem zavartatva tudta megszerezni csapata első gólját (1-2). A 33. percben aztán emberelőnyben is próbálkozhattak a sárga-fekete mezesek, egy szépen kijátszott akció után Tessier lőtt az üres kapuba.(2-2) A harmad utolsó öt percében is maradt a bécsi mezőnyfölény, ráadásul két és fél perccel a dudaszó előtt újabb fórt kaptak a hazaiak. Először úgy tűnt, nem sikerül kijuttatni a korongot a harmadból, de előbb Sarauer, majd Bodo szabadított fel, a kiállítás leteltéig pedig nem született újabb gól.

Egy harmad végi késleltetett kiállítás miatt hátrányban kezdődött a harmadik harmad csapatunk számára, ám védelmünk újra az első húsz percben látott arcát mutatva, sikerrel szűrte meg a bécsi támadásokat. Bár a védelem és Rajna Miklós jól dolgozott hátul, a mezőnyjátékban és a korongbirtoklásban inkább a hazaiak jeleskedtek az első öt percben, kapuig csak csapatunk második sora, a Kóger-Sarauer-Bodo trió jutott, de komoly helyzetet nekik sem sikerült kialakítani. A 47. percben Lakos kiállítás után újabb előnyhöz jutott együttesünk, de míg egyszer a hazai bekkek zártak jól, máskor Kickert állta útját a próbálkozásoknak. Alighogy kiegészültek Rotterék, Sofronhoz került a korong a buli után, támadónk pedig egy remek egyéni akció után újabb gólt szerzett csapatunknak (2-3).  A gól után újabb emberhátrányt sikerült kivédekezni, csapatunk őrizte az előnyét hátrányban is a nagy erőkkel támadó hazaiakkal szemben. Már egyenlő létszámnál is jól forgatta a korongot a bécsi kapu előtt az első sor, záporoztak a lövések Kickert kapuja felé a mérkőzés vége előtt négy perccel, végül Courchaine lövése talált utat a hálóba (2-4). Nem tartott sokáig a kétgólos vezetés, mindössze 15 másodperc múlva egy Rajnáról szerencsétlenül lecsorgó Korong Nödl elé került, aki az üres kapuba helyezett (3-4). Lassan peregtek a másodpercek, Rajnának pedig sok dolga akadt az utolsó két percben, hiszen mindent beleadtak a hazaiak, másfél perccel a vége előtt még Kickertet is lehozták, így hat az öt ellen próbálkozhattak az osztrákok, de csapatunk kitartott a végső dudaszóig, így begyűjtötte mind a három pontot Bécsben.

A Fehérvár AV19 ezzel megszerezte idei első idegenbeli győzelmét a bajnokságban, ráadásul a liga egyik legjobb hazai mérleggel rendelkező csapata ellen sikerült nyerni saját otthonában.