Egy pontot szereztünk Grazban

• 2015.10.16. 21:30
  • Csik Tamás
Sokáig úgy tűnt, győztesen térhetünk haza a 99-esek otthonából, de a harmadik harmadban előbb egyenlítettek, majd a hosszabbításban a döntő gólt is megszerezték a hazaiak.
Moser medical graz 99ers
Dahm (Höneckl) - Strohmeier, Little, MacArthur, Werner, Poulsen - Kovacevic, Mitchell, DeSimone, Fornataro, Brophey - Marcou, Unterweger, Woger, Pinter, Almtorp - Konradsheim, Zierer, Natter, Zusevics, Pirmann
fehérvár av19
Rajna (Hetényi Z.) - Szirányi, Wehrs, Kóger, Sarauer, Banham - Martinelli, Varga A., Connolly, Francis, Kovács Cs. - Orbán, Brocklehurst, Benk, Sikorcin, Nagy G. - Kocsis, Sille, Vincze
Gólszerzők: Fornataro, De Simone, Brophey (2), illetve Connolly, Banham, Martinelli
Kiállítások: 4, illetve 12 perc

Nem sokat lacafacáztak a hazaiak, rögtön az elején nekünk rontottak. Előbb De Simone ziccerét, majd Mitchell veszélyes lövését kellett védenie Rajnának. A kettő közé egy Sarauer helyzet ékelődött, de a hazai fölény az 5. percben góllá érett; Rajna kétszer még védeni tudott, de harmadszorra Fornataro már a kapunkba pofozta a pakkot (1-0). Erősen érződött a buszláb csapatunkon, örülhettünk, hogy nem kerültünk nagyobb hátrányba. A 11. percben aztán – némileg váratlanul – sikerült egyenlíteni; Nagy Gergő átadását Connolly vágta a hazai hálóba (1-1). Sőt, a harmad vége már a miénk volt, előbb Francis kígyózott át a komplett grazi védelmen, majd Connolly lőhetett volna újabb gólt, de mindkét lehetőség kimaradt. Döntetlen állásnál mehettek pihenőre a játékosok.

Ahogy elkezdődött a második játékrész, Szirányi máris mehetett a büntetőpadra. Ám hiába voltunk emberhátrányban, az agilisan játszó Connolly így is veszélyeztette a hazai kaput. Ebben a húsz percben már nem volt akkora az iram, mint az előző harmadban, visszavettek a tempóból a csapatok. A 29. percben ismét a hazaiak szereztek vezetést, de kellett ehhez egy fehérvári védelmi hiba is. Eladtuk a korongot, De Simone pedig köszönte szépen és gólt szerzett (2-1). Alig egy percig vezetett a házigazda, amikor érkezett a sérüléséből nemrég visszatért Frank Banham és góljával másodszor is sikerült kiegyenlítenünk (2-2). És itt még nem volt vége! A 38. minutumban emberelőnybe kerültünk, Martinelli pedig jól kapirgált a kapu előtt, és máris nálunk volt az előny (2-3). Negyven perc után bizakodva várhattuk a folytatást.

A harmadik harmadban ismét feljebb kapcsoltak a graziak, nem véletlen, az egyenlítésért küzdöttek a fekete-narancs mezesek. Az EBEL első körének legjobb kapusa, Rajna Miklós azonban ezúttal is parádézott, jó néhány lehetetlen helyzetben mutatott be bravúrt. Mitchell már alig hitte el, hogy mindenhova odaér a magyar kapus. A védők is megtették a magukét, a 99-esek számos lövése halt el a blokkban. Már csak öt perc volt hátra, úgy tűnt, három ponttal távozhatunk, ekkor viszont emberelőnybe kerültek a hazaiak és Brophey egalizált (3-3). A végén még az egy pontnak is örülhettünk, hiszen újabb fehérvári emberhátrány és zúgó grazi kapuvas zárta a hatvan percet. Jöhetett a hosszabbítás.

Banham áthúzódó kiállítása miatt a ráadást három a négyben kezdtük, már éppen kiegészültünk, amikor Brophey megszerezte a győztes gólt a hazaiaknak (4-3), így egy ponttal térhetünk haza, míg a 99ers két egységgel gazdagodott.

Vasárnap máris visszavághatunk a vereségért, hiszen 17:30-tól éppen a Moser Medical Graz 99ers együttese vendégeskedik az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Akkor már - ha Rob Pallin is úgy dönt - az új szerzemény, Ryan Kinasewich is jégre léphet.