Fontos győzelem a Znojmo ellen

• 2015.11.29. 21:14
A HC Orli Znojmo ugyan többet lőtt kapura a mieinknél, de kiváló kapusteljesítménnyel és jó helyzetkihasználással itthon tartottuk a három pontot

GRUBER, SMETANA, ETTLMAYER, KASPAR
Hetenyi (Rajna ) - Martinelli , Brocklehurst , Koger , Nagy , Sarpatki - Wehrs , Orban , Connolly , Francis , Bodo - Szaller , Korbuly , Kovacs , Benk , Orban - Szabo-Pal , Kocsis , Vincze
Nechvatal (Fucik ) - Senkerik , Sulak , Beroun , Lattner , Novak - Roupec , Biro , Tomas , Pucher , Podesva - Stach , Stehlik , Sedivy , Bartos , Yellow - Baca , Boruta , Spacek , Rehus , Csamango
Gólszerzők: Bodo , Orban , Sarpatki ill. Yellow
Kiállítások: 8 ill. 10

Igen tartalékos összeállításban vette fel a harcot a Fehérvár AV19 a komoly játékerőt képviselő cseh ellenfelével, de az első játékpercekben ennek szerencsére nem sok nyoma volt. Minden kék-fehér játékos nagy elánnal vetette magát a küzdelembe, és ennek hamar eredménye is lett. Kiharcoltunk egy vendégszabálytalanságot, a fórt pedig taktikusan játszottuk meg. Connolly kapu mögötti feladása után az érkező Bodó a léc alá bombázott (1-0). A csehek nagyobb fordulatszámra kapcsoltak, de Hetényi vezérletével hatástalanítottuk a próbálkozásaikat. Sőt, növelni is tudtuk az előnyünket: Brocklehurst óriási bombája még kijött a kapusról, a jókor jó helyen levő Orban szépen átvette a kipattanót, majd az üres kapuba húzta gyors mozdulattal (2-0).

Nehéz perceket kellett átélnünk a beleerősítő piros-fehérek ellen a második felvonás elején, előbb Orbán, majd Brocklehurst is a kiállítás sorsára jutott. A cseh fórok szerencsére ma este nem hordoztak magukban annyi veszélyt, mint általában, bár olykor igencsak eldugták előlünk a pakkot. Amikor lövéshez jutottak, akkor viszont Hetényi volt a végállomás. Egy emberelőnyt mi is kihasználatlanul hagytunk a folytatásban, majd a következő alkalmával jött Sárpátki, aki csodálatos fonákmozdulattal mattolta a kapust (3-0).

A tekintélyes előnyünk dacára akadt izgalom bőven a harmadik harmadban is. Martinelli feleslegesen kiállíttatta magát az előző játékrész végén, Yellow Horn pedig éles szögből ki is használta az emberelőnyt (3-1). Nagy energiákat mozgósított ellenfelünk a felzárkózásért, a kevés védővel játszó kék-fehérek szó szerint emberfelettit teljesítettek, hogy megakadályozzák az újabb cseh találatokat. Stehlik durván palánkra lökte Connollyt, ez igencsak felborzolta a kedélyeket, a jogos fórt azonban nem tudtuk gólra váltani. A hajrában lehozta kapusát a Znojmo, az állás azonban nem változott.

A Fehérvár AV19 hatalmas csatában, nagyszerű kapusteljesítménnyel szép és önbizalomnövelő győzelmet aratott.