Vereség egy hatpontos meccsen

• 2015.10.20. 19:19
  • Kiss Csaba
Hiába vezetett két góllal is a Fehérvár AV19 az Újpest ellen, sajnos végül vesztesen kellett elhagyjuk a jeget.
Vezette: Babic, Gangel, Ozsváth, Soltész
Scola - Reisz, Pados, Kocsis, Szabó-P., Holmberg, Tóth G., Szita, Szabó D., Hamvai, Vokla, Hegyi Á. Z., Szabó B., Szaller, Lengyel, Reiter R., Shupe, Orban, Mazzag, Reiter A., Bodó.
UTE
Sila - Huba, Feil A., Nemes, Lindgren, Gröschl, Mihalik, Zalavári, Dömötör, Pance, Hegyi Á., Virág, Pichler, Kiss D., Garbacz, Hodos, Csanyi, Turbucz, Sommer, Kiss Á.
Gólszerzők: Bodó, Orban, ill. Turbucz (2), Csanyi, Pichler
Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Őszies, esős keddi nap várta a Fehérvár AV19-UTE mérkőzés résztvevőit, és az első harmad sem csempészett sok vidámságot a jelenlevők napjába. Óvatos mezőnyjátékot szemlélhettünk, kevés gólhelyzettel. A kapusoknak nem volt sok dolga, inkább csak gyömöszölték egymást a csapatok.

A második harmad hazai fórral indult, Bodó került tiszta lövőhelyzetbe, de az utolsó pillanatban egy védő botjáról a szinte üres kapu fölé vágódott a korong. Kisvártatva mi kerültünk emberhátrányba - Bodó pedig újra ziccerbe: a szólót higgadtan elhúzta Sila orra előtt, és fonákkal a kapuba emelt (1-0). Beindult a Fehérvár: alig pár perc telt el, és egy ügyes jobb oldali támadás során Shupe iramodott meg, lövése kipattant Siláról, Hegyi ismételt, ez is elakadt, de érkezett Orban, és a hálóba kotorta a pakkot (2-0). Szilassy Zoltán időt kért, átállt három sorra, és ez jól hatott tanítványaira: Huba feladását Turbucz vágta középtávolról a kapuba (2-1). Újra nyílt lett a meccs, és egy védelmi megingás nyomán Csanyi vezette egymagában a korongot Scolára, és jó  csel után mattolta is a kapust (2-2). Hullámvölgybe kerültünk, Scola bravúrjaira is szükség volt, hogy ne változzon az állás. Kétarcú játékrész volt, amelyben semmi nem dőlt még el.

Rémálomszerűen indult a befejező húsz perc, Turbucz második találatával megfordította a meccset az UTE (2-3).Mentünk előre az egyenlítésért, de nem volt igazi átütőerő a támadásainkban. Sajnos az UTE jobban sáfárkodott a lehetőségeivel, egy kipattanót Pichler kotort be (2-4). Emberelőny kínálta fel a felzárkózást a mieinknek, ám nem tudtunk élni vele. A meccset emberhátrányban fejeztük be, így nem volt reális esélyünk az álláson változtatni.