Folytatódó sikersorozat

• 2015.10.02. 20:03
  • Kiss Csaba
A Fehérvár AV19 folytatta győzelmi szériáját pénteken is. A fiúk megérdemelten győzték le az ASC Corona Brassót.
Fehérvár AV19
Scola - Reisz, Varga B., Krogh, Kocsis, Arany, Holmberg, Korbuly, Tóth, Pillók, Hamvai, Vokla, Hegyi, Lengyel, Reiter R., Shupe, Orban, Mazzag, balogh, Reiter A., Bodó.
Vendég
Fülöp - Molnár, Fodor Cs., Sprencz, Bíró G., Dumitru, Balázs, Mihály, Imecs, bíró M., Bíró O., János, zsók, Virág, Petres, Péter, Márton, Tranca, Mátyás.
Gólszerzők: BODÓ, ORBÁN, HOLMBERG, SHUPE; MOLNÁR, BÍRÓ G., VIRÁG
Kiállítások: 10, ill. 18 perc

A szép számú közönség örömére eseménydúsan kezdődött a mérkőzés, hiszen a némileg túl vehemensen kezdő Brassó hamar emberhátrányban találta magát, amelyet Bodó egy ügyes emberelőnyös figura végén gólra is váltott (1-0). Az előnyt kisvártatvanövelni is tudtuk, ráadásul úgy, hogy eggyel kevesebben voltunk a jégen Reisz kiállítása okán. Orban szólógólját videón is visszanézték a játékvezetők, mielőtt megadták volna (2-0). A vezetés talán túlságosan is megnyugtatta a mieinket, hiszen fél perc alatt egyenlített a Brassó. Előbb Molnár lépett ki a bal oldalon és lőtt Scola mellett a kapuba, majd Bíró tört egyedül kapura és szerzett köténygólt (2-2). A szünet előtt aztán kettős emberelőnyben támadhattunk, és egy túlságosan is vakmerő vendégakciót megkontrázva Holmberg mattolta Fülöpöt (3-2).

A második harmadban ahogy telt az idő, úgy került egyre nagyobb mezőnyfölénybe a Fehérvár AV19. Orbán és Reisz látványos összjátéka gólt érdemelt volna, az újabb találatot mégis a Brassó szerezte, Virág emelt középről a léc alá (3-3). Hiába álltunk fel olykor 5-5 ellen is, hiába voltunk egy ízben fórban is, nem sikerült begyötörni az újabb vezető találatot. Pedig olykor már sakk-mattra is kijátszottuk az akcióinkat, olykor pedig távoli bombákkal próbálkoztunk - de mégsem jártunk sikerrel, nagy részben Fülöp bravúrjai okán. Hatalmas erőket mozgósítottak a fiúk, mindent beleadtak, mégis eldöntetlen állással ért minket a szünet.

A befejező játékrész két kihagyott hazai emberelőnnyel indult, amikor azonban teljes létszámmal támadtunk, végre eredménye lett az erőfeszítéseinknek. Korbuly lövése kijött Fülöpről, a kipattanót Kocsis Shupe-hez játszotta, aki a döntő pillanatban is higgadt maradt, és nem hibázott (4-3). Támadásaink folytatódtak, a Brassó többször is kapusának köszönhette, hogy elkerülte az újabb kapott gólt. A sárga-kékek is igyekeztek erősíteni az előrejátékban, Scola azonban jól állt a lábán, akárcsak a teljes hátsó alakzatunk. A hajrában elcseréltük magunkat, fokozódtak tehát az izgalmak, de igazi csapatmunkával sikerült megőrizni az előnyt a végéig, újabb fontos három pont tehát a zsebben.