Ismét legyőztük a MAC-ot!

• 2015.10.11. 20:15
  • Kiss Csaba
A Fehérvár AV19 rendkívül izgalmas mérkőzésen, kiváló teljesítménnyel újfent legyőzte a MAC Budapest csapatát.
Vezette: Mayer, halassy, Váczi, Berger
Kalnins - Reisz, Pados, Krogh, Holmberg, Korbuly, Tóth, Pillók, Szita, Hamvai, Vokla, Hegyi Á. Z., Szabó B., Lengyel, Reiter R., Shupe, Orban, Mazzag, Bodó.
MAC
Bálizs - Nagy P., Quinn, Klempa, Silló, Roczanov, Nagy K., Saarenpaa, McDonald, Tóth R., Stipsicz, Olson, Bödök, Tokaji, terbócs, Herner, Schmál, Németh A., Mestyán, Hayes, Szappanos.
Gólszerzők:
Kiállítások: 0, ill. 0 perc

Egyre több néző látogat ki - örömteli módon - MOL Ligás csapatunk mérkőzéseire, így - bár vendégtábor nem érkezett -, remek hangulatban indult útjára a korong a találkozón, amelyen a mieink több kulcsjátékosukat is nélkülözni kényszerültek sérülés, illetve EBEL-feljátszás miatt. Dietrich mester azonban nem az a szakember, aki a külső körülményekre hivatkozna bármikor is, így most is egyértelműen a győzelmet jelölte meg célként.

Nagy elánnal kezdett a MAC, a Fehérvár AV19 nehezen tudott kibontakozni a heves letámadás folyományaként. Majoross Gergely nem bízta a véletlenre a dolgot, alig volt pillanat, amikor ne lett volna egy - vagy méginkább több - légiósa a pályán, akik felettébb hosszú cseréket nyomtak le. Dietrich edző más koncepciót alkalmazott, nálunk rövidebb, pörgősebb bevetések vártak a srácokra, és a saját nevelésű fiatalok is bőséges jégidőt kaptak. Mégsem kikényszerített hibából szerezte meg a vezetést a vendégcsapat, egy a harmadunk bejáratánál eladott korongot követően 3-1 elleni játékhelyzetet váltott gólra Németh Attila (0-1). A válaszunk azonban hamar érkezett és igen csattanósan, a teljes MAC-védelem csak szemlélte, ahogy egy lenyűgöző egyérintős támadást góllal fejez be Orban (1-1). Visszavett a kitámadásból a MAC, ki is egyenlítődött a meccs - összességében igazságos eldöntetlennel vonulhattak pihenőre a felek és a büfébe a drukkerek.

Egy kihagyott fehérvári fór vezette fel a második harmadot, és bár nem mozgattuk rosszul a korongot, voltaképpen örülhettünk, hogy nem kaptunk gólt egy figyelmetlen korongvesztés után - Kalnins óriási bravúrja kellett hozzá. A folytatásban a MAC is eltékozolt egy előnyt, és bizony, bizony egyre többet tartózkodtunk a vendégharmadban. Igencsak más lett a játék képe, mint a kezdeti percekben volt, fokozódott a fehérvári nyomás. Egyre több párharcot nyertünk meg a támadóharmadban, és nem is bírta a MAC. 5-5 ellen felálltunk, Shupe pedig középtávolról védhetetlenül bombázott a kapuba (2-1). A továbbiakban is fehérvári fölényt szemlélhettünk, frissebbnek tűnt a Dietrich-csapat. Holmberg kiállítása törte meg némileg a lendületünket, és erőre kaptak a vendégek. Megnyitották a hajrát, Szappanos pedig fél perccel a dudaszó előtt szerencsés góllal egalizált (2-2). Ez a fejlemény felettébb bosszantó volt, de hát még előttünk állt 20 percnyi játék.

A szokásos, erős kezdést mutatta be a MAC a befejező húsz percben, igyekeztek mielőbb döntésre vinni a dolgot. Kanins bravúrjaira volt ekkor szükség, hogy ne változzon az állás. Olson kiállítása a legjobbkor jött, ekkor Orban kezében volt a harmadik Fehérvár-gól. Immáron teljes létszámnál Vokla bombája nyújtoztatta meg Bálizst, majd Holmberg hibázott szólót. A másik oldalon Quinn lövését fogta Kanins - jó volt a meccs! Kis erőgyűjtési szakasz következett, a közvetlen hajrát pedig egy - kimaradt - fehérvári emberelőny nyitotta. Hallatlan izgalmakat láthattunk, kapusparádé itt is-ott is. Az 57. percben magas bottal való játékért McDonald állt ki, Tyler Dietrich időt kért, és be is vált az elképzelése: Holmberg óriási gólt ragasztott a pipába (3-2)! Az utolsó percekben mindent beleadott a MAC, hogy egyenlítsen. Majoross Gergely is időt kért, levitte kapusát, az eredmény azonban nem változott.

A mieink kiváló teljesítménnyel megérdemelten nyertek ma este.