Ezúttal is csak egy pont jutott

• 2015.10.18. 19:56
  • Csik Tamás
Megismétlődött a pénteki forgatókönyv, a hosszabbításban ismét a Graz győzött. Ezúttal Székesfehérváron szereztek két pontot Brophey-ék, míg mi egy egységgel gazdagodtunk.
Moser Medical Graz 99ers
Vezette: Piragic, trilar, loicht, smeibidlo.
Rajna (Hetényi Z.) - Szirányi, Brocklehurst, Kóger, Sarauer, Banham - Varga, Orbán, Nagy G., Sikorcin, Kovács Cs. - Wehrs, Martinelli, Connolly, Francis, Kinasewich - Benk, Sille, Vincze
Moser medical graz 99ers
Dahm (Höneckl) - Mitchell, Kovacevic, Brophey, Fornataro, De Simone - Little, Strohmeier, MacArthur, Werner, Poulsen - Unterweger, Marcou, Almtorp, Pinter, Woger - Natter, Konradsheim, Pirmann, Zusevics, Zierer
Gólszerzők: Connolly, Wehrs, illetve Poulsen, MacArthur, Brophey
Kiállítások: 16, illetve 12 perc

A vasárnapi mérkőzésre a védőpárokon változtatott Rob Pallin, és az új igazolást, Ryan Kinasewichet is pályára küldte. A kapuban ezúttal is Rajna Miklós kezdett.

Új csatárunk megilletődöttség nélkül kezdett, azonnal megkínálta Dahm kapust egy lökettel, és később is igen aktívan vett részt a támadásokban. A negyedik percben elcseréltük magunkat, a szezonban már sokadszorra, jött is a büntetés. Az emberhátrányt viszont könnyedén kivédekeztük, egyenlő létszámnál pedig azonnal támadásba lendültünk. Előbb Sarauer került helyzetbe, majd Martinelli indította szenzációsan Kógert, aki csak a kapussal állt szembe, de Dahm nyerte kettejük párviadalát. A harmad felénél egy Kovács-Nagy-Sikorcin háromszögelés végén utóbbi hibázott el egy ajtó-ablak ziccert. Futószalagon jöttek a nagyobbnál nagyobb fehérvári helyzetek, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Óriási fölényben játszottunk, a végén még Sarauer találta el a kapuvasat, de a vendégekre nézve hízelgő eredménnyel, gólnélküli döntetlennel ért véget az első húsz perc.

Wehrs áthúzódó büntetése miatt négy az ötben kezdhettük a középső játékrészt, sőt, Kovács Csaba is a kiállítás sorsára jutott, szűk fél percig kettős emberhátrányba kerültünk. Sikerült kivédekeznünk a három az ötöt, majd a 25. percben Brocklehurst lépett ki egyedül, de ő sem tudta megszerezni a vezető gólunkat. Az ellentámadásból pedig büntetett a Graz, Unterweger lövésébe Poulsen ért bele a kapunk előtt (0-1). Ezután a játékvezetők teljesen széttördelték a meccset, pedig a játék képe egyáltalán nem indokolta, mégis 18 percnyi büntetést osztottak ki a csapatoknak. A hazai publikum ráadásul több ítéletet is erős kétkedéssel fogadott. A 34. percben – négy az ötben – aztán Connolly elé került a korong, aki elhúzta Dahm mellett és a hálóba lőtt (1-1). A szezon első emberhátrányos góljával sikerült egyenlíteni. Viszont maradt továbbra is a grazi emberfór, MacArthur pedig azonnal visszavette övéinek a vezetést (1-2). Az utolsó percekben Sikorcin egyenlíthetett volna, de bottal arcul ütötték. Hiába vérzett, kiállítás nem járt érte. Mégis robbant a csarnok, Wehrs kotort be egy kipattanót, így a döntés a záró játékrészre maradt (2-2).

Sikorcin két foga kitört, több öltéssel varrták össze a sebét, nem is tudott visszajönni a záró harmadra, azonban nélküle is dominálta csapat az első perceket. A fehérvári fölény kiállításokban kamatozott, ezekkel viszont nem tudtunk élni. Ráadásul a 99ers több veszélyes kontrát is vezetett, sokat köszönhettünk ekkor Rajnának. Az ötvenedik percre alábbhagyott a hazai lendület, mintha kicsit elfáradt volna a csapat a saját maga által diktált iramtól. Két perccel a harmadik játékrész vége előtt grazi ütőn volt a mindent eldöntő korong, Rajnának köszönhetően ott is maradt. Az utolsó másodpercekben még Nagy Gergő bombázott mellé, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején, akárcsak két nappal ezelőtt, Brophey meglőtte a Graz győztes gólját, ezzel a vendégek kettő, míg mi egy pontot szereztünk.