HATásos támadójáték

• 2015.10.26. 18:09
  • Kiss Csaba
Jégkorongszeretők tízezreinek figyelmétől övezve a Fehérvár AV19 kiváló játékkal, magabiztosan győzte le a Ferencvárost a MOL Liga hétfői tévés rangadóján.
FTC
Vezette: Varjú, Gangel, Muzsik, Váczi D.
Fehérvár AV19
Scola - Reisz, Pados, Kocsis, Szabó-P., Arany, Holmberg, Tóth G., Szita, Reiter R., Szabó D., Hamvai, Vokla, Hegyi Á. Z., Szaller, lenygel, Reiter A., Shupe, Orbán, Mazzag, Bodó.
FTC
Budai - Suoraniemi, Horváth D., Dubek, Lévai, Kovács V., Manninen, Fliszár, Kiss G., Valecko, Erdélyi, Tendler, Pál, Mach, Rafaj, Jensen, Papp, Hietamaki, Üveges.
Gólszerzők: Orbán (3), Bodó (2), Holmberg

Újra a közszolgálati televízió kamerái előtt indult útjára a korong, fiatal játékosaink az egész ország sportbarátai előtt bizonyíthattak. Lámpaláznak azonban nyoma sem volt, agilisen vetettük magunkat a csatába. A meccs elején kihagyott, de két nagy helyzetet hozó vendégfórt követően küzdelmes mezőnyjátékot személéltettünk, amelybe Orbán kapuvasa, majd Mazzag és Szabó D. jó lövése vittt színt. Érdekes módon mégis egy kevésbé tüzes löket talált utat a kapuba, amikor is Orbán emelése Budai hóna alatt a kapuba csorgott (1-0). A folytatásban is maradt a hazai mezőnyfölény, a vendégek egy-egy kontratámadással tudtak a kapunk elé kerülni. A játékrész hajrájában fokozódott a kék-fehér nyomás, kiváló iramú volt a meccs, az állás azonban nem változott, Vokla közbeszúrásánál a kapuvas segítette ki Budait.

A második felvonás is úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt. Valecko kiállítása alatt Shupe iramodott meg a bal szélen, majd szép átadással kihagyhatatlan helyzetbe hozta Bodót, aki megduplázta az előnyünket (2-0). Kiss Gábor hamar szépíthetett volna, de Scola bravúrosan avatkozott közbe. A másik kapu előtt Holmberg határozottabb volt, egyedül vitte Budaira a korongot, szépen elhúzta előtte a játékszert, majd fonákkal átcsúsztatta azt a gólvonalon (3-0). Az FTC játékosai nehezen követték a mieink tempóját, így többször emberelőnybe kerültünk, sőt, a 34. percben kettősbe is másfél percig. nem tartott azonban ennyi ideig, szép összjátékot követően ugyanis Orbán közelről a léc alá bombázott (4-0). A szünet előtt kevéssel kis híján emberhátrányban talált be az FTC, Kovács V. azonban a szinte üres kapu mellé csúsztatott. Vendégfór zárt a harmadot, Scola azonban őrizte a shutoutját.

Visszaesett az iram a harmadik harmad elejére, mondhatni csordogált a meccs. Mígnem Holmberg villant egy látványos akciót követően - kísérletét Budai még védte, érkezett azonban Bodó, aki a léc alá vágta a pakkot (5-0). A mieink lendületben maradtak, hajtottak az újabb találatért, ez azonban előbb magas bottal való játék révén sikerült, majd emberelőnyben teljessé tette mesterhármasát Brance Orban egy pazar lövéssel (6-0). A Fehérvár AV19 remekelt ma este, a fiúk sikere teljesen megérdemelt, ilyen arányban is.