Büntetőkkel a Klagenfurtot is legyőztük

• 2015.10.13. 21:30
  • Csik Tamás
A Fehérvár AV19 szétlövés után, a visszatérő Sarauer góljával 2-1-re legyőzte a rekordbajnokot. Csapatunk így kettő, míg a KAC egy ponttal gazdagodott.
Vezette: Smetana, siegel, Nagy, Smeibidlo
Rajna (Hetényi Z.) - Szirányi, Wehrs, Kóger, Sarauer, Banham - Varga A., Martinelli, Connolly, Francis, Kovács Cs. - Orbán, Szaller, Benk, Sikorcin, Nagy G. - Kocsis, Sille, Vincze.
EC KAC
Brückler (Stroj) - DeSantis, Schumnig, Ganahl, Nordqvist, Lundmark - Strong, Popovic, Geier S., Hundertpfund, Walker - Pöck T., Vallant, Geier M., Koch, Setzinger - Ban, Harand, Pöck M.
Gólszerzők: Szirányi, sarauer, illetve Lundmark
Kiállítások: 6, illetve 4 perc

Ljubljanai győzelmével a Fehérvár AV19 megtörte hatmeccses rossz sorozatát. A Klagenfurt ellen sem lehetett más célja Rob Pallin együttesének, mint a három pont megszerzése. Ehhez segítséget is kapott vezetőedzőnk; Andrew Sarauer után Frank Banham is játékra jelentkezett. A kapuban az Olimpija elleni idegenbeli meccset shutouttal lehozó Rajna Miklós kezdett.

Nem mondhatni, hogy egymásnak rontott volna a két csapat, csendesen indult a találkozó. A 4. percben aztán - némileg váratlanul - sikerült megszereznünk a vezetést; Szirányi keveredett a kapu elé és lövése átcsorgott Brückleren (1-0). A gól után Rajnának kellett bravúrt bemutatni, majd a harmad felénél Francis viharzott el a szélen, de lövése nem ért célt. Sok feljegyzendő esemény továbbra sem történt. A 15. minutumban Vallant ütközte le durván Vargát, mehetett is a büntetőpadra. Ám hiába az emberelőny, Pöck kilépett, szerencsére a döntő pillanatban elcsúszott, így Rajna könnyedén hárított. Az első játékrészt végül előnnyel zártuk, de a négy kaput eltaláló lövésünkre nem lehettünk büszkék.

Benk előző harmad végi kiállítása miatt négy az ötben kezdhettük a középső etapot, szerencsére jól zárt a fehérvári retesz, nem sok lehetősége volt a KAC-nak a gólszerzésre. Nem úgy a folytatásban! Magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendégek, jóval nagyobb volt az iram, mint az első harmadban. Záporoztak is a lövések Rajna kapujára, főleg emberelőnyben járt közel az egyenlítéshez a rekordbajnok, de kapusunk akárcsak Ljubljanában, most is hibátlanul látta el feladatát. Így hiába a majdnem húsz klagenfurti kapuralövés, gólt nem tudtak ütni a látogatók. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Szaller lövésénél, és Sikorcin helyzeténél mi is növelhettük volna előnyünket. Gól azonban nem esett, változatlan állásnál mehettek az öltözőbe a csapatok.

A harmadik harmad már kiegyenlítettebb játékot hozott, de közben jött a hír, hogy MOL Liga csapatunk hátvédje, Devon Krogh súlyos sérülést szenvedett az újpesti mérkőzésen, így a szurkolás helyett az aggódásé lett a főszerep a nézőtéren. Lent a jégen folyt tovább a játék, érett a második fehérvári gól, és mikor már úgy éreztük, kézben tartjuk a meccset, elég volt egy védelmi hiba és a Klagenfurt kiegyenlített; Lundmark vette be Rajna kapuját az 52. percben (1-1). A fennmaradó időben újabb találat már nem született, következhetett a hét perces hosszabbítás az új szabályok szerint.

A ráadás sem hozott döntést, pedig mindkét csapat előtt adódott bőven lehetőség, különösen három a három elleni játékban.

Jöhettek a büntetők! Az első körben Kovács Csaba kísérletét bárddal védte Brückler, de Lundmark sem tudott túljárni az egész meccsen szenzációsan védő Rajna eszén. A második körben Sarauer gyönyörű gólt lőtt (2-1), míg Rajna ismét védett. Az utolsó körben Francis is bevágta a maga büntetőjét, ezzel megnyertük a mérkőzést és két ponttal gazdagodtunk. A Klagenfurtnak pedig egy pont jutott.