Ezúttal a Zágráb bizonyult jobbnak

• 2017.09.02. 22:02
Az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna második napján a Medvescak Zagreb hagyta el győztesen a jeget az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

Nagy Attila, Kókai Márk, Árkovics Gergő, Vincze Dániel
Rajna (Kornakker) - Jyrkkiö, Uotila, Erdély, Kóger, Szita - Stipsicz, Vidmar, Luttinen, Latendresse, LoVecchio - Harty, Szabó D., Szabó K., Music, Reisz - Szirányi, Vizi, Kocsis, Sárpátki.
Kroselj (Rosandic) - Brine, Deutsch, Zanoski, Simsic, Olden, Privitera, Puskarich, Rajsar, Jarcov, Cepon, Boivin, Pöyhönen, Jankovic, Tikkanen, Koskiranta, Netik, Perkovich, Morley, Aviani, Sijan
Gólszerzők: LoVecchio, Harty ill. Rajsar, Morley, Koskiranta, Netik, Perkovich
Kiállítások: 6 ill. 16

A Fehérvár AV19 az EBEL-be visszatérő Medvescak Zagrebbel csapott össze az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna második napján. David Gilbert elővigyázatosságból pihenőt kapott a szombati napra egy kisebb sérülés miatt, így mind Szita Donát, mind pedig Vizi Dániel lehetőséget kapott Benoit Laporte vezetőedzőtől. Óvatos kezdés után kiegyenlített percek következtek, ahol főleg a mezőnyjáték volt a főszereplő, a csapatok szabályos, ámde kemény hokival örvendeztették meg a kilátogató mintegy 2500 szurkolót. A nyolcadik percben aztán megszületett a mérkőzés első gólja is, egy szépen kijátszott akció után Rajsar csúsztatott Rajna mellett a kapuba (0-1). Folytatódott a kiegyenlített küzdelem, Harty és  Perkovich akaszkodtak össze, így négy a négyben ment tovább a játék, egy védelmi hibát kihasználva pedig újra Rajna kapuja előtt adódott nagy helyzet, Morley azonban elhibázta a ziccert. A harmad utolsó öt perce is hasonló szellemben folytatódott, Rajnának akad több dolga a hátralévő időben is.

Jeff LoVecchio lövésével indult a második játékrész, majd a második percben Tikkanen kiállítása után a Fehérvár emberelőnyével folytatódott. A fórban nem sikerült az egyenlítés, sőt, a vendégek szereztek újabb találatot, Morley távoli lövése csorgott át Rajna kesztyűje alatt (0-2). A hetedik percben Puskarich kapott újabb kiállítást, így együttesünk újra öt a négy ellen próbálkozhatott. Az előnyben LoVecchioé volt a legnagyobb helyzet, a kiegészülés után pedig Kocsis életerős bombáját kellett védenie Kroseljnek. A harmad közepén Latendresse cselezte ki a komplett horvát védelmet, a kapu elé tett passzra azonban nem érkeztek a társak. Lett viszont kiállítás, Boivin kapott két perces büntetést. Jyrkkiö bombázott a kékről, majd Erdély kotorhatta volna be a korongot, de ezúttal sem sikerült a gólszerzés. 7 másodperccel a vendégek kiegészülése előtt LoVecchio került a büntetőpadra, és ugyan a hátrány nagy részét jól védekezte ki csapatunk, Koskiranta távoli lövése beakadt Rajna hálójába (0-3). A gól után újabb kiállítás következett, ezúttal Puskarich kapott 2 percet bottal akasztásért. Ebben az előnyben már megtört a jég, mindössze négy másodperc kellett csapatunk első góljához, Latendresse passzát Jeff LoVecchio értékesítette (1-3). Nem kellett sokat várni az újabb gólra, újra három volt a különbség a 38. percben, amikor Tomas Netlik lőtte ki a jobb felsőt (1-4). Erdély lövésével ért véget a középső játékrész, amelyben a vendégek tovább növelték előnyüket.

Komoly helyzet nélkül zajlott a záró játékrész első öt perce, majd mindkét oldalon adódtak lehetőségek, Jyrkkiönek kellett két percet pihennie a mérkőzés 48. percében, majd Boivin kapott kiállítást, így négy a négy ellen folytatódott a játék. Egy kontratámadás után megszerezték ötödik góljukat a medvék, ezúttal Nathan Perkovich volt eredményes (1-5). Már előnyben Erdély lövése után csengett a vas, majd újabb fehérvári emberelőny következett, Morley és Pöyhönen is kétperces kiállítást kapott. A kettős előnyben Kóger tálalt LoVecchio elé, de mellé ment, ezután Harty lőtt távolról, végül pedig ő volt az, aki megszerezte csapatunk második gólját, egy védhetetlen lövéssel (2-5). A mérkőzésből hátralévő időben visszavett a tempóból a Zágráb, így csapatunknak adódott több lehetősége a gólszerzésre, de Kroselj áthatolhatatlannak bizonyult, így a maradt a 2-5-ös eredmény.

Mestermérleg, Clint Thornton: Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, nem úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük. A Zágráb határozottan és céltudatosan lépett jégre, hiszen egy ligában fogunk játszani a szezon során és két hét múlva újra megmérkőzünk velük. Mi kicsit hátra dőlve néztük a mérkőzést, ami nagyon sokba került az végeredményre nézve. Többször kellett volna a korongot bejátszanunk a kapu elé, és ha egyszer ezt elkezdjük csinálni, több lehetőségünk lesz a gólszerzésre.

Mestermérleg, Connor Cameron: Úgy gondolom, hogy ez egy jó meccs volt. Nagyon gyorsan és erősen kezdtünk, végig mi diktáltuk a tempót. Talán kicsit sok felesleges kiállítást szedtünk össze, de ettől függetlenül nagyon jól játszottunk.