Vereség ideges hangulatú meccsen

• 2015.12.23. 19:45
  • Kiss Csaba
A Fehérvár AV19 szerda este is alulmaradt a MAC Budapesttel szemben. Fővárosi ellenfelünk magabiztosan győzött egy feszült légkörben záródó, kapusverekedéssel tarkított meccsen.

/ Alapszakasz - 31
2015.12.23 Szerda / 18:30
2:6
(1:4, 1:1, 0:1)
Nézőszám: 350
MAC Újbuda
VEZETTE: Halassy, Vas M., Soós, Váczi D.
Kalnins (Scola) - Reisz, Kocsis, Szabó K., Arany, Holmberg, Korbuly, Becze, Tóth G., Pillók, Hamvai, Vokla, Hegyi Á. Z., Szabó B., Szaller, Lengyel, Shupe, Orban, Mazzag, Grieve, Láday.
MAC Újbuda
Bálizs - Klempa, Roczanov, Nagy K., Pozsgai, Saarenpaa, McDonald, Stipsicz, Olson, Bödök, Tokaji, Terbócs, Németh A., Mestyán, Egyed, Jászai, Németh Á., Hayes, Szappanos.
Gólszerzők: Holmberg, Grieve, ill. Olson (3), Terbócs, Mestyán, Nagy K.
Kiállítások: 68, ill. 93 perc

A hétfői vereséget követő fogadkozásoknak megfelelően agilisen kezdett a Fehérvár AV19, Holmberg már a második percben szólóban tört ki, ám sajnos elhibázta a ziccert. A MAC ezzel szemben az első lehetőségét értékesítette, Kalnins ugyan még védeni tudta Mestyán próbálkozását, az ismétlő Terbóccsal szemben már tehetetlen volt (0-1). Nem a tervek szerint indult tehát a meccs, és nem is úgy folytatódott. A lélektani előnybe került vendégek egy gyors kontra végén Mestyán góljával elléptek (0-2). Holmberg bombagólja visszahozta lőtávolba a fővárosiakat (1-2), de Olson két emberelőnyös találatával még a szünet előtt ismét elhúzott ellenfelünk (1-4).

A szünetben kapust cserélt Tyler Dietrich, de Scola se fogott ki szerencsésebb napot kollégájánál: Tokaji távoli lövésébe Olson ért bele, majd a kapuvasról a kapuba jutott a korong (1-5). A folytatásban sok izgalmat nem hozott a játékrész, csendben teltek a percek. A pihenő előtt Grieve kettős emberelőnyben szépített az álláson, éles szögből lőtte ki a felső sarkot (2-5).

A záró játékrészt nagy elánnal kezdte a Fehérvár AV19, aligha rosszmájú megjegyzés, hogy ha az elejétől kezdve ilyen hozzáállás jellemezte volna a mieink játékát, akkor nem az állt volna az eredményjelzőn, ami. Bátran felvállaltuk a párharcokat, ütköztünk, korcsolyáztunk - dinamikusan és határozottan játszottunk. Ki is harcoltunk egy fórt, amely a felzárkózás esélyével kecsegtetett, sajnos azonban Holmberg flegma visszapasszára lecsapott Nagy Krisztián, és egészen a kapuig korcsolyázva meglőtte csapata hatodik gólját (2-6). Ez frusztráló fejlemény volt, amelyet tetézett, hogy Orban és Becze újabb nagy helyzeteket hagyott ki.

Az addig nyugodt találkozó végén aztán a fokozódó feszültség kirobbant a felekből, egyik verekedés a másikat követte. Nyilván a jégkorongsport sajátossága a bunyó, és fontos is, hogy a csapatunk kiálljon magáért (amikor mondjuk durván fejre-nyakra irányuló támadás ér egy játékosunkat - erre is volt példa), de sajnos a mai estén nem mindegyik ökölpárbaj volt a férfias helytállás megnyilvánulása. Bizony néhány esetben inkább tűnt a Fehérvár AV19 vereséget nehezen viselő csapatnak, mint önmagukért kiálló férfiak seregének. Scola kapus érthetetlen módon például a teljes pályán átkorcsolyázott, hogy Bálizs Bencével konfrontálódjon - erről senki nem fog hősi eposzt írni, ebben biztosak lehetünk. Nem lett tehát szép a vége, sem az eredményt, sem a végjátékban látott cirkuszt illetően, ennek a mérkőzésnek.