Esélyt sem adtunk a Graznak

• 2016.11.23. 00:07
Csapatunk rajt-cél győzelmet aratott a Graz 99ers ellen kedd este, a harmadik perctől magabiztosan vezetve tartotta itthon a három pontot.

2016.11.22 Kedd / 19:15
5:1
(2:0, 3:1, 0:0)
Nézőszám: 2 873
MOSER MEDICAL Graz99ers
SMETANA, TRILAR, NÉMETH, ZGONC
Hetenyi (Rajna ) - Szaller , Owens , Orban , Maylan , Beauregard - Sziranyi , Szabo , Sarpatki , Vas , Bodo - Szabo , Manavian , Kocsis , Reisz , Vincze - Laday , Szabo-Pal , Koger , Sarauer , Sofron
Dahm (Höneckl ) - Pelech , Weihager , Beach , McLean , Setzinger - Nash , Reinthaler , Ograjensek , Brophey , Woger - Klimbacher , Unterweger , Pirmann , Feichtner , Zusevics - Strohmeier , Petrovitz , Natter , Zierer , Trost
Gólszerzők: Sofron , Koger , Sofron , Manavian , Sarauer ill. McLean
Kiállítások: 24 ill. 53

Nem kezdődött jól a mérkőzés grazi szempontból, hiszen előbb Weihagernek, majd Beachnek kellett a büntetőpadra ülnie. Csapatunk rögtön ki is használta a kettős előnyt, Sofron szerzett vezetést a harmadik percben (1-0), majd még mindig előnyben Kóger duplázta meg a vezetést (2-0). Felébredtek a graziak, Vinczének kellett mentenie a gólvonalról, majd Bodo nagy helyzete után Trost tesztelte Rajnát, ám a mérkőzésen végig remek formában lévő kapusunk hárított. Agilisen, keményen játszott együttesünk az első harmadban, a graziak csupán távoli lövésekkel próbálkoztak. A fehérvári fölényben játékosaink jól takartak Dahm előtt, előbb Szaller, majd Manavian kékvonalas lövése volt veszélyes. A 17. Percben emberelőnyhöz jutottak a vendégek, azonban hátrányban is csapatunk előtt nyílt gólszerzési lehetőség, Sárpátki lopott korongot szemfülesen, de Dahmba lőtt. A harmad hátralévő részében is maradt a hazai fölény, csapatunk sorra alakította ki a veszélyes helyzeteket.

Jobban kezdte a középső játékrészt a Graz, Woger maradt egyedül a kapu előtt, ám Rajna hárított. A negyedik percben Szirányi bravúrjára volt szükség az előny megőrzésére, majd a vendégek percei következtek, nagy nyomást helyeztek a kapunkra, ám csapatunk fegyelmezetten védekezett, így nem született grazi találat. Vas közeli lövésébe Bodo piszkált bele, így a másik oldalon sem született gól. A 26. Percben Szabó Krisztián kiállítása után aztán betalált a Graz, Setzinger keresztpasszát McLean értékesítette (2-1). Mindössze 12 másodperccel a grazi gól után Sarauer passzából a második gólját szerezte a mérkőzésen Sofron István, ami egyben a támadó 100. EBEL alapszakaszban szerzett gólja volt (3-1). Potyogtak a kiállítások, ezúttal Setzinger ült ki két percre, és meg is született a mérkőzés harmadik előnyös fehérvári találata, Kóger Dániel mesteri passzt adott Antonin Manaviannak, aki nem hibázott (4-1). A gól után előbb Szallernek, majd Sarauernek ítéltek kiállítást a játékvezetők. Weihager próbálkozott előnyben, de Rajna most is a helyén volt, Szaller már visszajöhetett, a büntetőpadról visszatérő Sarauernek pedig Maylan adott passzt, a ziccert pedig sikerült gólra váltani, így már négy gól volt a különbség a 35. Percben (5-1). A harmad hátralévő részében is többet birtokolta korongot csapatunk.

A második harmadhoz hasonlóan a záró 20 percben is jobban kezdett a Graz, az első hazai helyzet Beauregard nevéhez kötődik, kanadai légiósunk lövése átcsúszott Dahmon, ezúttal a grazi védelemnek kellett a gólvonalról kipiszkálnia a korongot. Nem csökkent a csapat lendülete, előbb Bodo cselezte be magát a kapu elé, majd Vas lőtt közelről, végül pedig Kóger kapott korongot a kapu előtt, de maradt az 5-1. 8 perccel a vége előtt aztán már nem a játéké volt a főszerep: Reiszt ütközték le csúnyán a palánknál, Vincze és Kocsis ment oda megvédeni, ahol Beach-csel és Pelechhel találták szembe magukat. A heyzetből a Fehérvár AV19 jött ki jobban, hiszen a páros kiálítások mellett Pelech idő előtt mehetett zuhanyozni, így öt percig előnyben játszhattak Sofronék, ráadásul két perccel az előny letelte előtt Brophey könyökölte le Manaviant, így újra kettős előnyben támadhattunk. Nem született újabb találat, a lefújás után pedig még Láday és Beach dobták le a kesztyűt, de a bírók megakadályozták az ütésváltást.