A találkozó eleji két gyors debreceni találat megpecsételte csapatunk sorsát és hiába zárkóztak fel később a Titánok, nem sikerült megfordítaniuk az állást.

()
/
Gólszerzők:
Kiállítások:

Jobban indult a mérkőzés a debrecenieknek, hiszen már egy perccel a kezdő sípszó után Németh góljával megszerezték a vezetést (1:0). Továbbra sem szabadult fel a Titánok kapuja, két perccel később a hazai csapat Bezrukov találatával tovább növelte előnyét (2:0). A harmad közepén, Smith kapott két percet akadályozásért, így emberelőnyben folytathatta a játékot Kóger István csapata, de a hazaiak sikeres kivédekezték a hátrányt. Három másodperccel a harmad vége előtt Szaller átadásából Kocsis szépített, ezzel a játékrész végén az állás 2:1.

A második harmadot emberelőnyben kezdhette a fehérvári alakulat, de az előny kihasználása ezúttal sem volt sikeres. Kiegészülésük után a Debrecen ismét Lemay kapujára tört, és Hári góljával újra két gólra nőtt a csapatok közötti különbség (3:1). Némethet küldték a büntetőpadra bottal akasztásért, de előnyből ezúttal sem ment a gólszerzés, majd Ládaynak is két percet ítéltek a játékvezetők. Az emberhátrány alatt védelmünk a helyén volt, és sikeresen hárították a hajdúsági csapat támadásait. Hári kiállítása után ismét emberelőnyben folytathattuk a játékot, de ez alkalommal sem tudtunk élni az emberfór adta lehetőséggel. Ami előnyben nem ment, öt az öt ellen összejött, és két perccel a harmad vége előtt Reiter góljával megint egy gólra jött fel a csapatunk (3:2). Másfél perc volt hátra a játékrészből, amikor Láday Tamást büntették a bírók két perccel. A hátrány első felében a vendégek védelme állta a sarat, így 3:2-es állással vonulhattak Justék az öltözőbe.

Az utolsó játékrész is egy hazai góllal kezdődött, a harmadik percben Smith szerezte meg a Debreceni HK negyedik találatát (4:2). Hamvai Szilárd kapta a mérkőzés hetedik kiállítását bottal akasztásért, de emberhátrányos védekezésünk ezúttal is kiválónak bizonyult, ezzel ellentétben Bezrukov kiállítása után szerzett fór alatt sem tudott betalálni a fehérvári csapat. A harmad felénél Szabó Bence csökkentette egyre a különbséget, amikor Szaller Márk passza után Gyenes kapujára lőtt és megszerezte csapata harmadik gólját (4:3). Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt Wéber Zsolt szabálytalankodott, de az előny alatti próbálkozásainkat Gyenes hárította. Két és fél perc volt hátra a lefújásig, amikor a Titánok újra előnyben folytathatták a játékot, azonban hiába kért időt a vezetőedző, nem jött össze az egyenlítés csapatunknak, így egygólos vereséggel távoztak a Debrecenből.