Egygólos győzelem a szezonnyitón

• 2016.08.16. 22:03
Kiegyenlített küzdelemben, Maylan és Sofron góljaival múlta felül az Érsekújvár csapatát a Fehérvár AV19

Jozef Bachúrik, Norbert Druga - Daniel Konc, Tomáš Hronský
Šimko (Škorvánek) – Chovan , Kousalík, Semorád, Brabenec, Hvíla – Sandgrén, Čížek, Rabbit, Hudec, Fábry – Ďurčo, Cardwell, Paulovič, Kytnár, Török – Maier, Žaľuď, Tábi, Uhnák.
Hetényi (Scola) – Sagert, Szabó D., Orbán B., Reisz, Bodo – Owens, Manavian, Kóger, Maylan, Sárpatki – Orbán A., Szirányi, Szabó K., Erdélyi, Sofron I. – Kocsis, Szabó B.
Gólszerzők: Brabenec ill. Maylan, Sofron
Kiállítások: 27 ill. 44

5 játékosát nélkülözve állt fel a Fehérvár AV19 a szlovák extraliga újonca, az Érsekújvár ellen az első felkészülési mérkőzésén.

Az első harmadot csapatunk kezdte jobban, Brance Orban passzát a negyedik percben a kék-fehérben első mérkőzését játszó Justin Maylan vágta a kapuba (0-1). A jó tempójú és küzdelmes első harmadban tovább tudtuk növelni az előnyt, mint kiderült, a mérkőzés egyetlen emberelőnyös szituációját használta ki Sofron István a 14. percben (0-2). Tovább folytatódott a helyzetekben és kiállításokban gazdag játék, a 18. percben pedig az Érsekújvár is betalált, méghozzá előnyben, Brabenec ért bele egy kékvonalas lövésbe és a korong védhetetlenül pattant Hetényi Zoltán kapujába (1-2).

A második harmadban gól nem, kiállítások azonban születtek, sőt, Chris Bodo akár még büntetőt is érvényesíthetett volna, de nem született újabb fehérvári gól. A harmad végén újabb nagy helyzet maradt ki, Kocsis szerzett korongot az érsekújvári kapu mögött, azonban az érkező társ nem tudta a kapuba juttatni a korongot.

A mindvégig szoros mérkőzésen a harmadik harmadban is számos helyzetet alakítottak ki a csapatok, csapatunk pedig újabb büntetőt hibázott, ezúttal Erdély Csanád nem tudott túljátni Šimko eszén. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Sagert és Maier is idő előtt mehettek zuhanyozni, miután kőkemény bekkünk egy Maylant ért szabálytalanság után akaszkodott össze a hazai bekkel. Sofron kapuvasával a harmadik harmad második felében megint lehetőség adódott az előny növelésére, Brance Orban pedig időn túl juttatta a korongot a hálóba, így maradt az egygólos előny.

Folytatás következik csütörtökön, amikor a szintén extraligás Besztercebánya otthonában szerepel majd csapatunk, immáron teljes kerettel.