Egy pontot szereztünk a Dornbirn ellen

• 2015.10.31. 20:16
  • Csik Tamás
A Buldogok hosszabbítás után 3-2-re győztek Fehérváron, ezzel két pontot szereztek, míg csapatunk egy egységgel gazdagodott.

ZRNIC, TRILAR, RAKOVIC, NAGY
Hetenyi (Rajna) - Wehrs, Martinelli, Connolly, Francis, Sarpatki - Sziranyi, Brocklehurst, Koger, Sarauer, Kinasewich - Orban, Varga, Nagy, Benk, Vincze - Kovacs, Sikorcin, Banham
Madlener (Hardy) - Magnan, D'Aversa, D'Alvise, Zagrapan, Arniel - Caruso, MacKenzie, Greentree, Sylvester, Siddall - Lembacher, Jeitziner, Petrik, Häußle, Livingston - Duller, Putnik, Kreuzer
Gólszerzők: Orban, Sikorcin ill. Siddall, Magnan, D'Alvise
Kiállítások: 9 ill. 13

Sorsdöntő hetek előtt áll a Fehérvár AV19, hiszen a következő hat mérkőzésből ötször hazai jégen játszik a csapat. Ezeken az összecsapásokon eldől, hogy milyen célokért küzdhetünk az alapszakasz második felében.

Az első feladat az EBEL-tabella 5. helyén álló Dornbirn legyőzése volt. Bár néhány kilométerrel arrébb, a Sóstói stadionban a Videoton a DVTK-t fogadta, így is megtelt az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok.

Óriási bunyóval kezdődött a találkozó. Alighogy a korongot bedobták a játékvezetők, Nagy Gergő és Matt Siddall a kesztyűket, Bigi pedig ahogy kell, bele is állította a jégbe derék dornbirnit, megalapozva ezzel a meccs hangulatát. Apropó játékvezetők; ezúttal egy szavunk sem lehetett Trilarra és Zrnicre. A 3. minutumban Slyvester, két percre rá Livingston mehetett a büntetőpadra, 18 másodpercig kettős emberelőnyben is voltunk, betalálni viszont nem sikerült. Jó iramú első harmadot láthattak a szurkolók, váltakozó fölénnyel. Varga lövésénél mi jártunk közelebb a gólhoz, de a korong a felső vasról vágódott a biztonsági hálóba. Több volt a fehérvári lehetőség, de sokáig úgy tűnt, hogy ezekből egyet sem tudunk gólra váltani. A 19. percben aztán Orbán Attila lőtt, a pakk pedig egy hátvéden megpattanva, és az addig kiválóan védő Hardyt becsapva vágódott a hálóba (1-0). Az első etap végén megvolt tehát az oly fontos vezető gól.

A második harmadra alaposan megváltozott a játék képe. Szinte végig a látogatók irányítottak és számtalan helyzetet alakítottak ki Rajna Miklós ketrece előtt. Kapusunk azonban óriási formában védett, a vendégszurkolók már többször is gólt kiáltottak, mindhiába. A 25. percben Varga blokkolt önfeláldozóan egy lövést, sajnos bele is sérült hátvédünk, alig tudott lekorcsolyázni a jégről. A harmad vége felé volt egy jól sikerült pár percünk, de nem sikerült növelnünk az előnyt. Kovács és Sikorcin járt ehhez a legközelebb, kettő az egyben léptek ki, de Siki túlhúzta a ziccert. A Dornbirnon nem látszódott a pénteki bécsi meccs fáradsága, gyorsan visszavették a kezdeményezést, csak a szerencsén és Rajnán múlt, hogy nem tudtak kiegyenlíteni. A húsz perc alatt feljegyzett 21 vendéglövés és számtalan ziccer így is figyelmeztető volt a záró húsz perc előtt.

Rajna kapuja előtti kavarodással indult a harmadik harmad, majd a 46. percben Petrik lőtt kapuvasat, szerencsére ezt is megúsztuk. Tetézte a bajunkat, hogy Varga nem tudott visszatérni a jégre – valószínűleg vasárnap sem tudja vállalni a játékot – ráadásul Szirányi kezét is ellőtték, de ő legalább tudta folytatni. Fogytak a percek, úgy tűnt, egy lőtt góllal is révbe érhetünk. Az 53. percben aztán előbb a Nagy Gergő által korábban elvert Siddall állt nemes bosszút és kiegyenlített (1-1), majd két percre rá Magnan góljával már a Dornbirn vezetett (1-2). Itt azonban nem volt vége, az 57. percben emberelőnybe kerültünk, Sikorcin pedig hatalmas gólt ragasztott a hálóba (2-2). Újabb gól már nem esett, viszont az utolsó másodpercekben Connolly szabálytalankodott feleslegesen, így a hosszabbítást emberhátrányban kezdhettük.

A ráadás tehát három a négyben indult, és sajnos nem is bírtuk ki a nyomást. A 62. percben D’Alvise belőtte a mindent eldöntő gólt (2-3). Ezzel a Dornbirn két pontot szerzett, míg csapatunk egy egységgel gazdagodott.

Folytatás vasárnap 17:30-tól, amikor az Innsbruck együttese látogat a Raktár utcába.