Egy pont Bolzanoból

• 2016.12.13. 22:41
Csapatunk egy ponttal zárta négynapos túrájának második mérkőzését, így összességében négy ponttal tér haza.

GAMPER, PIRAGIC, SPARER, ZGONC
Smith (Melichercik ) - Egger , Oberdörfer , Vallerand , Metropolit , Palmieri - Glenn , Everson , Reid , Bernard , Kearney - Glira , Seymour , Insam , Root , Frank - Gellert , Gander , Oleksuk , Frigo
Hetenyi (Lemay ) - Schiestel , Manavian , Beauregard , Maylan , Orban - Orban , Owens , Erdely , Vas , Sofron - Sziranyi , Szabo , Sarpatki , Reisz , Szabo-Pal - Laday , Koger , Sarauer , Bodo
Gólszerzők: Kearney , Gander , Reid , Bernard , Insam ill. Sofron , Vas , Maylan , Beauregard
Kiállítások: 8 ill. 37

Rajna Miklós sérülése miatt Adrien Lemay, a Fehérvári Titánok kapusa utazott kedden Bolzanoba, így újra Hetényi Zoltán kezdett a csapat túrájának második mérkőzésén.

Egy-egy lövéssel indult a találkozó, majd a második percig kiegyenlített küzdelem folyt a jégen. Frigo kiállítása után előnyben támadhatott csapatunk, előbb Manavian lőtt távolról, majd Brance Orbán kínálta meg Melicherciket. Még mindig előnyben Sarauer lövése jött ki a hazai hálóőrről, Orban lövése pedig célt tévesztett. A kiegészülés után többször is heyzetbe került a Bolzano, Reid és Insam is veszélyeztetett. A kilencedik percben Vas János, majd két perccel később Sofron ült ki a büntetőpadra, ám a Bonzano nem talált kaput egészen a második kiállítás utolsó másodpercéig, amikor egy védelmi hibát kihasználva, Bernard lecsorgó lövését Kearney vágta a kapuba (1-0). Már egyenlő létszámnál a hazaiak birtokolták többet a korongot, ám a harmad második felére kiegyenlítődött a játék. Öt perc volt hátra a játékrészből, amikor Schiestel átadásából Sofron lőtte kötényben a korongot a hálóba (1-1).  Újra előnybe kerültek Reidék, ezúttal Owens kapott két percet, de nem tudott mit kezdeni védelmünkkel a Bolzano, sőt az első harmad vége előtt két és fél perccel, Vas János lőtt takarásból a kék vonaltól, a korong pedig Mellchercik mellett a hálóba került, így hátrányból szerzett vezetést a Fehérvár AV19 (1-2). Szirányi kiállítása után folytatódott a fehérvári hátrány egészen a harmad végéig, de továbbra is Melichercik kapuja előtt volt nagyobb a forgalom, Sárpátki lövése után Orban mellélőtt, Sarauer pedig százszázalékos helyzetben elütött a korong felett.

Hátrányban kezdődött és a második percben így is folytatódott a középső játékrész, miután túl sok fehérvári tartózkodott egyszerre a jégen, a hazaiak azonban csak helyzetekig jutottak, Palmieri hibázott százszázalékos ziccert a kapu torkában a kiállítás utolsó másodperceiben. Egyenlő létszámnál már betaláltak a Rókák, Bernard távoli lövése pattant meg Gander ütőjén a kapu előtt (2-2). Hiába az egyenlítés, együttesünk előtt adódotak helyzetek, a harmad közepén pedig újra vezetést szereztek Sofronék. Egy hazai kiállítás után a harmadik fehérvári gólt is a speciális egység szerezte, ezúttal Maylan fordult be a kapu elé és lőtt Melichercik mellett a hálóba (2-3). A következőkben a Bolzanonak akadt több helyzete, míg csapatunk kevésszer villant a kapu előtt, ráadásul Erdély kiállítása után egyenlítettek is a pirosmezesek, Reid bombája akadt a hálóba (3-3).

Egyenlő erők küzdelme zajlott a jégen a záró harmad első perceiben, bár inkább a mezőnyjátéké volt a főszerep. A 44. percben Schiestel előtt volt ott a gólszerzés lehetősége, de Melichercik hárított, majd a másik oldalon Glenn lőhetett távolról, de Hetényi is a helyén volt.  Felpörgött a Bolzano a következő percekre, a 47. percben pedig a vezetést is megszeretnék, háromszor próbálkozhatott a kapu előtt Bernard, az utolsó próbálkozása pedig már átjutott Hetényin (4-3). Folytatódott a hazai fölény, Palmieri maradt egyedül kapusunkkal szemben, ám melléütött. Maylan lövését kellett védenie Melicherciknek a harmad közepén, majd ugyan többször bejutott együttesünk a Bolzano harmadába, de kevés lövés jellemezte a következő perceket. Négy és fél perccel a mérkőzés vége előtt aztán megérkezett az egyenlítés, Maylan kapu mögül visszatett passzát Beauregard értékesítette (4-4). A gól után Kóger kapott véglegest palánkra lökésért, majd Root gáncsolta Sarauert a bulinál, így négy a négyben folytatódott a játék. Manavian kékvonalas lövése mellévágódott, míg Sofronéknak sem sikerült gólt szerezniük. Az utolsó két percben így hátrányban játszott együttesünk, Manavian előbb felszabadított, majd Schiestel és Vas jöhetett kettő az egy ellen, azonban nem sikerült a kapu előtti átadás. A hátralévő időben már nem született találat, így jöhetett a hosszabbítás.

Még mindig előnyben Palmieri került szembe Hetényivel a hosszabbítás első másodperceiben, majd Sofron lőtte telibe a vasat már egyenlő létszámnál. Törtek az ütők bolzanoi oldalon, kétszer is tiszta helyzetben volt szerencséje csapatunknak. Két és fél perc volt hátra a hosszabbításból, amikor saját harmadából adott hosszú passzt Glenn Insamnak, aki nem is hibázta el a ziccert, megszerezve ezzel a bónuszpontot (5-4).