Egy pont a listavezető ellen

• 2016.12.16. 22:00

Bár sokáig vezetett, hosszabbítás után 3-2-es vereséget szenvedett a Vienna Capitals ellen a Fehérvár AV19. A Capitals a záró harmadban fordított és bár gyorsan jött a hazai egyenlítés, a liga legjobb idegenbeli mérlegével rendelkező osztrákok a ráadásban betaláltak, így két pontot elvittek az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokból.

GRUBER, PIRAGIC, NEMETH, ZGONC
Hetenyi (Lemay ) - Schiestel , Manavian , Erdely , Vas , Sofron - Orban , Owens , Orban , Maylan , Beauregard - Sziranyi , Szabo , Koger , Sarauer , Bodo - Szaller , Sarpatki , Reisz , Szabo-Pal
Lamoureux (Kickert ) - Fraser , Bowman , Fischer , Sharp , Tessier - Cuma , Brocklehurst , Pollastrone , Holzapfel , Ferland - Hackl , Lakos , Nödl , Vause , Rotter - Wolf , Bauer , Bolterle , Großlercher
Gólszerzők: Orban , Schiestel ill. Rotter , Rotter , Fraser
Kiállítások: 4 ill. 2

A mérkőzés első védéseit Hetényinek kellett bemutatnia, aki betegsége ellenére vállalta a játékot. Bácsi fölényben teltek az első percek, a magyar kapusnak Holzapfel közeli lövésénél volt a legnehezebb dolga, de remekül ütötte ki a kanadai próbálkozását. Lamoureux kapuja előtt először a 7. percben alakult ki komolyabb helyzet, Bodo éles szögből a hálóőr lábát célozta meg a kipattanó reményében, erre oda is ért a fehérvári támadó, de nem sikerült a hálóba tuszkolni a korongot. Egy perccel később Owens kiállítása miatt emberelőnyben támadhatott a Capitals. Bár nyomtak a vendégek, veszélyes lehetőségig nem jutottak. Kiegyenlítettebbé vált a játék, adódtak helyzetek mindkét oldalon, Vause, Pollastrone, valamint Erdély és Sarauer próbálkozását jegyezhettük fel, de a harmad végére maradt a 0-0.

Ebben a mederben folytatódott a találkozó a szünet után, Hetényinek Vasue, Lamoureauxnek Bodo lövése után kellett hárítania. Utóbbinak azonban a 24. percben esélye sem volt Orbán Attila lövése után.  Vas készítette le a korongot a hátvédnek, aki a bedobókörből, kapásból vágta azt a bal felsőbe. (1-0) Fél perccel később jöhetett volna a második, Sarauer kapott remek passzt Bodotol, de éles szögből a rövid oldali kapuvasat találta el. Jöttek előre a bécsiek, Pollastrone kereszbe lőtt korongja Holzapfelről majdnem a hálóba csorgott, de végül a vasat is érintve elsuhant a gólvonal előtt. A találkozó felénél Bowman kékvonalas kísérlete a keresztvasat találta el, majd lepattant a játékszer, de szerencsére bőven a kapun kívül.  Öt perccel a játékrész vége előtt Sofron szlalomozott be oldalról, két védőt is elfektetett, majd a kapu torkában álló Vashoz passzolt, Lamoureux azonban átért és védett. Akárcsak Manavian lövésénél, a francia bekket is Sofron találta meg a koronggal jó helyzetben. Egy perccel a harmad vége előtt Rotter könyökkel találta el Vast,  Hetényi lekorcsolyázott a késleltetett kiállítás miatt, Sofron óriási ziccerét pedig Lamoureux védte ez idő alatt. Az előnyt nem sikerült kihasználni, így az átnyúlt a záró játékrészre.

A szünetben rossz hír érkezett a fehérvári öltözőből; a gólszerző Orbán Attila válla megsérült, kórházba szállították, így hat hátvédje maradt Benoit Laportenak a találkozó hátralevő részére. Közülük Manavian tüzelt is a harmadik harmad elején, de kihasználatlanul maradt a hazai fór. Sőt, a 44. percben Nödl lőhetett közelről tisztán kapásból, de Hetényi nagyszerűen védett. Két perccel később azonban már ő is tehetetlen volt, Rotter a jobb oldalról éles szögből kilőtte a felső sarkot, egyenlített a listavezető. (1-1) Majd emberelőnybe is került Erdély kiállítása miatt. A két perc forgatókönyve elég egysíkú volt: a bécsiek lőttek, Hetényi védett, a hazaiak tisztáztak. A kiegészülés után Kóger indult meg, Owenshez továbbított, a kanadai próbálkozását Lamoureux bravúrral hárította, akárcsak Sarauer kísérletét. A kimaradt lehetőségeket góllal büntette a Vienna. Az 55. percben egy eladott korongra Rotter csapott le a fehérvári harmadban, egyedül maradt és középről a bal alsóba bombázott. (1-2) Sofron válaszolt volna gyorsan, de a kanadai kapus a lepkéssel lehúzta lövését. Két perccel a bekapott gól után Sarauer szerezte meg a játékszert, ziccerben Bodo elé tálalt, aki azonban nem találta el a pakkot. Nem úgy Drew Schiestel, aki felszedte Sharp ütőjét a kék vonalnál, majd kilőtte a bal felső sarkot, megszerezve második találatát novemberi érkezése óta. (2-2) Maylan dönthette volna el a három pont sorsát az utolsó percben, de nem tudta betuszkolni a korongot a kapuba Lamoureux lábai között, jöhetett a hosszabbítás.
Amit a szabályoknak megfelelően 4 a 4 ellen kezdtek a csapatok. Előbb osztrák, majd magyar helyzetek jellemezték a játékot, végül a 63. perben Frasernek sikerült befordulnia a kapu elé és takarásból a bal alsó sarokba lőtt. (2-3)
A Fehérvár AV19 idén másodszor is alulmaradt hazai pályán a Vienna Capitals ellen, ezúttal azonban egy pontot itthon tartott Benoit Laporte legénysége a liga legjobb idegenbeli mérlegével rendelkező, listavezető Bécs ellen.