Döntőben a Fehérvár AV19

• 2016.09.03. 22:34
Az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna első napján a Fehérvár AV19 kétgólos győzelmet aratott a lengyel bajnok Comarch Cracovia felett.

Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna / Elődöntő -
2016.09.03 Szombat / 19:00
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Comarch Cracovia
Vas, Varjú, Kis-Király, Váczi
Rajna (Lemay) - Sofron, Kóger, Vas, Owens, Makowski - Erdély, Courchaine, Sárpátki, Szabó D., Sagert - Orban B., Sarauer, Bodo, Orbán A., Szirányi, Vincze, Maylan, Kocsis, Szabó B.,
Kowalowka (Luba) - Svitana, Drzewiecki, Chovan, Dutka, Sinagl - Jencik, Kapica, Slabon, Kolarz, Dabkowski - Wróbel, Domogala, Kisielewski, Kutsevich, Dabkowski - Pachkowski
Gólszerzők: Owens, Makowski, Sofron ill. Svitana
Kiállítások: 2 ill. 10

Hazai oldalon három, míg vendégoldalon hat hiányzóval kellett számolnia a vezetőedzőknek az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna első napján rendezett Fehérvár AV19  - Comarch Cracovia találkozón. Hetényi Zoltán iskolai elfoglaltságok, Antonin Manavian a francia válogatottbeli kötelezettsége miatt, míg Reisz Áron agyrázkódást követően kényszerült kihagyni a szombati találkozót, míg a vendégeknél egy kapus, három hátvéd és két támadó hiányzott – szintén válogatott kötelezettségek miatt.

Kiváló hangulatban és teltház előtt kezhdődött az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna első mérkőzése, melyen csapatunk a lengyel bajnok Comarch Cracovia ellen lépett jégre. A harmadik percben Brance Orban hagyott ki egy óriási helyzetet.  A látványos játékot számos helyzet kísérte, Kowalowka és Rajna Miklós is számos alkalommal mentett nagyot. A harmad közepére aktívabb lett csapatunk és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 12. Percben Kolarz buktatta Kógert, így emberelőnybe kerültünk, ám a lengyelek védelme jól működött emberhátrányban, nem sikerült komoly támadást kialakítani. 4 perccel a harmad vége előtt kishívás a vendégek örülhettek, Rajna bravúrjára volt szükség.  Alig egy perc volt hátra az első játékrészből, amikor Sárpátki előtt adódott újabb lehetőség, a korong azonban a kapu fölötti védőhálóban landolt.

A második harmad első percében Chris Owens váratlan lövése után már csapatunk vezetett (1-0), majd kettős emberelőnyben is támadhatott, ám ezt nem sikerült kihasználni. Kinyílt csapatunk védelme a harmad közepén, így többször is támadhatott a vendégcsapat. A harmad derekára kiegyenlítődött a játék, majd egy lengyel kiállítás után negyedszerre is előnyben támadhattunk, előbb Kóger passzolt a kapu elé Vasnak, majd Makowski lőhetett volna, végül újra Vas előtt adódott helyzet, de nem sikerült növelni az előnyt. Még előnyben Kóger szúrt oda a lengyel kapusnak, így újra egyenlő létszámban folytatódott a játék. A harmad második fele a vendégeknek sikerült jobban, de hazai oldalon is akadtak helyzetek.  Két és fél perccel a második harmad vége előtt Svitana maradt egyedül a hosszú oldalon, és nem is hibázott (1-1), így a csapatok egyenlő állással vonulhattak az öltözőbe.

A harmadik harmad újabb fehérvári helyzettel kezdődött, a Sofron lövése utáni kontrából pedig már Rajnának kellett hárítania. Kowalowka percei következtek, a mérkőzés alatt végig kiválóan teljesítő lengyel hálóőr több bravúrt is bemutatott. 12 perccel a harmadik harmad vége előtt újra vezetést szerzett a Fehérvár AV19, Brance Orbán passzolt Makowski elé, aki a lengyel kapus lába között a kapuba lőtt (2-1). A harmad közepén az ötödik emberelőnyből aztán gól is születetett, Kóger lövése még kipattant, Sofron azonban már nem hibázott, így már két gól volt az előny (3-1). Hajtottak a lengyelek a gólért, csapatunkat egyszer a kapuvas mentette meg a találattól, majd Domogala lövése suhant el a kapu mellett. A vendégek percei következtek, előbb Domogala, Wrobek majd Dutka került helyzetbe. Iberer lövése megpattant Rajna előtt, de kapusunk ezt  a lövést is bravúrral hárította. A harmad hátralévő részében maradt a kiegyenlített játék, így csapatunk kétgólos győzelmet aratott az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna első napjának mérkőzésén.