Temérdek kihagyott helyzet

• 2015.10.09. 20:05
  • K
A Fehérvár AV19 hajtós mérkőzést játszott a MOL Liga egyik legjobb csapata, a Debreceni HK ellen, rengeteg helyzetet ki is alakítottunk, sajnos azonban ezek kihasználása nem ment jól. Így pont nékül maradtunk.
Vezette: VARJÚ, MAYER, SOLTÉSZ, VÁCZI
Scola - Reisz, Pados, Krogh, Kocsis, Szabó-P., Arany, Holmberg, Korbuly, Tóth, Pillók, hamvai, Vokla, Hegyi, Szabó, lengyel, Reiter R., Shupe, orban, Mazzag, Bodó.
Vay - Hetényi P., Kunaev, Csíki, Könczei, Saluga, Vincze P., Wéber, Dancsfalvi, Milan, Berta, Kovács B., László, Barabás S., Vaszjunyin, Kaskov, Trosin, Emanuelsson.
Gólszerzők: Bodó, Holmberg; Vincze P. (2), Berta
Kiállítások: 4 ill. 14 perc

Aktívan kezdtek a csapatok, de nem estek ész nélkül egymásnak - eleinte kevéssé forogtak veszélyben a kapuk. A DHK inkább távoli lövésekkel veszélyeztetett, a mieink pedig kombinatívan igyekeztek gólveszélyt kialakítani. Egy kettős emberelőny kínálta fel a játékrész közepén a kék-fehér vezetés esélyét, sajnos azonban nem éltünk vele. Lendületbe jöttünk mindenesetre, de Vay remekül tette a dolgát. A szórványos vendégkontrákat Scola hatástalanította a másik oldalon. Egy újabb kettős emberelőnyt hagytunk kihasználatlanul, és félő volt, hogy ez megbosszulja magát. Így is lett, a szünet előtt kevéssel Vincze P. kapott a kapu előtt kiváló korongot Csíkitől, elhúzta Scola orra előtt, és beemelte (0-1). Sajnálatos fejleménye volt a játékrésznek, hogy Arany egy ütközésnél megsérült, és nem tudta folytatni a játékot.

Nem törte meg a mieinket ez a fejlemény, nagy elánnal vágtunk neki a középső harmadban. Egy kimaradt fór után Holmberg szólója után is mellé ment a korong - szinte el voltunk átkozva. Aztán megtört a jég: Orban feladását Bodó közelről bemombázta (1-1). Felpörögtünk, kétszer is 2-1-ben mehettünk a debreceni kapusra. Sajnos azonban Krogh és Holmberg is elpuskázta a ziccereket. A DHK jobban sáfárkodott a fórjaival: az elsőt kihasználta Vincze P. révén, aki Csíki távoli lövésébe ért bele jó érzékkel (1-2). Mentünk, küzdöttünk az újabb egyenlítésért, emeltünk a játékunk intenzításán. Nem is bírta a nyomást a DHK, szabálytalankodtak, amely után végre zördült a háló: az eddig balszerencsés Holmbergnek visszaadott valamit a sors, bal oldalról leadott lövése valahogy Vay mögé jutott (2-2).

Figyelmetlenül kezdtük a záró játékrészt: Berta betört a támadóharmadba a bal oldalon és kilőtte a hosszú felsőt (2-3). Hidegzuhany volt ez a javából. Nem is igazán találtuk a játék ritmusát ezután, igaz, a Reisz kiállítása miatti két perces hátrány is közrejátszott ebben. A harmad derekára találtunk újra magunkra, Reisz beadását Orbán alig pöckölte fölé, majd Szabó-Pál tornásztatta meg Vay-t. Beszorítottuk a piros-fehéreket a hajrában, alig tudták átlépni a felezővonalat, kisvártatva még emberelőnybe is kerültünk, de hiába alakítottunk ki közel tucatnyi gólhelyzetet, mindent védett az ihletett formát mutató Vay. Ipari mennyiségű lehetőséget hagytunk ki ezen az estén, ellenfelünk sokkal jobb hatásfokkal tevékenykedett a támadharmadban.

Pontot érdemelt volna a mutatott játék alapján a Fehérvár AV19, de ez sovány vigasz. A percek leperegtek, a mérkőzés véget ért, sajnos vesztesen kellett elhagyjuk a jeget.