Nyolcgólos győzelem Csíkszeredában

• 2015.10.31. 19:28
Az első harmad alapján nyitott mérkőzésen a második harmadtól ellenfele fölé nőve megérdemelten nyert csapatunk a Csíkszereda ellen.

/ Alapszakasz -
2015.10.31 Szombat / 18:00
HSC Csíkszereda
3:8
(0:1, 1:2, 2:5)
Csíkszereda / Vákár Lajos Műjégpálya
Peksa (Onodi) - Bednar, Bíró, Geréb, Heffernan K., Heffernan S., Kuzman, Mironov, Molnár Zs., Molnár Z., Okos, Orbán, Péter, Rokaly
Kalnins (Scola) - Arany, Bodo, Orban, Hamvai, Hegyi, Kocsis, Lengyel, Mazzag, Holmberg, Shupe, Reisz, Reiter A., Reiter A., Szabó B., Szabó D., Szabó K., Szaller, Tóth, Vokla
Gólszerzők: Rokaly (2), Molnár Zs., ill. Orban (3), Kocsis (2), Holmberg (3)
Kiállítások: 56 ill. 8

Nehéz helyzetben volt a Csíkszereda szombaton, hiszen egyszerre két fronton is helyt kellett állnia. 17 órától a román bajnokságban, a Steaua Bukarest ellen kellett jégre lépniük, míg 20 órától a MOL Ligában, csapatunk ellen szerepeltek. A mérkőzés meglehetősen csendesen kezdődött, hiszen a bukaresti klubtűz miatt elrendelt három napos nemzeti gyász miatt csak különleges engedéllyel lehet sporteseményeket rendezni. Így a melegítés és a mérkőzés alatt sem játszhattak zenét, valamit a mérkőzés egy perces gyászcsenddel kezdődött, a hangosbemondó pedig a sportszerű biztatásra szólította fel a a feleket.

Közel teltház fogadta a Fehérvár AV19 csapatát a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a csíkiak kezdték jobban és aktívabban a mérkőzést. A második percben aztán Péter kapott két percet akadályozásért, de nem sikerült kihasználni az előnyt. A harmad első fele kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, bár talán Orban és Szabó révén csapatunknak volt több helyzete, valamint védőink a csíkszeredai próbálkozásokat rendre blokkolták. Volt azonban dolga Kalninsnak a harmad felénél, Molnár Zoltán próbálkozásánál kellett nagyot védenie kapusunknak. Vokla és Holmberg összjátéka nyomán szerezhettünk volna  vezetést, de a lendületet megtörte, hogy Hamvai ült ki két percre bottal akasztásért. A Csíkszereda előnyös játékát Bíró és Molnár Zoltán kék vonalas lövései fémjelzik, de a fehérvári védelem és Kalnins jól hárították a próbálkozásokat. A harmad második felében átvette az irányítást a Csíkszereda, nem csak előnyben, hanem öt az öt ellen is veszélyesek voltak a kapura. A jó iramú első harmad tizenötödik percében egy védelmi hibát kihasználva Kyle Heffernan indulhatott el egyedül, de Kalnins parádésan hárított. A harmad hátralévő részére főleg a mezőnyjáték volt jellemző, említésre méltó helyzetet a Bodo-Holmberg-Orban hármas alakított ki, utóbbi ütőjét csak centikkel kerülte el a korong. Egy perccel a harmad vége előtt aztán Orban iramodott meg a bal oldalon, majd a védőket cselezve a kapu felső sarkába lőtt (0-1).

A második harmad elején rögtön egyenlíthetett volna a Csíkszereda, Vokla és Kalnins azonban jól dolgozott a kapu előtt. A második percben Reisz szerzett korongot a támadó harmadban lövésig már nem jutott, azonban két perccel később majdnem saját kapujába sodorta be a korongot a két és fél sorral felálló Csíkszereda kapusa, Marek Peksa. A Fehérvár percei következtek, odaszegeztük a hazaiakat a kapujukhoz, majd a hetedik percben a fölény góllá is érett, Kocsis csúsztatta a korongot a kapus lába alatt a kapuba (0-2). A harmad közepén folytatódott a mezőnyfölény, előbb Szabó adott kihagyhatatlan passzt Lengyelnek, aki a kapusba lőtte, majd Reiter tesztelte Peksát. Hiába a többet birtokolt korong, újabb helyzet adódott a hazaiak előtt, a tizenötödik percben egy palánkról pördőlő korong került Molnár Zsombor elé, ő még elhibázta, ám Geréb passzát Rokaly már magabiztosan lőtte Kalnins kapujának felső sarkába (1-2). A végig sportszerűen szurkoló hazai szimpatizánsoktól zengett a Vákár Lajos Műjégpálya, fel is csendült a „Piszkáld ki…” kezdetű rigmus. Fel is pörgött a góltól a Csíkszereda, ez mind helyzetekben, mind pedig keménységben meglátszott, először Arannyal, majd egy csíkszeredai kapu előtti helyzet után Shupe-pal akaszkodtak össze a hazaiak, kiállítás egyik esetben sem volt. Három perccel a harmad lefújása előtt újabb előnyt kapott csapatunk, ezúttal Mironov ült ki könyökhasználatért. Az előnyben először Szabó, majd Bodo próbálkozhatott, majd egy gyönyörűen kidolgozott támadás végén Bodo, Orban, Szabó Krisztián volt a korong útja, aki Holmberghez passzolt. Neki más nem volt más dolga, csak az üres kapuba kellett lőnie a korongot (1-3). Becsülettel küzdött a Csíkszereda a második harmadban is, csapatunk ellen ugyanazzal a megalkuvást nem tűrő játékkal rukkoltak elő, amit az első játékrészben is láttunk tőlük.

A harmadik harmad sem hozott változás a játék képét illetően, a második perc elején Holmberg növelte is csapatunk előnyét, miután korongot szerzett és a kapu mögül visszafordulva a kapu kapus lábai között a kapuba csúsztatott (1-4). Nem kell sokat várni a válaszra, a semmiből villantak a hazaiak, a második percben egy kapu előtti tömörülésből Molnár Zsombor lőtte be a hazaiak második találatát (2-4). Az ötödik percben ráadásul hátrányba is kerültünk, Szaller kapott kettő percet. Feltámadt a Csíkszereda, sorra alakították ki a helyzeteket. Kocsis és Tóth indult meg hátrányban, Tóth pedig nekikorcsolyázott Peksának, amiért kettő perc lett a jutalma. A kettős előnyben beszorította csapatunkat a Csíkszereda, Shane Heffernan próbálkozhatott, de működött a védelem. Még mindig kettős előnyben Mironov lőtt kapuvasat a jobb oldalról, majd Bednár tüzelt elemi erővel a kapu fölé. Szaller már visszajöhetett, így már csak egyel több csíkszeredai támadhatott, de komoly veszélyt már nem sikerült kialakítani a hazaiaknak. Lassult a játék, csökkent az iram a záró játékrészben, de a harmadik harmad nyolcadik percében már három gólos volt csapatunk előnye, miután Holmberg hálószaggató gólt lőtt a kék vonalról (2-5). A gól után a hazaiak kapust cseréltek, Onodi állt a kapuba. A záró húsz percet már egyik csapat részéről sem a kidolgozott helyzetek jellemezték, mindkét csapat meg-megvillant a kapu előtt, kidolgozott akciókat a harmad első felében már alig látott a hazai, és maroknyi vendégtábor. A végig sportszerű mérkőzést 12 perccel a vége előtt egy ronda eset zavarta meg, Shane Heffernan lökte fejjel a palánkba Szallert, akinek fel is szakadt a szája, de szerencsére saját lábán hagyta el a jeget. Szabó Krisztián ment oda elégtételt venni, játékosunk először Shane, majd Kyle Heffernannel is összeakaszkodott, utóbbival már csak a földön fekve. A verekedés után a bírók hosszasan tanakodtak, végül mind a két hazai az öltözőbe vonult, a Szallert a palánkra lökő Shane Heffernan öt perc plus végleges fegyelmivel, míg a másik hazai végleges kiállítással; Szabó Krisztián csak két percre ült ki durva játékért. Szabó Krisztián éppen visszatérhetett a jégre, amikor Kocsis szerezte meg a csapat hatodik, önmaga második találatát hat perccel a mérkőzés vége előtt (2-6). Alig 40 másodperccel később újra sikeres volt csapatunk, Szabó Krisztián szerzett korongot a palánk mellett, középen egy hazai korcsolyáról Holmberg elé került, aki a kapu elé üresen érkező Orban elé passzolt, a korong pedig Onodi mögött landolt (2-7). Az utolsó öt perc már csak a vendéghelyzetekről szólt, három perccel a vége előtt megszületett csapatunk nyolcadik gólja is, Holmberg távoli lövése megpattant Onodi vállán, a korong pedig az éppen érkező Shupe elé esett, aki ki is használta a helyzetet (2-8). A záró két perc is vendégfölénnyel telt, a mérkőzés vége előtt 19 másodperccel  egy védelmi hibát kihasználva Rokaly szerezte meg csapata harmadik gólját (3-8), csapatunk megérdemelten nyert a végig becsülettel és hatalmas szívvel küzdő Csíkszereda ellen.