Büntetőkkel verték a bulldogokat

• 2016.11.11. 21:56

Büntetők után 3-2-re nyert a Dornbirn otthonában a Fehérvár AV19. A találkozón Rajna Miklós remekelt, Antonin Manavian duplázott, a győztes találatot pedig az első mérkőzésén jégre lépő Thomas Beauregard szerezte.

SMETANA, STERNAT, GATOL, SOOS
Stroj (Hardy ) - Sylvester , Schmidt , D'Alvise , Arniel , Grabher Meier - Caruso , Crawford , Macierzynski , Sylvester , Siddall - Siutz , Konradsheim , Petrik , Häußle , Livingston - Haberl , Ban
Hetenyi (Rajna ) - Sagert , Sziranyi , Sarpatki , Vas , Vincze - Owens , Manavian , Koger , Sarauer , Bodo - Szaller , Makowski , Sofron , Maylan , Beauregard - Szabo , Kocsis , Orban , Reisz
Gólszerzők: Siddall , Livingston ill. Manavian , Manavian , Beauregard
Kiállítások: 0 ill. 8

Thomas Beauregard Sofron Istvánnal és Justin Maylannel egy sorban mutatkozott be pénteken este a Fehérvár AV19 csapatában a Dornbirn ellen. Az első percek azonban nem róluk, sokkal inkább a hazaiakról szóltak, akik irányították a találkozót, Rajna Miklósnak több védést is be kellett mutatnia. A vezetést azonban a fehérváriak szerezték meg. A 8. percben Vas János hozta el a bulit a támadóharmadban, az október hónap legjobb fehérvári játékosának választott Antonin Manavian pedig éles szögből meglepte honfitársát (és válogatottbeli csapattársát), Florain Hardyt, akinek a hóna alatt vágódott a kapuba a korong. (0-1) A játékrész felénél Kocsis Ferenc kiállítását kivédekezte a magyar együttes, majd Dustyn Sylvester szólója és Matt Siddall távoli lövése után kellett hárítania Rajnának. A 18. percben megszületett az osztrákok egyenlítése. Ezúttal is Siddall volt a főszereplő, megszerezte a játékszert a kék vonalnál, egy kicsivel közelebb korcsolyázott és elemi erővel lőtte ki a bal felsőt. (1-1) A játékrész vége előtt Kóger Dániel tört be a voralbergiek kapuja elé, de jól zárta a rövidet Hardy, így maradt a döntetlen a szünetre.

Kiegyenlített játékot hozott a második harmad első fele, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Nem lehetett panasz a tempóra sem, kevés játékmegszakítás és jellemezte ezeket a perceket. A gólszerzéshez a fehérváriak jártak közelebb. Kocsis Ferenc és Brance Orban lódulhatott meg egy védővel szemben, utóbbi ziccerét fogta Hardy bravúrral. A 29. percben David Makowskit látta szabálytalannak a Smetana-Sternat bírópáros. Előnyben felállt a Dornbirn és egy óriási Rajna-védés után Szirányi Bencének is ki kellett ülnie a büntetőpadra a játék késleltetése miatt. A kettős emberhátrányt kivédekezte a csapat, és bár szimpla fórban Chris D’Alvise tisztán lőhetett, Rajnán nem tudott kifogni, így harmadik emberelőnyét sem tudta gólra váltani a hazai együttes. A magyar hálóőr ezután sem unatkozhatott, többször kellett bravúrt bemutatnia, többek között Kevin Schmidt ziccerénél, de remekül állta a sarat. Ebből pedig társai is erőt merítettek, és ismét megszerezték a vezetést. A 36. percben Andrew Sarauer készítette le a korongot, Manavinan keze megint elsült, ezúttal a kék vonalról bombázott a felsőbe. (1-2) Ez volt a francia bekk idei 5. gólja. Negyven perc játék után tehát fehérvári vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik harmad elején azonban ez gyorsan megváltozott, két perccel a korongbedobás után James Livingston szlalomozott be a vendégek kapuja elé és behúzta a játékszert a kapuba. (2-2) Maylan próbált gyorsan válaszolni, de éles szögből leadott lövését védte Hardy. Ezután is támadásban maradtak a fehérváriak, Kóger közelről emelt a kapu mellé nagy helyzetben a játékrész felénél, majd Sárpátki Tamást ültette le két percre a játékvezetőduó. Jöhetett a negyedik dornbirni emberelőny, amit majdnem gólra is váltottak a bulldogok. Sylvester maradt üresen a hosszú oldalon és lőtt, Rajna védett hatalmasat. Az osztrákok úgy látták, hogy bentről húzta ki a korongot a kapus, videózást is kértek a játékvezetőktől, akik vissza is nézték az esetet, de nem ítéltek gólt. Tovább támadott 5 a 4 ellen a hazai csapat, Kógerék nem tudtak kijönni saját harmadukból, de végül ezt a hátrányt is kivédekezte a Fehérvár.  A harmadik harmad végéig már nem esett több gól, bár lehetőség mindkét oldalon lett volna rá, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban sem 4 a 4, sem 3 a 3 ellen nem jutottak dűlőre a csapatok, a döntés tehát a büntetőkre maradt.

Schmidt kezdett, sokáig húzogatott, Rajna kivárt és védett. Jöhetett Beauregard, aki élete első fehérvári mezben elvégzett büntetőjét magabiztosan varrta a bal felsőbe. A második körben Cody Sylvester és Sofron István is hibázott, majd  Siddall sem tudta átverni a magyar hálóőrt, így a Fehérvár AV19 3-2-re megnyerte a szezon első büntető lövésekig tartó mérkőzését, és fontos két pontot szerzett a voralbergiek ellen.