Bravúrgyőzelem Debrecenben

• 2015.10.16. 20:05
  • Csik Tamás
Tovább tart a Fehérvár AV19 jó szériája, ezúttal a tabella második helyén álló Debreceni Hoki Klub otthonából hozták el mindhárom pontot Reiszék.
debreceni hoki klub
Vay (László) - Csíki, Kovács, Hári, Vaszjunyin, Dancsfalvi - Hetényi P., Wéber, Könczei, Saluga, Berta - Kunaev, Emanuelsson, Kaskov, Milan, Ustyantsev - Barabás, Tanka, Godó.
Kalnins (Scola) - Szabó D., Hegyi Á., Bodo, Reisz, Orban B. - Reiter A., Szabó B., Holmberg, Shupe, Szabó K. - Szaller, Vokla, Hamvai, Szita, Tóth G. - Lengyel, Pados, Pillók, Mazzag, Reiter R.
Gólszerzők: könczei, illetve reisz, hegyi, szaller
Kiállítások: 8, illetve 20 perc

A keddi mérkőzés sokkja után a tabella második helyén álló Debrecenhez látogatott a Fehérvár AV19 együttese. Tyler Dietrich tanítványai tovább folytatták jó szereplésüket, így a Cívisvárosból is három ponttal térhetnek haza.

Az első harmad csak helyzeteket hozott, gólokat nem. A hazai kapuban a korábbi fehérvári hálóőr, Vay Ádám, míg nálunk Janis Kalnins hatástalanította tökéletesen a csatárok próbálkozásait. Fegyelmezett védekezéssel Szaller kiállítását is átvészeltük a 7. percben, majd ugyanezt tettük Tóth Gergő harmadvégi büntetésével is.

A középső etapban megérkeztek a gólok is! A 22. percben Bodo passzából Reisz szerezte meg számunkra a vezetést (0-1), majd tíz perccel később, emberelőnyben Shupe átadásából Hegyi Ádám növelte kettőre a fehérvári fórt (0-2). A 35. minutumban szépítettek a hazaiak Könczei révén (1-2), de két percre rá érkezett Szaller és visszaállította a kétgólos differenciát a csapatok között (1-3).

A záró játékrész az elsőhöz hasonlatosan alakult, azaz gól nem esett. Kiállítás viszont annál több volt, ebben a húsz percben ritkán játszottak teljes létszámban a felek. A harmad első felében kivédekeztünk egy kettős emberhátrányt is, utána pedig szépen kézben tartottuk a mérkőzést, és mindhárom pontot elhoztuk Debrecenből, amivel ismét közelebb kerültünk a dobogóhoz!

A Fehérvár AV19 játékosai hatalmas lelkierőről tettek tanúbizonyságot, hiszen mindössze pár nap telt el Devon Krogh rémisztő sérülése óta, és máris képesek voltak összeszedett, koncentrált játékkal idegenben legyőzni a liga egyik legerősebb csapatát.