Bevette Innsbruckot a Fehérvár AV19

• 2016.12.11. 20:05
Nagy küzdelemben, kétszer is kétgólos hátrányból felállva szerezte meg a három pontot Innsbruckban csapatunk. Brance Orban duplázott, Beauregard, Maylan és Schiestel három ponttal járul hozzá a győzelemhez, utóbbi pedig a győzelmet jelentő gólt is megszerezte együttesünknek.

PIRAGIC, SIEGEL, GATOL, ZGONC
Chiodo (Litterbach ) - Ross , Desantis , Bishop , Lammers , Spurgeon - Stach , Lindner , Lamoureux , Clark , Smith - Pedevilla , Mitterdorfer , Sedivy , Huber , Schramm - Schennach , Teschauer , Paulweber
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Manavian , Orban , Maylan , Beauregard - Owens , Orban , Erdely , Vas , Sofron - Sziranyi , Szabo , Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki - Laday , Koger , Sarauer , Bodo
Gólszerzők: Clark , Spurgeon , Lammers , Clark ill. Koger , Beauregard , Orban , Orban , Schiestel
Kiállítások: 4 ill. 10

Nem indult jól a mérkőzés az Innsbruck otthonában, Sofron kiállítása után a negyedik percben vezetést szereztek a hazaiak, Smith középre tett korongját Clark vágta a hálóba (1-0). Alig 40 másodperccel az első gól után megduplázta az előnyét az Innsbruck, ezúttal Bishop lőtt rá távolról, a lecsorgót pedig Spurgeon értékesítette (2-0) A két gyors gól megfogta csapatunkat, egymást követték az innsbrucki támadások. A nyolcadik percben előbb Manavian, majd fél perccel később Sarauer is a büntetőpadra került, így kettős előnyben támadhattak a “Cápák”. Nem sikerült azonban veszélyeztetni a kettős fórban a hazaiaknak, a kiegészülés után pedig Sofronék lendültek támadásba. A harmad közepén emberelőnybe került csapatunk, ezt gyorsan sikerült is kihasználni! Kóger Dániel a kapu előtt Vas Jánosnak adott keresztpasszt, ám a korong már nem jutott el a címzetthez, hanem egy hazai védő korcsolyájáról a kapuba pattant. A gól felpaprikázta együttesünket, Chiodo kapuja előtt pedig egyre több helyzetet alakítottak ki a srácok. Manavian távoli lövésével döntetlennel vonulhattak volna az öltözőbe a felek, ám a hazaiak hálóőre hárított, így maradt az egygólos hátrány.

Innsbrucki helyzetekkel indult a középső játékrész, de Hetényi ismét tartotta a csapatot. A másik oldalon előbb Sarauer és Kóger, majd Manavian került helyzetbe, de nem született újabb találat. Villámgyorsan támadtak Spurgeonék, de védelmünk egyre kevesebbszer engedte lőni a hazaiakat. A 25. percben aztán Schiestel kékvonalas lövésébe Beauregard ért bele jól a kapu előtt, így egyenlített együttesünk (2-2).  Megpörgette a harmad közepét Rob Pallin csapata, Hetényinek köszönhetően azonban maradt a döntetlen. 8 perccel a harmad vége előtt Maylan kapott két perces kiállítást, a hátrányban Erdély szerzett korongot a kékvonalnál, ám elhibázta a ziccert. A következő támadásból már megszületett a hazai vezetés is, Desantis passzolt keresztbe a kapu előtt az üresen álló Lammersnek, aki nem hibázott (3-2). Gyorsan jött a negyedik gól, 50 másodperccel a harmadik találat után Clark volt eredményes, aki a kapu előtt emelt át Hetényi mamutján (4-2). Percekig beszorították a tiroliak csapatunkat, érezhető volt a hazai mezőnyfölény, csapatunk pedig a kontratámadásokra játszott. Egy ilyenből megszületett csapatunk harmadik gólja, Beauregard passzát Brance Orban vágta a felsőbe (4-3). A hátralévő percekben inkább a Fehérvár AV19 támadói voltak aktívabbak, a kissé hektikus és fordulatos második játékrész után pedig újfent a hazaiak vezettek.

Másfél perc telt el a harmadik harmadból, amikor újra egyenlített csapatunk, Orbán Attila lőtt kapura, a kipattanót pedig Brance Orban juttatta a hálóba (4-4). A mezőnyjátéké volt a főszerep az első kereskedelmi szünetig, de csapatunk birtokolta többet a korongot. 12 perccel a vége előtt Vas János vitte fel a korongot, Maylannek azonban nem sikerült értékesítenie a passzt. A harmad közepe újra a hazaiaké volt, előbb a kapuvas mentette meg csapatunkat a góltól, majd Hetényinek kellett bravúrral hárítania.  Folytatódott az oda-vissza játék a továbbiakban, nagyobb helyzetek nélkül. Három perccel a vége előtt Spurgeon lövésében ott volt az innsbrucki gól, de kimaradt a százszázalékos ziccer. Fél perccel később csapatunk kapott nagy lehetőséget a gólszerzésre, miután Desantis húzta vissza Sarauert a kapu előtt, így jöhetett a fehérvári fór. Benoit Laporte időt is kért, az előnyben pedig azonnal sikerült felállni, majd gólra váltani a létszámfölényt. Jól forgatott csapatunk a kapu előtt, végül Drew Schiestel életerős kékvonalas bombája került a kapuba (4-5). Arról pedig, hogy izgalmas legyen a vége, Brance Orban kiállítása gondoskodott, 13 másodperccel a vége előtt hat a négy ellen támadhatott az Innsbruck. Kikérte az idejét Rob Pallin is,  Andrew Sarauer azonban elhozta a built, majd sikerült kijuttatni a kapu elől a pakkot. A másodpercek leperegtek, így csapatunk mindhárom pontot megszerezte Innsbruckban.

A Graz Salzburg elleni veresége miatt csapatunk így feljött a kilencedik helyre, nyolc pontra megközelítve a hatodik helyet.