A szív diadala

• 2015.11.17. 21:45
  • Csik Tamás
Nem játszott jól, de hatalmasat küzdött tartalékosan felálló csapatunk a Bolzano ellen. Ennek eredményeképpen zsinórban a negyedik meccsünket is megnyertük.

VEZETTE: SMETANA, WIDMANN, ETTLMAYER, KASPAR
Hetenyi (Rajna) - Brocklehurst, Martinelli, Kinasewich, Nagy, Sarpatki - Sziranyi, Wehrs, Kovacs, Connolly, Koger - Varga, Orban A., Orban B., Bodo , Banham - Kocsis, Benk, Reisz
Morandell (Hübl) - Egger, Oberdörfer, Palmieri, Vause, Pollastrone - Flemming, McMonagle, Saviano, DiCasmirro, Pope - Hofer, Franza, Gander, Foster, Broda - Deanesi, Insam, Bernard, Frank
Gólszerzők: Banham , Nagy, Sarpatki, Connolly ill. Broda (2)
Kiállítások: 24 ill. 12

Sorrendben az Innsbruck, a Graz és a Ljubljana legyőzése után zsinórban negyedik sikerére készült Rob Pallin együttese a Bolzano ellen. Vezetőedzőnk helyzetét nehezítette, hogy Francis sem tudta vállalni a játékot, igaz, Benk visszatért a csapatba. A kapuban ezúttal Rajna Miklós kezdett.

Álmoskás játékkal indult a mérkőzés, lassan lendültek játékba a csapatok. A 3. percben Martinelli kiállítása jelentett az első feljegyzendő eseményt, volt is pár veszélyes lövése a vendégeknek, de Rajna résen volt. A 7. minutumban Hübl a játék késleltetéséért kapott kisbüntetést, majd két percre rá Hofer is mehetett a büntetőpadra. Az első előnyben felállni sem nagyon sikerült, a második fórunk se volt sokkal jobb, de a kiállítás leteltének pillanatában majdnem így is megszereztük a vezetést; egy kapu előtti kavarodás során Hübl nem tudta hol a korong, sajnos nem tudtuk betuszkolni. A 14. percben jött a harmadik emberelőnyünk is, és ezt már sikerült gólra váltani; Connolly passzolt vissza a kékvonalnál álló Banhamnek, aki nagy gólt lőtt Hübl kapujába (1-0). Az utolsó percekben sem öt az ötben játszottak a felek, előbb Mcmonagle ült ki a vendégektől, majd Martinelli bontotta le Eggert, és kapott 2+2 perces büntetést. A játékrész színvonalát jól jelzi, hogy a két csapat összesen 13 lövést tudott felmutatni ebben a harmadban.

A középső etap négy a négy elleni játékkal indult, majd szűk egy perc után emberhátrányba kerültünk. Záporoztak is a lövések a fehérvári kapura, de Rajna Miki áthatolhatatlan falként tornyosult a piros-fehér támadók előtt. Alighogy kiegészültünk, Brocklehurst is mehetett a büntetőpadra. Ezt a hátrányt is kivédekeztük, de nagyon nyomtak a látogatók, érett a bolzanói gól. Az egyenlítő találat végül a 27. percben született meg; ekkor Broda kotort bele egy lövésbe a kapunk előtt, a korong pedig Rajna lábai között a gólvonal mögé csúszott (1-1). Ez a harmad jórészt a vendégeké volt, de 33. perctől kis időre átvettük az irányítást és kis szerencsével ismét megszerezhettük volna a vezetést. Ha a játék színvonala nem is emelkedett, egyre keményebbé vált az összecsapás, látogatták is gyakran a büntetőpadot a játékosok. Már-már kezdett kicsúszni a mérkőzés a játékvezetők kezéből, állandóvá váltak a reklamálások, de a harmad végét jelző dudaszó megmentette a sípmestereket. A döntés az utolsó húsz percre maradt.

Brance Orban ziccerével kezdődött a harmadik harmad. Bodo passzolta meg jól sortársát, aki átvette a pakkot, lőtt, de Hübl hárítani tudott. Az utolsó húsz perc már igazi ki-ki játékot, élvezetes hokit hozott. A 47. percben az ismét remekül teljesítő Nagy Gergő húzott el a szélen, és hatalmas köténygólt lőtt Hüblnek (2-1). A vezető gólunk után nagyon nyomott a Bolzano, többször beszorultunk, de az 58. percben, egy ellenakció végén Sárpátkihoz került a korong, aki középről tüzelt, és a pakk ismét a vendégkapus lábai között jutott a hálóba (3-1). Mielőtt túlzottan megnyugodtunk volna, Broda meglőtte saját maga és csapata második gólját is, így két perccel a vége előtt ismét szorossá vált az összecsapás (3-2). A slusszpoén viszont a mienk volt. Mindkét vezetőedző időt kért, Tom Pokel kapusát is levitte. Az utolsó másodpercekben azonban elhoztuk a bulit, Connolly pedig a saját harmadából az üresen tátongó kapuba lőtt (4-2).

A Fehérvár AV19 zsinórban negyedik meccsét is megnyerte, ráadásul mindegyiket rendes játékidőben és egyre közelebb kerül a hőn áhított első hat hely valamelyikéhez. Folytatás pénteken, amikor a közvetlen vetélytárs Klagenfurtot fogadjuk egy igazi hatpontos mérkőzésen.