A Hokiklub Budapest ellen is miénk a három pont

• 2015.10.11. 17:14
  • Kiss Csaba
Szinte felbillent a pálya a ma délutáni mérkőzésen, akkora mezőnyfölényben volt a Fehérvár AV19, mégis szoros eredménnyel zárult a találkozó. A lényeg azonba na három pont.
Vezette: Wolf, Márkus, Árkovics
Pinczes (Szeles) - Vas, Erdely, Buzas, Nagy, Madacsi - Fürst, Nemeth, Makovics, Gyurgyev, Vincze - Kiss, Bognar, Szabo, Csaszar, Mihaly - Halasi, Rigo, Nagy, Rajz
HOKIKLUB
Csoti (Garbacz) - Horvath, Ambrus-Dobai, Horvath, Horvath, Galos - Hrustinszki, Marton, Selmeczi, Siklosi, Kirsch - Glofak, Ali, Mile, Gebei, Fenyvesi - Paluska, Ozsvath, Gajdos
Gólszerzők: Vincze, Mihaly, Makovics, Makovics ill. Horvath, Horvath
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Elképesztő mezőnyfölényben játszott a Fehérvár AV19, ezt azonban sokáig nem sikerült gólra váltani. Végül az első harmad derekán egy perc alatt betalált Vincze és Mihály is (2-0). A középső felvonásban Horváth D. révén közelebb került a Hokiklub, gyakorlatilag az első érdemi helyzetüket kihasználva. Makovics azonban visszaállította a két gólos differenciát (3-1). Ám ismét érkezett Horváth D., és máris szoros volt az állás (3-2). Nem volt igazán jó mérkőzés, amelyen a vége előtt kevéssel sikerült csak megnyugtatóvá tenni az előnyt Makovics újabb góljával (4-2). Az 56-8-as kapura lövési arány mindennél többet elmond a látottakról.

Mestermérleg, Kiss Dávid: A szezonban eddig alig játszottunk két nap alatt két meccset, azonban hozzá kell szoknunk, hiszen várnak ránk ilyen feladatok. Vannak ilyen mérkőzések, amikor a mezőnyfölény meddő marad, a szórványos ellentámadások utáni lövéseket pedig a sokáig munka nélküli kapusnak kellene hatástalanítania. A tervünk az volt, hogy hat pontot szerezzünk a hétvégén, ez sikerült.