A fegyelmezetlenség ára

• 2016.10.08. 20:00
Felőrölte csapatunk erejét a sok kiállítás, így háromgólos vereséget szenvedett Bolzanoban.

BERNEKER, KINCSES, NEMETH, RAKOVIC
Smith (Melichercik ) - Egger , Oberdörfer , Frigo , Yogan , Reid - Everson , Glenn , Insam , Root , Frank - Seymour , Glira , Kearney , Bernard , Gander - Gellert , Marchetti , Palmieri , Oleksuk , Vallerand
Hetenyi (Rajna ) - Sagert , Makowski , Koger , Sarauer , Sarpatki - Owens , Manavian , Courchaine , Vas , Maylan - Sziranyi , Szabo , Bodo , Orban , Sofron - Orban , Reisz , Kocsis , Szabo-Pal
Gólszerzők: Oleksuk , Reid , Palmieri , Bernard ill. Sarauer
Kiállítások: 6 ill. 16

Nagy nyomást fejtett ki a piros-fehér együttes Rajna Miklós kapujára már az első pillanattól kezdve, hálóőrünknek többször is bravúrral kellett hárítani, ám csapatunk sem maradt adós helyzetekkel, először Sárpátki lőhetett közelről, majd Sofron kapott passzt a bal oldalon, ám nem rezzent meg Smith hálója. Öt perccel a mérkőzés kezdete után emberelőnyben is lőhetett Tom Pokel csapata, de a Benoit Laporte által ígért fegyelmezett védőjátéknak köszönhetően nem született hazai találat előnyben. Nem úgy egyenlő létszámnál, Glenn távoli lövésébe Oleksuk piszkált bele, és bár a bírók magasbotot gyanítottak és videón is visszanézték a gólt, szabályos találatot ítéltek a mérkőzés 8. percében (1-0). A harmad derekán előnyben is próbálkozhatott csapatunk, de a nagy helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A 14. percben Courchaine mutatta be a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét, Maylan adott mesteri passzt a kapu elé, ám légiósunk mellé lőtt. Alig egy perccel később nagy kavarodás alakult ki Rajna kapuja előtt, miután Kearney lógott meg a bal oldalon, de sem távolról, sem a kavarodásban nem szereztek újabb találatot. A harmad hátralévő részében maradtak a nagy helyzetek csapatunk részéről, csatáraink többször veszélyeztettek, és láthatóan több helyzetet alakítottak ki mint a hazaiak. Két perccel a harmad vége előtt másodszorra is előnyben támadhatott a dél-tiroli együttes, ám az eredmény már nem változott.

Az áthúzódó büntetés miatt a második harmadban is hátrányban játszott csapatunk. Egy perccel a játékrész kezdete után előbb Makowski, majd egy perccel később hazai részről Oleksuk pihenhetett két percet, így négy a négy ellen folyt a játék, de egyik csapatnak sem sikerült lövésig jutnia. Két perccel később jöhetett az újabb hazai előny, még hátrányban Brance Orban ugratta ki Bodot, 91-esünk lövése centikkel tévesztett kaput. A hazaiak speciális egységei folyamatosan bombázták Rajna kapuját, hálóőrünk azonban bravúrral hárította a lövéseket. Egyenlő létszámnál ugyanolyan lendülettel folytatta csapatunk a játékot, mint az első harmadban, Bodo lövése kipattant Smithről, de nem sikerült egyenlíteni. A harmad közepén egy játékkésleltetését kapott kiállítás fogta meg újra együttesünk lendületét, de nem tudott újabb gólt szerezni Tom Pokel csapata. A harmad közepétől átvette az irányítást a hazai együttes, már nem csak előnyben, hanem öt az öt ellen is többet támadtak Eggerék. Felébredt csapatunk az utolsó három percre, előbb Makowski távoli lövésével, majd Sofron közelről szerezhette volna meg az egyenlítést. Másfél perccel a második harmad vége előtt Owens húzta vissza Bernardot, akinek büntetőjét Rajna könnyűszerrel hárította. A  harmad Maylan nagy helyzetével ért véget, légiósunk közvetlen közelről próbálkozhatott.

A záró játékrész az előzőhöz hasonló kiegyenlített első perceket hozott. A második percben Orban passzolt Bodo elé, aki Smithbe lőtt, majd a másik oldalon egy védelmi hiba után Rajnának kellett szólót hárítania. Egyre többször jutott helyzetig csapatunk az első öt perc után, de a lövések mind célt tévesztettek. A harmad közepén már azonban újra a hazaiak domináltak, a 47. percben pedig kettőre növelték az előnyt. Yogan kerülte meg a kaput, majd az üresen maradt Reid elé passzolt, aki kilőtte a bal felsőt (2-0). Az 52. percben végül megérkezett csapatunk gólja is, Maylan, majd Makowski lőtt távolról, a lecsorgóra pedig Sarauer érkezett (1-2). Felpörgött együttesünk a gól után, Sárpátki ment be harcosan a kapu elé, majd Maylan sodorta be Smitht a kapuba a védővel együtt. 6 perccel a vége előtt Courchaine-t akasztották a kapu előtt tiszta helyzetben, így nagyon fontos emberelőnyhöz jutott csapatunk, a fórban azonban nem született gól. Négy perccel a vége előtt megismétlődött az innsbrucki forgatókönyv, újra Owens ült ki a büntetőpadra, így a hazaiak dönthették el végleg a mérkőzést. Két és fél perccel a vége előtt ki is használta az előnyt a Bolzano, Glenn újabb távoli lövéssel próbálkozott, ami szerencsésen pattant meg Palmieri ütőjén (3-1). Lehozta Rajnát az utolsó percre Laporte, fél perccel a vége előtt pedig egy üreskapus góllal Bernard állította be a végeredményt (4-1).