Znojmoi győzelem a Raktár utcában

• 2017.09.17. 20:43
Egy végsőkig kiélezett, szoros mérkőzésen 2-1-re múlta felül csapatunkat a Znojmo.

2017.09.17 Vasárnap / 17:45
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Nézőszám: 3 145
HC Orli Znojmo
TRILAR, BABIC, GATOL, SOÓS
Scola (Rajna) - Sziranyi, Vidmar, Luttinen, Latendresse, Erdely - Uotila, Jyrkkiö, LOVECCHIO, Music, Gilbert - Harty, Szabo, Szita, Kocsis, Vincze - Stipsicz, Szabo, Reisz, Sarpatki
Halasz (Schwarz) - Stehlik, Pohl, Nemec, Bartos, Yellow Horn - Biro, Skrbek, Racuk, Plihal, Cip - Lattner, Boruta, Beroun, Matus, Mrazek - Snajnar, Zajic, Csamango, Guman, Novak
Gólszerzők: Szabo ill. Matus, Guman
Kiállítások: 4 ill. 6

A kezdő korongbedobást követően a vendégek egyből támadást indítottak és Yellow Horn lövését kellett hárítania Rajnának. Majd a kipattanóval már a Fehérvár indulhatott meg, de ők sem tudták góllal befejezni első támadásukat. Az 5. percben Szabó Dánielt ugratták ki társai, Cip pedig csak szabálytalanul tudta megállítani őt, így emberelőnybe került csapatunk. A következő percben nyomás alá helyezték a hazaiak a Znojmo kapuját, először Luttinen, majd Music került hatalmas helyzetbe, de Schwarz bravúrosan védett, így Benoit Laporte gárdája nem tudta kihasználni a fórt. A 9. percben már a Znojmo előtt adódott lehetőség és Cip keresztpassza után Matus juttatta a bal felsőbe a korongot (0-1). A gólt követő percekben nem történt nagyobb helyzet egyik oldalon sem, egészen a 15. percig, amikor az üresen maradó Szabó Krisztián a kék vonalról próbálkozott, ám ezúttal sem sikerült a gólszerzés. Az utolsó öt percben mindkét alakulatnak adódtak lehetőségei, de egyik fél sem tudta gólra váltani azokat.

A második harmad első percei is kiegyenlített játékot mutattak. A 15. percben Lattnernek ítéltek két perces büntetést a játékvezetők. Az előny alatt csapatunk folyamatosan próbálkozott, de a csehek remekül védekezték ki a hátrányukat. A 28. percben Erdély indult meg szólóban, ám a korong nem talált kaput. Két perccel később Lattendresse húzta a kapura a játékszert, a kipattanót pedig Erdély próbálta a hálóba juttatni, de Schwarz nem hagyta, majd Luttinen találta el a kapuvasat. Hiába dominált csapatunk, a 33. percben Guman növelte a gólkülönbséget egy kapu előtti kavarodás után (0-2). Ezt már nem hagyta válasz nélkül a Fehérvár, a 36. percben Szabó Dániel korongjába LoVecchio ért bele, de Schwarz ezt még hárította, Szabó Krisztián lövését azonban már nem tudta (1-2).

Az utolsó játékrész izgalmasan kezdődött, az 41. percben Skrbek találta el a kapuvasat, majd a másik oldalon Szirányi próbálkozott a kék vonalról. A 47. percben Biro akadályozott, nagy lehetőséget adva ezzel a fehérváriaknak az egyenlítésre, azonban csapatunk nem tudta kihasználni a fórt. Az 51. percben Luttinen került a büntetőpadra magas bottal való játékért, így ezúttal a vendég gárda gyakorolhatta előnyös játékát, ám a Znojmó sem tudta értékesíteni azt. Öt perccel a vége előtt felpörgött csapatunk játéka, sorra alakították ki a helyzeteket a kapu előtt. Előbb Uotila iramodott meg a bal oldalon, majd Szirányi kék vonalas lövését kellett védenie Schwarznak. Egy védelmi hibát kihasználva Racuk indulhatott el szólóban, ám Rajna hárított két perccel a lefújás előtt. Kikérte idejét Benoit Laporte, majd kapusát is lehozta, így hat az öt ellen támadhatott csapatunk. Mindent egy lapra tett fel együttesünk ezekben a percekben, Luttinen és LoVecchio probálkoztak közelről, majd Jyrkkiö kékvonalas lövése után maradt szabadon a korong, de végül a Znojmo szerezte meg a 3 pontot.