Nagy küzdelem, furcsa végjáték, újabb vereség

• 2015.10.04. 19:17
  • Csik Tamás
Nem szakadt meg csapatunk rossz sorozata, zsinórban ötödször sem sikerült pontokat szerezni. Ezt a meccset viszont nem a Linz nyerte meg és nem a Fehérvár veszítette el...
Vezette: dremelj, zrnic, németh, soós.
Rajna (Hetényi Z.) - Szirányi, Wehrs, Kóger, Benk, Vincze - Varga, Martinelli, Connolly, Francis, Sárpátki - Reiter, Szaller, Kovács, Sikorcin, Nagy G. - Szabó K., Kocsis, Becze.
Black wings linz
Ouzas (Dechel) – Dorion, Piché, DaSilva, McLean, Kozek – Altmann, Palin, Hofer, Hisey, Latendresse – Lukas R., Mitterdorfer, Gaffal, Oberkofler, Spannring – Fechtig, Mayrhauser, Moderer, Lukas P., Göhringer
Gólszerzők: Martinelli, illetve Kozek, Piché
Kiállítások: 18, illetve 8 perc

A Fehérvár AV19 a Linz ellen próbálta megszakítani négy mérkőzés óta tartó rossz szériáját. A meccs előtt Rob Pallin vezetőedző homlokán újabb ráncok jelenhettek meg, ugyanis az Orbán, Brocklehurst, Banham, Sarauer, Bartalis kvintett után Judd Blackwater is kidőlt.

A csapat azonban a legkevésbé sem esett kétségbe, a fiatalok óriási elánnal vetették magukat a küzdelembe, és Rajna Miklós is biztosan állt a lábán. A harmad első fele kisebb vendégfölénnyel telt, de sok helyzet nem adódott a kapuk előtt. A 10. percben aztán egy kontra végén Kovács Csaba passzolta meg Nagy Gergőt, de Ouzas fogta a lövést. Fokozatosan vettük át a játék irányítását, előbb a Connolly-Francis páros varázsolt, majd Benk bombája zúgott el a kevéssel a kapuvas mellett. Öröm volt nézni a srácokat ezekben a percekben, csak a gól nem akart újfent összejönni. A játékrész végén aztán Martinellit akasztották, pár másodperccel később mégis ő mehetett a büntetőpadra, így emberhátrányban kezdhettük a második etapot.

A fegyelmezett fehérvári védekezés ezúttal is eredményre vezetett, kivédekeztük a négy az ötöt. Ezután Connolly állítatta ki Hiseyt, ezt az emberfórt pedig már sikerült gólra váltanunk. Nagy Gergő előbb ugyan a kapuvasat találta telibe, de jött Francis, akinek lövése kipattant Ouzasról, Martinelli pedig közelről a hálóba kotorta a pakkot (1-0). Szinte az ellentámadásból egyenlíthetett volna a Linz, de Hisey lövését Rajna bravúrral oldalra tolta, majd  Ebben a húsz percben már jóval többször forogtak veszélyben a kapuk. Becze kiállításkor ismét Hisey került helyzetbe, aki ezúttal a kapuvasat forgácsolta szét. Kevéssel később sikerült is a Linznek a kapunkba juttatni a pakkot, de egy bírói sípszó már megakasztotta az akciót, így érvénytelen volt a találat. Nagy csata volt minden korongért, élvezetes mérkőzést láthattak a szurkolók. Külön elismerést érdemelnek a fiatalok, akik minden elfogódottság nélkül, bátran játszottak, sőt, többször is veszélyeztették a vendégkaput.

A harmadik harmad elején nagy energiákat mozgósított a Linz az egyenlítésért, a legnagyobb helyzet mégis Connolly előtt adódott, aki a 44. percben elviharzott a szélen, de lövését Ouzas védeni tudta. Egy perccel később Nagy Gergő előtt adódott a következő lehetőség, de ismét a vendégportás lett a végállomás. Ezúttal is megvoltak a helyzeteink, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Az 53. percben aztán emberhátrányba kerültünk, DaSilváról pedig a kapunkba pattant a korong, de Dremelj azonnal jelezte a kislest, és az este folyamán a második linzi gólt is érvénytelenítette – jogosan. Minden egyes játékosunk kőkeményen küzdött a győzelemért, de aztán új főszereplők érkeztek a meccs utolsó öt percére. Zsinórban öt fehérvári kiállítást fújtak be a játékvezetők, ráadásul az utolsó percben kettős hátrányba kerültünk, Kozek pedig kiegyenlített (1-1). Eközben Zrnic bíró újabb szabálytalanságot látott, így hiába kaptunk gólt, maradt az öt a három, Piché pedig köszönte szépen és az újabb kettős fórt kihasználva megnyerte a meccset övéinek (1-2).

Csapatunk legyőzte a sérülésekből adódó nehézségeket, jobb volt a Black Wings Linz együttesénél is, mégis vesztesen hagyta el a jeget.