Vereség Ljubljanában

• 2017.02.17. 21:47
A Fehérvár AV19 nem szerzett pontot Ljubljanában, a Znojmo Graz elleni győzelmével pedig már a matematikai esélye sincs a rájátszásba kerülésre.

KELLNER, TRILAR, ANGERER, ETTLMAYR
Spreitzer (Frazee ) - Planko , Groznik , Chvatal , Ograjensek , Bussieres - Guimond , Selan , Uduc , Music , Gabor - Cepon , Cepon , Potocnik , Reyn , Zajc - Batic , Ulamec , Gorse
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Owens , Koger , Vas , Beauregard - Sagert , Manavian , Erdely , Sarauer , Kiss - Sziranyi , Orban , Orban , Maylan , Bodo
Gólszerzők: Music, Guimond, Zajc ill. Erdely , Owens
Kiállítások: 33 ill. 33

Maylan nagy helyzetével indult a mérkőzés, ám támadónk nem tudta éles szögből átjuttatni a korongot a hazaiak hálóőrén. A mérkőzés negyedik percében azonban a Ljubljana szerzett vezetést: egy védelmi hibát kihasználva három az egy ellen indultak, végül Music kotorta be közelről a korongot (1-0). Folytatódtak a szlovén rohamok, azonban igazán veszélyes helyzet kevés akadt. Két perccel később Orbán Attila iramodott meg, lövése kötényben átcsorgott ugyan Frazee kapuson, de az érkező Maylannek már nem sikerült beleérnie a lecsorgóba. Brance Orban nagy helyzete maradt ki a harmad közepén, majd Bodo kapott passzt a kapu előtt, de neki sem sikerült betalálnia. A folytatásban a mezőnyjátéké lett a főszerep, de csapatunk birtokolta többet a korongot. Kevés lehetőséghez jutottak a szlovének, ám Bussieres kékvonalas lövése alig négy perccel a harmad vége előtt a hálóban landolt, kettőre növelve ezzel csapata előnyét (2-0).  A dudaszó előtt még Maylan tesztelte Frazee-t, ám ez is kimaradt.

Kiegyenlített játékot, majd fehérvári kiállítást hoztak a második harmad első percei, ám a ljubljanai fórban főleg fehérvári ütőkön mozgott a korong, előbb Maylan, majd Brance Orban tesztelte a szlovének hálóőrét. Kiegészült együttesünk, és újra Orbán Attila vitte el a korongot, de Erdélynek nem sikerült a fekvő kapus felett a hálóba juttatnia a korongot. A másik oldalon a harmad nyolcadik percében Zajc maradt egyedül a kapu előtt, Ograjensek visszatett korongját juttatta a hálóba (3-0). Előnybe került a Fehérvár AV19 a gól után, de nem sikerült veszélyeztetni a fórban. A kiegészülés után a hazaiak kerültek előnybe, ezúttal Manavian volt a kiállított. A hazaiak sem tudtak lehetőséghez jutni öt a négy ellen, de Manavian kiállítása után újra ők támadhattak létszámfölényben, Szirányi szabálytalankodott, de ez az előny is eseménytelenül telt. Két perc volt hátra a harmadból, maikor Erdély szerzett harcosan korongot a kék vonalnál, egyedül korcsolyázott Frazee kapujára és kilőtte a hosszú felsőt (3-1).

Eseménytelen első percek után Rajnának kellett hárítania a záró játékrész harmadik percében. Egy kontrából előbb Erdély veszélyeztetett, majd Manavian lövését kellett hárítania Frazeenek. Sagert előtt adódott a következő helyzet, majd Szirányi kiállítása után hátrányban támadhattunk tovább. Négy az öt ellen is a szlovének harmadában folyt a játék, mígnem Owens kékvonalas lövése vágódott a kapuba, egy gólra csökkentve a különbséget (3-2). A harmad közepén előnyben rengeteg helyzetet dolgozott ki együttesünk, de nem sikerült az egyenlítés. Folytatódott a fehérvári mezőnyfölény az utolsó öt percben is, másfél perccel a vége előtt Rajna is lekorcsolyázott, így hat az öt ellen támadhattunk. Egy perc volt hátra a mérkőzésből, mikor Bussieres ütötte arcon Manaviant, így hat fehérvári állhatott négy ljubljanaival szemben. Hiába bombázták játékosaink Frazee kapuját, nem sikerült az egyenlítés. A lefújás utánra is maradtak ugyanakkor izgalmas pillanatok, Selan hívta ki Vast egy ökölpárbajra, amit centerünk nyert.

A Znojmo Graz elleni győzelmével végképp eldőlt a Fehérvár AV19 sorsa, így pedig már matematikai esélye sincs a rájátszásba kerülésre.