Vereség Ljubljanában

• 2016.11.25. 21:37
Csapatunk két gól nélküli harmad után még vezetett a harmadik harmad közepén, ám a végén a Ljubljana otthon tartotta a három pontot.

BABIĆ, TRILAR, NEMETH, PAGON
Spreitzer (Frazee ) - Harty , Guimond , Pem , Langkow , Bussieres - Selan , Cepon , Ograjensek , Music , Hadzic - Cepon , Bazevics , Zajc , Koren , Gabor - Groznik , Batic , Uduc , Potocnik , Chvatal
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Manavian , Kocsis , Maylan , Beauregard - Sziranyi , Szabo , Koger , Sarauer , Sofron - Owens , Szaller , Sarpatki , Vas , Bodo - Szabo , Szabo-Pal , Reisz , Vincze
Gólszerzők: Bussieres , Hadzic , Koren ill. Koger
Kiállítások: 4 ill. 2

Közepes tempóban, de fehérvári fölénnyel kezdődött az Olimpija Ljubljana elleni találkozó, melyen már nem volt ott a hazaiak soraiban Anze Ropret, aki az Újpesthez igazolt, bemutatkozott viszont kék-fehérben Drew Schiestel. A második percben Reisz szerzett szemfülesen korongot a hazaiak kapusától, de ebből nem született találat, majd a másik oldalon Zajc veszélyeztetett. A harmad közepére felélénkült a Ljubljana, egyre többször kerültek helyzetbe Rajna kapuja előtt, míg csapatunkban a fiatal Szabó Krisztián, Reisz, Vincze sor alakított ki helyzeteket, majd Sárpátki húzhatta rá középről, de maradt a 0-0.  A következő percekben nem jutottak túl sok kapura lövésig a felek, az egyik oldalon Harty távolról próbálkozott, míg Frazee kapujánál Maylan veszélyeztetett. Folytatódott az eseménytelen játék, bár többször volt fehérvári ütőkön a korong, de helyzetig nem jutott csapatunk. 2 perccel a vége előtt Schiestel forgatta meg a ljubljanai védelmet a sarokban, majd egy távoli lövés utáni Rajna-védésből kontrázni tudott Sarauer. Az ő lövését védeni tudta Frazee, a kapu előtti kavarodásban pedig csak  hatalmas bravúrral tudott hárítani a ljubljanai hálóőr. A harmad végén Bodo kerülhetett volna helyzetbe, de egy ütemmel lemaradt Beauregard passzáról.

Két nagy fehérvári helyzettel kezdődött a középső játékrész. Előbb Frazee korcsolyázott ki a kapuból és Kocsis Ferenc előtt volt lehetőség, majd Szirányi  és Bodo indulhatott el kettő az egyben, de a ljubljanai kapus megabiztosan hárított. Rajna kapuja előtt a pontatlan passzoknak köszönhetően nem alakult ki veszélyes helyzet az első három percben.  A harmad közepéig folytatódott az első harmadban látott eseménytelen játék, az egyhangúságot Pem törte meg, aki Rajna kapuja előtt alakított ki nagy helyzetet. A 31. percben Szaller kiállítása után előnybe került a Ljubljana, ám főleg csapatunk birtokolta a korongot, Schiestel távoli lövése, majd Sofron egyéni akciója pedig Frazee kapuja előtt teremtett helyzetet.  A harmad második felére átvette az irányítást a hazai csapat, de jól működött csapatunk védekezése és Rajna Miklós is magabiztosan védett.  Ahogy az első 20 percben is, összességében a középső játékrészben is mezőnyfölényben volt a Fehérvár AV19, de Sofronék nem tudtak gólt szerezni, így a döntés a harmadik harmadra maradt.

Music szerezhetett volna vezetést csapatának a záró játékrész első percében, de Rajna a helyén volt. A harmadik perc végén Selan ütközte le Sarauert a kapu előtt, majd Sofronnak ütött oda, így jöhetett a mérkőzés első fehérvári előnye. Kóger Dániel egy sokat látott figurával próbálkozott, a kapu előtt befordulva pedig megszerezte a vezetést csapatunknak (0-1). Nem kellett azonban sokat várni a ljubljanai válaszra, egy perccel a fehérvári gól után Bussieres lőtte ki a bal felsőt (1-1), a mérkőzés 52. percében pedig Hazdic cselezett a kapu előtt, és a fekvő Rajna fölött a kapuba lőtt, megfordítva a mérkőzés állását (2-1). Jól őrizte az előnyét a hazai csapat, jól működött a letámadás, így csapatunk kevés lehetőséghez jutott. Másfél perccel a vége előtt Rajna Miklós is lekorcsolyázott, így hat az öt ellen támadhattunk, ám 39 másodperccel a játékrész vége előtt Koren üreskapus góljával eldöntötte a mérkőzést (3-1).