Vereség Innsbruckban

• 2016.02.02. 21:35
  • Csik Tamás
Az első harmad jó játékát nem tudtuk átmenteni, így hiába vezettünk, a hazaiak megfordították az összecsapást. Az újabb vereséggel már csak matematikai esélyünk maradt a playoffra.

VEZETTE: BERNECKER, GAMPER, NOTHEGGER, PLATTNER
Chiodo (Litterbach ) - Pedevilla , Liffiton , Bishop , Spurgeon , Lammers - Saringer , Schaus , Schennach , Valdix , Ulmer - Ebner , Vanballegooie , Schramm , Hahn , Mössmer - Hanschitz , Steinacher , Hörtnagl , Schuller , Frischmann
Hetenyi (Rajna ) - Brocklehurst , Martinelli , Koger , Sarauer , Banham - Szaller , Sziranyi , Kovacs , Bartalis , Sarpatki - Wehrs , Manavian , Nagy , Francis , Bodo - Vincze , Orban , Benk , Sikorcin
Gólszerzők: Hörtnagl , Ulmer , Valdix ill. Koger
Kiállítások: 6 ill. 22

Óriási tétje volt az Innsbruck elleni találkozónknak, hiszen a vesztes csapat végleg elbúcsúzhatott a rájátszás-álmaitól. Tanulva az elmúlt mérkőzések tapasztalataiból, az elején a biztonságos védekezés volt a legfontosabb, hogy ne kerüljünk gyorsan hátrányba. Ezt maradéktalanul megvalósították a srácok, nagyon ügyeltek a passzokra, mindenki vigyázott a korongra. Nem rontott egymásnak a két csapat, Banham bombája volt az első kapuralövésünk, majd a 4. perc elején Pedevilla és Nagy Gergő között alakult ki nézeteltérés, mindketten lehiggadhattak a büntetőpadon. Utóbbi ráadásul egy tízperces pluszbüntetést is kapott. Négy a négy ellen felgyorsult a játék, a hazaiaknak voltak nagyobb helyzetei ekkor, de Hetényi vezérletével megúsztuk kapott gól nélkül, egyszer pedig Brocklehurst tisztázott a gólvonalról. A játékrész felénél Bartalis száguldott be a támadóharmadban, de Chiodo védett, majd az ellentámadásnál hátvédeink erélyesen megvédték Hetényit, aminek kisebb tömegjelenet lett a vége. A 14. percben megszereztük a vezetést; Sarauer átadását Kóger ütötte a kapuba (0-1). A játékvezetők rövid videózás után érvényesnek ítélték a találatot. A gól után Martinelli kiállítása következett, ezt könnyedén kivédekeztük, majd a harmadot Brance Orban helyzete és Wehrs veszélyes lövése zárta, de az eredmény már nem változott.

A kapuralövéseket 10-7-re megnyertük, ráadásul 1-0-ra vezettünk, erre alapozva magabiztosan kezdhettük a középső játékrészt. Hamar megváltoztak az erőviszonyok, amikor a 22. percben Wehrs kapott 2+2 perces büntetést. A csapat derekasan helytállt a négy percen át tartó emberhátrányban, ha kellett a védők vetődtek bele önfeláldozóan a lövésekbe, vagy Hetényi védett magabiztosan, és többször a korongot is sikerült kitessékelni a harmadunkból. Egyenlő létszámnál aztán jött néhány fehérvári helyzet is, de Chiodo eszén nem tudtunk túljárni. A harmad felénél Pedevilla is kiment, így mi játszhattunk öt a négyben. Sajnos nem sikerült kihasználni a fórt, sőt, többször is Hetényinek kellett közbeavatkoznia és ez később megbosszulta magát. A 33. percben Hörtnagl előbb egalizált (1-1), majd a 38. minutumban Kóger is mehetett a büntetőpadra, ezt az emberelőnyét pedig már gólra váltotta az Innsbruck; egy perccel a vége előtt Ulmer találatával már a hazaiak voltak kedvezőbb helyzetben (2-1). Nagyot fordult a világ húsz perc alatt, pedig a többi eredmény számunkra kedvezően alakult, ehhez viszont nekünk is hozni kellett a győzelmet és a három pontot Innsbruckban. Erre mindössze húsz percünk maradt.

A záró harmad előtt reménykedtünk benne, hogy van még fordulat a meccsben, és a végén majd örülhetünk. Ám két perc sem telt el, amikor Valdix is betalált és kétgólosra növelte a hazai előnyt (3-1). Borzasztóan nehéz helyzetbe kerültünk, mennünk kellett előre, de közben lyukasabb lett a hátsó alakzat, így veszélyes kontrákat vezetett az Innsbruck. A piros-fehérek pokróckeményen óvták előnyüket, főleg a saját védőharmadukban, emiatt sokáig nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Peregtek a percek, fogyott az idő, ráadásul az 51. percben Brocklehurst kétperces büntetését is ki kellett védekeznünk. Ez ugyan sikerült, de az eredményen már nem tudtunk változtatni. Az utolsó két percben Hannu Järvenpää kapusát is lehívta, így hat mezőnyjátékossal rohamoztuk az innsbrucki kaput, mindhiába. Ezúttal megfordult az elmúlt meccseken látott tendencia; most az első harmadunk volt jó és a folytatásban voltak problémáink. Az újabb vereséggel már csak matematikai esély maradt a playoffra.