Vereség büntetők után

• 2018.01.26. 22:51
Bár végig remekül játszott csapatunk, nem tudta eldönteni a mérkőzést. A ráadásban sem született gól, végül a büntetőlövések a Zágrábnak kedveztek.

SIEGEL, SMETANA, NAGY, SOÓS
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Uotila, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Szaller, Palin, Luttinen, Music, Sarpatki - Reisz, Szabo, Szabo, Kocsis, Vincze
Carr (Rosandic) - Kudelka, Noonan, Olden, Morley, Mahbod - Deutsch, Tikkanen, Poyhonen, Koskiranta, Netik - Cepon, Boivin, Puskarich, Aviani, Simsic - Jarcov, Jankovic, Brine, Zanoski
Gólszerzők: Lovecchio, Hari ill. Olden, Deutsch, Olden
Kiállítások: 14 ill. 12

Vidmar tört be a támadóharmadba, majd egy gyönyörű keresztpassz után Kóger kapásból lőtt, de Carr hárított. Továbbra is a fehérváriak maradtak nagy lendületben, Sárpátki próbálta ráhúzni a játékszert, majd Luttinen tette vissza a hazaiak 88-asának, aki ezúttal se járt sikerrel. Kudelka próbálkozott távolról, Carruth magabiztosan védett. Ezt követően Stipsiczt látta szabálytalannak a Siegel-Smetana bírópáros, így a mérkőzésen először játszhatott előnyben a Zágráb. Hátrányban remekül védekezett csapatunk, a vendég alakulat nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. Egyenlő létszámnál Gilbert éles szögből lőtt, a kipattanót pedig Uotila pöccintette rá, de a zágrábi kapus védett. Erdélyt ugratták ki társai, azonban szólóját nem követte gól. Ezután Zanoskit küldték ki két percre a játékvezetők, ám a hazaiak nem tudták kihasználni a fórt. Hári bombázott takarásból, de a korong kipattant Carr mamutjáról. LoVecchiot is szabálytalannak látták a csíkos mezesek, így újabb vendég előny következett. A zágrábiak egyből felálltak a létszámfölényben, és gyorsan értékesítették is a lehetőségüket, Sondre Olden szerezte meg vezetést. (0-1) Újabb kiállítás szakította meg a játékot, Kudelka került a büntetőpadra akadályozásért. Emberelőnyben Luttinen gyönyörű átadása után Kóger próbálkozott, korongja a vasat találta el. Kettő az egyben indulhattak meg a horvátok, végül Olden lőhetett, Carruth szépen hárított. Két perccel a harmad vége előtt Erdély és Deutsch akaszkodott össze, így mindketten kétperces kényszerpihenőre mentek. Ez a felállás egyik félnek sem hozott sikert.

A második játékrészben először Carrnak akadt dolga, ennek ellenére nem adódott komolyabb helyzet, kiegyenlített játék és kevés megszakítás jellemezte az első perceket. Az első nagyobb lehetőség Manavian nevéhez fűződik, aki messziről bombázott, ám Carr védeni tudott, majd Uotila is távolról lőtt, de ő sem járt sikerrel. Noonan fogásért kapott két percet, a létszámfölényt Manavian, Uotila és Kóger is próbálta értékesíteni, de a zágrábi kapus minden alkalommal védett. Latendresse szerzett korongot a kapu előtt és passzolt vissza Jeff LoVecchionak, aki a hosszú felsőbe vágta a játékszert. (1-1) Nem sokkal később Stipsicz volt szabálytalan, hátrányban Kóger indulhatott meg egy kontrából, keresztpassza szépen találta meg az üresen helyezkedő Hárit, aki a kapura pöccintette a pakkot, Carr pedig hatalmas bravúrt mutatott be. Újabb kiállítás nehezítette a vendég alakulat dolgát, Boivinnak kellett kiülni. Gyorsan kihasználta az előnyt a hazai gárda, Hári János bombája akadt a jobb felsőbe. (2-1) A gólt követően LoVecchio került a büntetőpadra akasztásért, fél perccel később Olden is követte a fehérvári támadót.

Négy a négy ellen kezdődött tehát a harmadik periódus. Erdély korongja találta meg Hárit, akiről a kapu irányába pattant a játékszer, de ez a próbálkozás nem növelte a különbséget. A másik oldalon Simsic került hatalmas ziccerbe, Carruth bravúrosan védett. Ezután Gilbert és LoVecchio összjátéka veszélyeztette a zágrábi kaput, aztán Boivin bombázott, Carruth ismét szépen hárított. Sárpátki szerzett korongot a védekezőharmadban, majd szépen vitte végig a pályán a játékszert, Hári kísérte, végül utóbbi lőhetett, de kimaradt a helyzet. Kontrából indult meg a Zágráb, melynek végén Adam Deutsch vágta a hálóba a pakkot. (2-2) Latendresse járt közel a vezetés visszaszerzéséhez, ám kicsit túlhúzta a korongot, így már nem tudta átjuttatni azt a gólvonalon. A harmad felénél Uotilát ítélték szabálytalannak a játékvezetők, a zágrábi előnyben Morley próbálkozását kellett védenie Carruthnak. A játékrész további részére a folyamatos játék volt jellemző, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de komolyabb helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani, így hosszabbításra került sor.

A ráadásban először a Zágráb próbálkozott, Olden húzta rá a játékszert, Carruth védett. Kógert büntették két perccel a játékvezetők, így Carruthnak akadt sok dolga, de a fehérvári hálóőr óriási bravúrokat mutatott be. Latendresse és Luttinen indult meg, utóbbi lövését nem tudta védeni Carr, azonban a játékvezetők hosszas videózás után úgy ítélték meg, hogy a találat érvénytelen. A hosszabbítás végén még Manavian bombázott, de nem tudta megszerezni a döntő gólt, így jöhettek a büntető lövések.

Lovecchio kezdte a párbajt, de nem találta el a kaput, Mahbod lövését Carruth védte, majd Hári és Morley sem tudott betalálni. Latendresse következett, aki túl sokáig várt ki, így Carr könnyedén védett, Netik próbálkozását is védte Carruth, azonban Sondre Olden már túljárt a fehérvári hálóőr eszén. A végén még Gilbert próbálkozhatott, ám nem tudott betalálni, így a Zágráb térhetett haza két ponttal. Ezzel eldőlt, hogy a Fehérvár AV19 már biztosan nem szerezheti meg a tabella 9. helyét.