Vereség az utolsó hazai mérkőzésen

• 2017.02.19. 20:05
A Graz 1:3-as győzelmet aratott csapatunk felett, ezzel három ponttal távoztak a Raktár utcáról.

A találkozó első komolyabb helyzete a Graz előtt kínálkozott, Feichtner érkezett egy eladott korongra, azonban Hetényi magabiztosan hárította a lövést. A mérkőzés harmadik percében egy kiállítás nehezítette a hazaiak dolgát, Breauregard ütött testre, amit két perccel büntettek a játékvezetők. Az előny alatt a Graz folyamatosan támadta a hazai kaput, először Siddall távoli lövését ütötte ki a Volán válogatott hálóőre, majd Pöck és Zusevics elől piszkálta ki a játékszert. A hatodik percben Beauregard vitte el a vendég védők mellett a korongot, a beadásra Kóger érkezett, de grazi védelem a helyén volt. A hetedik percig kellett várni a mérkőzés első találatára, amikor Pelech kíméletlenül a bal felső sarokba ütötte a korongot, ezzel megszerezve a vezetést csapatának. (0:1) Egy perccel később Erdély fordult rá Dahm kapujára, de a hálóőr kiválóan lezárta a jobb sarkot, majd Maylan indult meg jobb szélen és adta be Kocsisnak, de a lövés elkerült a kaput. Hét perc volt hátra az első harmadból, amikor Boivinnek kellett kiülnie a büntetőpadra, így előnyben állhatott fel a Fehérvár. A fór alatt Manavian veszélyeztetett távolról, majd Pöck reklamált, így 25 másodpercig öt a három elleni játék következhetett. A kettős emberhátrányt sikeresen kivédekezte a 99ers, majd a következő másfél percben is sikeresen felszabadították a vendég harmadot. Két és fél perccel a játékrész vége előtt Klimbachernek is két percet ítélt a Piragic-Siegel játékvezetőpáros. Az előny alatt folyamatosan próbálkoztak, a hazaiak Bodo passzolt hátulról Owensnek, de Dahm ismét bravúrosan hárított. A harmad végén újabb kiállítás következhetett, ezúttal Ograjenseket látták szabálytalannak a bírók, így fórban várhatta a második játékrészt az AV19. (0-1)

Az előny hátralévő részében is próbálkoztak a hazaiak, de hiába lőtt Bodo többször is kapura, Dahm gond nélkül hárította a lövéseket. A harmad ötödik percében Kóger korcsolyázott fel a koronggal a vendég harmadba, majd passzolt Erdélynek, aki megcélozta a kapu hosszú sarkát, de Dahm védett. A kipattanóra a hazaiak huszonegyese érkezett, de nem sikerült értékesítenie a lövést. A mérkőzés huszonnyolcadik percében Manaviant látták szabálytalannak a játékvezetők. Az előnyt gyorsan kihasználta a Graz: Siddall indult el bal szélen, és lőtte a korongot tisztán Hetényi kapujába. (0-2) A harmad felénél Brance Orban előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, majd a kipattanó korongot Bodo próbálta átjuttatni a gólvonalon, akit bottal akasztásért a büntetőpadra küldtek a bírók, ám a hátrány alatt a hazaiak folyamatosan felszabadították harmadukat. A hetedik percben Beauregard indulhatott meg szólóban, amit Dahm védett, ám Boivin testre ütött, így egy újabb fór következhetett. Az előny alatt folyamatos nyomás alá helyezték a Graz kapuját a fehérváriak, de az osztrákok védelme sikeresen kivédekezte a hazai támadásokat. Két és fél perc volt hátra a harmadból amikor Erdély passzolt a hátulról Schistelnek, a védő lövése azonban elakadt a vendég védőkben, majd a kapu előtti keveredésből a graziak kerültek ki győztesen, így kétgólos hátrányban várhatta az utolsó játékrészt a Fehérvár AV19. (0-2)

A harmadik játékrész elején a mezőnyjátéké volt a főszerep. Két perc telt el a harmadból, amikor Manaviannal szemben volt szabálytalan Pöck, így egy újabb előny adott lehetőséget a hazaiaknak a szépítésre, ám hiába próbálkozott Schiestel és Manavian is távoli lövésekkel, a fór kihasználása ezúttal sem bizonyult sikeresnek. Kiegészülésük után Woger került szembe Hetényivel, ám a kapus óriásit mentett, míg a másik oldalt Sarauer elől piszkálta ki a korongot a vendégek védelme. A harmad felénél Boivin akasztott, de nem tartott sokáig a fehérváriak emberelőnye, hiszen Erdély Csanádra is két perces büntetést szabtak ki a játékvezetők, így négy a négy elleni játék következhetett. Ez a felállás a vendégeknek kedvezett, Ograjensek passza után Pöck növelte háromra a csapatok közötti különbséget. (0-3) Nem kellett sokáig várni a Volán szépítő találatára sem, a mérkőzés ötvenharmadik percében Bodonak sikerült átjuttatni a korongot a gólvonalon. (1-3) Öt perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Szita adta be Bodonak, ám Dahm ezúttal jobbnak bizonyult. Erdély Csanádnak kellett ismét a büntetőpadra ülnie bottal akasztásért, de a hátrány alatt Woger és Zusevics lövése is elkerülte a kaput. A meccs utolsó perceiben hiába próbálkozott a Volán, veszélyesebb helyzeteket már nem sikerült kialakítani, így 1:3 maradt a végeredmény az utolsó hazai mérkőzésen.