Vereség az Innsbruck ellen

• 2017.01.07. 20:02
4-2-re elveszítette a szombati, Innsbruck elleni mérkőzést a Fehérvár AV19. Bár a találkozó végéig volt esélye a pontszerzésre Benoit Laporte együttesének, a sok kimaradt emberelőny megbosszulta magát.
2017.01.07 Szombat / 17:30
2:4
(0:0, 1:2, 1:2)
Nézőszám: 3 329
HC TIWAG Innsbruck - Die Haie
GRUMSEN, NIKOLIC, SCHAUER, JENSEN
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Vernace , Orban , Sarauer , Bodo - Owens , Manavian , Vincze , Koger , Sofron - Sziranyi , Orban , Beauregard , Vas , Maylan - Szaller , Szabo , Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki
Chiodo (Litterbach ) - Stach , Desantis , Bishop , Spurgeon , Lammers - Ross , Lindner , Huber , Clark , Smith - Mitterdorfer , Pedevilla , Schennach , Lamoureux , Sedivy - Saringer , Frischmann , Teschauer , Mössmer
Gólszerzők: Sarpatki, Sarauer ill. Lamoureux , Smith , Clark , Clark
Kiállítások: 9 ill. 23
A péntekihez képest bővebb keret állt Benoit Laporte rendelkezésére. Sárpátki Tamás betegsége után vállalta a játékot, míg Vincze Péter, aki tegnap a Titánok csapatában lőtt győztes gólt, ezúttal az EBEL-együttest erősítette, így négy teljes sorral vágott neki az Innsbruck elleni találkozónak a Fehérvár AV19. A kapuban ezúttal Rajna Miklós kezdett és az első három percben neki akadt több dolga, majd Lindner kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a vendégek, így áttevődött a játék Chiodo kapuja elé. A kanadai hálóőrnek maga mögé is kellett nyúlnia a korongért, Vas fordult be remekül és pöckölte kapura a korongot, ez még kijött, az érkező Kóger azonban a gólvonalon túlra passzolta a játékszert. A Grumsen-Nikolis bírópáros azonban már korábban a sípjába fújt, így érvénytelenítette a találatot. Nem sikerült kihasználni az első előnyt, kijött a szorításból az Innsbruck, Spurgeon szólója után kellett védenie Rajnának. Ezután azonban ismét megfogyatkoztak a „Cápák”, túl sokan volta a jégen, jöhetett a második fehérvári fór. Vas került helyzetbe a kapu előtt, Chiodo óriásit mentett, a felszabadítás közben Clark szabálytalankodott, 5 a 3 ellen adogathattak a hazaiak. Sofron, Manavian és Vas is próbálkozott, de a lehetőség kimaradt, a másik oldalon pedig Szallert szórták ki gáncsolásért, először támadhatott előnyben a tiroli gárda. Komoly helyzetig azonban nem jutottak, sőt, Maylan lépett ki remekül egy rossz cserét kihasználva, Pedevilla odaütött neki, így fordult a kocka, újabb hazai fór következett. Sedivy lopott korongot a fehérvári harmadban, Rajna hatalmas védése kellett hozzá, hogy érintetlen maradjon a kapu. Orban került helyzetbe, de Chiodo védett, majd kiegészültek a vendégek. Két perccel a harmad vége előtt Lamoureux is mehetett a büntetőpadra, majd követte Clark is, de a játékrész vége előtt nem sikerült túljárni Chiodo eszén.
Ahogyan a második etap elején sem, így a hatodik hazai előny is kihasználatlanul maradt. Ez pedig a 22. percben megbosszulta magát, egy eladott korongra lecsaptak az osztrákok, Mario Lamoureux kapta a keresztpasszt, lövését még blokkolták, nem sikerült felszabadítani, ott maradt a játékszer, amit már bepofozott az amerikai. (0-1) Clark harmadszor is szabálytalankodott ezen az estén, megint emberelőnybe került a Fehérvár, de nem sokáig, Sarauer emelte magasra az ütőjét, így előbb 4 a 4 ellen maradtak a csapatok, majd innsbrucki fór következett. A tiroliak pedig éltek a lehetőséggel, egy kapu előtti kavarodásnál több védő és Rajna is a jégre került, sokáig nem lehetett tudni, hol is van a korong. A játékvezetők azonban látták, Austin Smith kaparta ki a korcsolyák sűrűjéből, megkerülte a kaput és a vetődő magyar hálóőr keze mellett behúzta a játékszert. (0-2) Látszólag kissé megfoga az együttest a két bekapott gól, de mentek előre a hazaiak, Vas kerülte meg emberét, de Chiodo mellett már nem tudta elpöccinteni a pakkot. Sárpátki Tamásnak azonban már összejött ez a találkozó felénél, középre passzolt a jobb oldalról, Szabó Krisztián tette bele az ütőjét. Ez még kijött a kapusról, Sárpátki a kipattanót viszont már betuszkolta. (1-2) A szépítés után Rajna-védések következtek, próbált gyorsan válaszolni Rob Pallin alakulata, de remekül zárt a hálóőr. Az utolsó percekben Manavian életerős lövését Chiodo állította meg, majd Lammers keresztpassza után Spurgeon próbálkozását védte óriási bravúrral Rajna. A harmad vége előtt Mitterdorfer gáncsolta el Reiszt a palánk mellett. A támadó nagyon szerencsétlenül esett, de a saját lábán korcsolyázott le a jégről, a Fehérvár pedig emberelőnyben zárta a középső és kezdte a záró játékrészt.

Vernace, Vas, Orban és Maylan előtt is adódott lehetőség, de átvészelte a nyomást az Innsbruck a harmad elején. A 44. percben Lamoureaux és Schennach lódult meg, utóbbi lőhetett ziccerben, Rajna fogott nagyot. A másik oldalon Vas takart remekül, Vernace lőhetett kétszer is, de Chiodo hárítani tudott, csakúgy, mint Orban kísérleténél. Négy perccel később, Huber tette keresztbe a korongot Rajna kapuja előtt, Smith lövésére pedig már nem ért át, duplázott az amerikai és ismét kétgólosra növelte előnyét az osztrák együttes. (1-3) A játékrész felénél Reisz és Clark akaszkodott össze, az ökölcsatát pedig a 21 esztendős magyar támadó nyerte, végül mindketten 5-5 perces büntetéssel gazdagodtak. Az ilyen momentumok sokszor átbillenthetnek a hullámvölgyön is egy csapatot és úgy tűnt, hogy most is ez történt. Vernace továbbította a korongot Andrew Sarauerhez, aki betört a kapu elé, majd egy csel után Chiodo mellett a hálóba lőtt. (2-3) A fehérvári szurkolók elképesztő hangorkánt keltettek, megzavarodtak a vendégek, a Fehérvár pedig jött előre. Sedivy kapuvasa törte meg egy kissé a lendületet, de továbbra is óriási nyomás nehezedett az innsbrucki kapura. Jött is a hiba, Mitterdorfert állították ki a játékvezetők kicsivel több, mint öt perccel a vége előtt. Manavian és Vas próbálkozott, Chiodo védett, kiegészültek a „Cápák”, Rob Pallin pedig időt kért. Másfél percnél Benoit Laporte kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, ám Clark megszerezte a korongot és saját térfeléről a kapuba emelt. (2-4) Az Innsbruck így mindhárom pontot elvitte az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokból.