Vereség az alapszakasz utolsó meccsén

• 2017.01.15. 19:37
A Fehérvár AV19 5-1-es vereséget szenvedett a Graz  ellen az alapszakasz utolsó mérkőzésén. Benoit Laporte együttese a 11. helyen zárt, így pénteken a 99ers otthonában kezdi a középszakaszt, ahol lehetőség nyílik majd a visszavágásra.
2017.01.15 Vasárnap / 17:00
1:5
(0:1, 1:1, 0:3)
Nézőszám: 3 026
MOSER MEDICAL Graz99ers
SIEGEL, TRILAR, GATOL, RAKOVIC
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Szabo , Koger , Vas , Sofron - Schiestel , Vernace , Beauregard , Maylan , Orban - Orban , Vincze , Reisz , Sarpatki
Dahm (Höneckl ) - Pöck , Weihager , Setzinger , McLean , Zusevics - Klimbacher , Reinthaler , Pirmann , Feichtner , Woger - Petrovitz , Pelech , Beach , Brophey , Ograjensek - Trost , Natter
Gólszerzők: Koger ill. Brophey , Brophey , Weihager , McLean , Pirmann
Kiállítások: 6 ill. 14
Fehérvári emberelőnnyel indult a találkozó, mivel Dahm a 26. másodpercben kilőtte a korongot a nézőtérre. Rögtön sikerült felállni fórban, de Erdély betörésén kívül nem hozott komoly helyzetet a két perc. Kiegészült és kijjebb jött a Graz, Beach, Feichtner, majd Seztinger kísérlete után kellett védenie Rajnának. A 9. percben azonban már tehetetlen volt a hálóőr. Evan Brophey kapott egy indítást a kék vonalnál, lesgyanús helyzetben átvette a korongot, közelebb merészkedett és a rövid alsóba lőtt. (0-1) A játékrész felénél érkezhetett volna a válasz, Vas lépett ki, de közelről fölé lőtt, nem sokkal később pedig Maylan próbálkozását hárította Dahm. A 15. percben elcserélte magát a hazai csapat, jöhetett az első grazi emberelőny. Egy Setzinger-Beach összjáték után utóbbi bombáját védte Rajna bravúrral, McLean pedig a kapuvasat találta el. Két perccel a harmad vége előtt Erdély és Pöck akaszkodott össze, az osztrákot küldte ki a Siegel-Trilar bírópáros, így a mérkőzésen másodszor támadhatott öt a négy ellen a Fehérvár. Ezt az előny már sokkal jobban játszotta meg a magyar csapat, Maylan átadása után Sarauer húzta kapura a korongot, de Dahm védett, akárcsak Sofron kísérleténél, így maradt a 0-1 a játékrész végére.
A második etap negyedik percéig kellett várni az első komolyabb lehetőségre. Vas hagyta ott remekül a kapu mögött a korongot Sofronnak, aki éles szögből lőtt, Dahm mamuttal védett, az óriási tumultusban a kapuvasat is érintette a játékszer, de végül tisztázni tudtak a stájer védők. Jobban pörögtek ezekben a percekben a fehérváriak, Kóger lépett ki és lőtt, de néhány centit tévedett, a vason csattant a pakk. Woger kiugrása után fonákkal pöccintett, de Rajna biztosan hárított. A találkozó felénél Schiestel találta meg a kapu elé érkező Sarauert, de a blokkról mellé vágódott a korong. A 31. percben aztán megtört a jég. Egy ellentámadás végén Sofron nagyszerűen passzolt a hosszún érkező Kóger Dánielhez, ő pedig kilőtte a bal felsőt. (1-1) Nem állt le a Fehérvár, Owens és Schiestel veszélyeztetett, majd Rajna bemutatta a nap védését. Seztinger lövése még kijött róla, a kipattanót Reinthaler húzta a kapura, a válogatott hálóőr pedig vetődve, szinte megnyúlt a levegőben és a lepkéssel lehúzta a játékszert. A 35. percben Beauregard blokkolt egy kékvonalas próbálkozást, a lecsorgót pedig Brophey behúzta a rövid felsőbe.  A fehérvári támadó keze ráadásul megsérült, így nem tudta folytatni a játékot. (1-2) Egy perccel később a Bodo-Sarauer-Erdély sor veszélyeztett, Vernace is lőhetett, a nagy nyomás hatására pedig Zusevics ellökte saját kapuját, így mehetett a büntetőpadra. Egy Sofron- és egy Manavian-kísérletet igen, gólt azonban nem hozott a két perc. Az utolsó másodpercekben még Sárpátki lőtt, Dahm azonban mentett, így a záró játékrészre is maradt a grazi előny.
A harmadik harmad elején pedig nőtt is, 16 másodperc elteltével egy kapu mögött eladott korongot Peter Robin Weihager közelről azonnal a hálóba bombázott. (1-3) Tovább rohamoztak a vendégek, Woger és Setzinger próbálkozásánál is résen kellett lennie Rajnának. Szabó Dániel, Sofron és Erdély tesztelte a másik oldalon a dán kapust, de ő is jól zárt. A játékrész felénél Zusevics ment el a jobb oldalon, keresztbe passzolt, Kurtis McLean pedig kapásból a rövidbe lőtt. (1-4) Egy perccel később Brophey kapott korongot a kapu előtt, de Manavian nagyot blokkolt és mentett. Az eset után Beach szólt oda neki, a francia hátvéd pedig egy ütéssel a jégre küldte a kanadait, aki vérző orral hagyta el a jeget. A fehérvári bekk 2+2 perces kiállítást kapott, a grazi támadó megúszta egy szimpla büntetéssel, így emberelőnyben támadhattak a vendégek.  Zusevics azonban szabálytalankodott így négy a négy ellen folytatták a csapatok, ebből pedig a 99ers jött ki jobban. Markus Pirmann egy társával vezethette a korongot egy hazai védőre, passz helyett lövést választott és gólt szerzett. (1-5) Reinthalert is kiszórták a játékvezetők, Benoit Laporte időt kért, öt a három ellen támadhatott a Fehérvár 20 másodpercig. Sajnos azonban sem ezt, sem az öt a négyet nem sikerült kihasználni. A végére maradt még egy vendég kiállítás, a fehérváriak mentek előre a szépítésért, de ezen az estén sem sikerült, a Graz így fölényes győzelemmel távozott az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokból. A Dornbirn salzburgi pontszerzésével az is eldőlt, hogy a magyar csapat 11. helyen zárja az alapszakaszt, így pénteken máris lehetőség nyílik a visszavágásra, a gárda ugyanis Grazban kezdi a középszakaszt.