Csapatunk, bár vezetett, végül kétgólos vereséget szenvedett Karintiában.

Villach / Stadthalle Villach
KELLNER, NIKOLIC, KONTSCHIEDER, KRAUSZ
Roy (Herzog ) - Wehrs , Ouellet - Blain , Urbas , Locke , Verlic - Labrecque , Mühlstein , Latendresse , McGrath , Johner - Bacher , Kreuter , Kromp , Hunter , Schlacher - Leiler , Platzer , Nageler
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Szabo , Koger , Vas , Sofron - Schiestel , Vernace , Sarpatki , Reisz , Vincze - Orban , Szaller , Orban , Maylan , Beauregard
Gólszerzők: Verlic, Verlic, Johner, McGrath, Latendresse ill. Sofron , Bodo , Bodo
Kiállítások: 6 ill. 10

Bár villachi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a második percben már csapatunk támadhatott, miután Johner kapott két percet akasztásért. A fórban előbb Beauragard lőtt középről,de a vasat találta el, majd Manavian tálalt a kékről. A kiegészülés után fordult a kocka, Manaviannek kellett kiülnie a büntetőpadra.  A hátrányban azonban jól blokkolt a védelem, Rajna pedig előbb Johner közeli lövését hárította, majd pedig Schlacher lövésébe szúrt bele. Még mindig hátrányban Sarauer és Maylan indult el kettő az egy ellen, de az akcióból Roy került ki győztesen. A harmad közepén Maylan szerzett korongot a semleges harmadban, a másik oldalon érkező Erdély azonban egy ütemmel lemaradt a passzról. Felpörgött együttesünk az első 10 perc végére, Maylan, majd Szirányi is veszélyeztetett, majd Sarauer éles szögből leadott lövését kellett hárítania Roynak. Hiába indított többször is támadást a Villach, védelmünk jól szűrte a próbálkozásokat. Négy perccel az első harmad vége előtt siker koronázta a próbálkozásokat, Vernace kékvonalas lövésébe Sofron tette bele az ütőjét a kapu előtt (0-1). A gól után elcserélték magukat a hazaiak, így jöhetett a második előny. A fórban Schiestel lövése kijött Royról, Beuregard ismétlését pedig védte a hazaiak hálóőre. A harmad végén Sofron indulhatott el szólóban, ám a kesztyűbe lőtt. A lefújás után kisebb dulakodás alakult el a jégen, de a játékvezetők egyik oldalon sem ítéltek kiállítást.

A harmad elején Sarauer indult el egyedül Roy kapuja felé, a kipattanót előbb Erdély, majd az ismétlést Bodo vághatta volna a kapuba, de a hazaiak hálóőre mindannyiszor védeni tudott. Sarauer kiállításával léptek a csapatok a harmad második percébe, a fórban Verlic került ziccerbe, majd végül Wehrs juttatta át a korongot a gólvonalon, azonban elmozdult a kapu és a pakk Rajnával együtt került a hálóba. A bírók visszanézték az esetet, azonban érvénytelenítették a találatot.  20 másodperccel a kiállítás lejárta előtt egyenlítettek a hazaiak, Locke kapu előtti keresztpasszát Ouellet-Blain vágta a hálóba (1-1). Egy perccel később Erdély cselezett, a kapu mögül Bodo elé passzolt. Támadónk már gólra emelte a kezét, de Roy bravúrral hárította a lövést. Többet birtokolta a második húsz percben a korongot a hazai együttes, a nyomás pedig góllá is érett, Bacher lövését még védte Rajna, ám a kipattanóra érkező Verlic már az üres kapuba lőtt (2-1). Sofron kaport két percet a harmad közepén, az előnyt pedig gyorsan ki is használta a hazai csapat, ezúttal Johner volt eredményes (3-1). A gól után több szépítési lehetőség adódott csapatunk előtt, Saruaer és Bodo kettő az egy ellen korcsolyázhatott Roy kapujára, majd Bodo újabb helyzetét kellett hárítania a villachi kapusnak. A válasz meg is érkezett, méghozzá a 36. Percben, Sarauer passzát Bodo értékesítette (3-2). Még a harmad vége előtt tovább növelte az előnyét a Villach, Manaviant találta el egy lövés a kapu előtt, védőnk lent maradt egy blokk után, a Villach pedig könyörtelenül kihasználta a fölényt, McGrath lőtt középről a hálóba (4-2).

Szerencsére védőnk vissza tudott térni a jégre a harmadik játékrészre, amelynek kezdetén újra a hazaiak támadtak többet. Az első veszélyes helyzetet azonban együttesünk alakította ki, Manavian kékvonalas lövésébe Kóger piszkált bele, de Roy hárított. Hét perccel a harmad kezdete után újra Sarauer került a büntetőpadra egy veszélyes helyzet után, de ebben a létszámfölényben nem tudott veszélyeztetni a hazai gárda. A harmad közepén kétszer is kettő az egy ellen jöhetett a Villach, de Rajna mindkétszer hárított. A másik oldalon Erdély, majd Bodo került tiszta helyzetbe, majd pedig Vernace lőhetett középről, de nem született újabb találat. Utolsó rohamra indult együttesünk a mérkőzés utolsó harmadára. A kapu előtti nyomás gólt is eredményezett, 5 perccel a vége előtt Erdély tette rá a kapura a korongot, a kipattanót pedig az érkező Bodo lőtte be a rövid alsóba (4-3). Egy perccel a vége előtt Rajna is lekorcsolyázott, hat az öt ellen azonban nem jött össze az egyenlítés, Lattendresse üreskapus találatával pedig eldöntötte a mérkőzést,