Újabb ráadásos győzelem

• 2018.09.22. 21:14
A Fehérvár AV19, bár kétszer is két góllal vezetett az Innsbruck ellen, végül hosszabbításban gyűrte le a tiroliakat.

SIEGEL, STOLC, GATOL, SOÓS
Carruth (Kornakker) - Caruso, Glenn, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Stipsicz, Sofron, Erdely, Kornakker, Szabo, Tikkanen - Harty, Szabo, Koger, Hari, Philips - Laday, Reisz, Sille, Szita
Swette (Climie) - Lindner, Boivin, Yogan, Spurgeon, Sedivy - Stach, Pedevilla, Koper, Lamoureux, Lavoie - Ross, Nußbaumer, Bär, Clark, Lammers - Antonitsch, Wachter, Paulweber
Gólszerzők: Koger, Sofron, Szabo, Sofron, Kuralt ill. Stach, Spurgeon, Yogan, Yogan
Kiállítások: 14 ill. 16

Kuralt lehetőségével indult csapatunk második hétvégi mérkőzése a Innsbruck ellen, aztán egészen az ötödik percig fehérvári ütőkön járt a korong. A másik oldalon Pedevilla távoli lövésénél kellett játékba avatkoznia Carruthnak, de a továbbiakban is maradt a fehérvári mezőnyfölény. A hetedik percben már újra a fehérvári harmadban zajlott a játék, Lindner fordult be a kapu elé, ám ez is kimaradt. A játékrész közepén Kóger adott passzt a jobb oldalon érkező Phillipsnek, akit szabálytalanul állítottak meg a hazai védők, így Carruth lekorcsolyázott, a késleltetett kiállítás alatti létszámfölényt pedig ki is használta az együttes, Kóger Dániel lövése csorgott át Climie mamutjai között (1-0). A találat után újabb előnyhöz jutott együttesünk, a fórban Sofron került tiszta helyzetbe, ám az előny hátralévő részében jól működött a vendégek védelme. A folytatásban inkább hazai oldalon adódtak helyzetek, majd Clark iramodott meg, ám Carruth védett. A játékrész végére felpörögtek a vendégek, egy kapu előtti kavarodás után pedig Koskiranta és Bär kapott kisbüntetést, így négy a négy ellen fejeződött be a harmad. Egy perccel a vége előtt aztán újra rezzent a háló, Stipsicz szemfüles átadását egy csel után Sofron István vágta a kapuba (2-0).

Lamoreux kiállítása nyitotta a középső játékrészt, a fórban Harty tálalt Hári elé, ám támadónknak nem sikerült beleérnie a passzba. Az előny további részében, bár a speciális egység bent tudta tartani a vendégek kapuja előtt a korongot, több lehetőség már nem adódott. Egyenlő létszámnál az első nagyobb helyzetéből be is talált az Innsbruck: Lubomir Stach távoli lövése csorgott át Carruth lábai között (2-1). A harmad közepe ezúttal az Innsbrucké volt, a szorításból csak Koskiranta lövésével jött ki a Fehérvár AV19, de maradt az egygólos előny. A következő támadásból azonban már megszületett csapatunk harmadik gólja, Sofron adott passzt a jó ütemben érkező Szabó Krisztiánnak a kapu előtt, aki nem is hibázott (3-1). 7 perccel a dudaszó előtt jöhetett a tiroliak első előnye, miután Szabó Dániel szabálytalankodott, a kiegészülés pillanatában pedig be is találtak Rob Pallin tanítványai, Tyler Spurgeon kotort be egy kipattanót (3-2). Azonnal jöhetett volna a válasz a másik oldalon, Erdélynek azonban nem sikerült beleérnie Szabó Krisztián passzába. Újra a vendégek percei következtek, ráadásul Kógert szabálytalannak látták a játékvezetők, így másodszorra is öt a négy ellen támadhattak a Cápák. A fórt egy perc alatt gólra is váltotta a gárda, egy kapu mögül visszatett passzt Andrew Yogan értékesített (3-3).

Újra fehérvári támadások jellemezték a záró etap elejét, majd Carruth kapott kétperces büntetést a játék késleltetéséért, az előny alatt pedig Szabó Krisztiánt és Boivint is büntették a játékvezetők, ám a létszámfölény ezúttal kimaradt. Antonitsch és Tikkanen kiállítása után újra nyílt a büntetőpad ajtaja, majd Lammersnek is ki kellett ülnie, így újabb fehérvári előny következett. Kóger lopta a távolságot a fórban, ám lövését védte Climie, ahogy Sofron löketét is, végül pedig Glenn kékvonalas próbálkozásánál is a vendégek kapusa bizonyult jobbnak. Magas tempójú játék jellemezte a játékrész közepét, mindkét oldalon többször is veszélyeztettek a csapatok. Az utolsó öt percre jobban felpörögtek a vendégek, Carruthnak kellett játékba avatkoznia, beszorult ezekben a percekben a hazai együttes. Boivin rántotta le Szabó Krisztiánt, így nagy lehetőséghez jutottak Kógerék, a fórt pedig villámgyorsan ki is használta együttesünk, Glenn passzát Sofron István vágta a hálóba (4-3). A végén időt kért Rob Pallin, majd Climie is lekorcsolyázott, és megismétlődött a pénteki végjáték, ezúttal 25 másodperccel a vége előtt egyenlítettek a vendégek, Andrew Yogan lövése jutott a hálóba (4-4). A hosszabbításban aztán 25 másodperc alatt eldöntötte a bónuszpont sorsát a Fehérvár AV19, Anze Kuralt bombázott a hálóba (5-4).