Újabb győzelem a Titánoknál

• 2016.10.24. 23:19
Csapatunk nagyot küzdve, egy kiegyenlített mérkőzésen tudott győzni az Újpest otthonában.

A mérkőzés első percei az újpesti támadások jegyében teltek. Először Imre juttatta ki a korongot a harmadunkból, majd 4. percben újra veszélyeztettek a lilák: Virág lőtte Lemay kapuja felé a korongot sikertelenül. Hiába szabadult fel a kapunk egy rövid időre, az újpesti Hebar lövése által megint helyzetbe került a hazai gárda, de korongot ezúttal sem sikerült bejuttatniuk a hálóba. Ebből a próbálkozásból indíthatott kontrát csapatunk, melyet Just fejezett be, de nem sikerült túljárnia az UTE kapusának eszén. A harmad feléhez közeledve Huba vezette Lemay kapuja felé a korongot, de gól ez alkalommal sem született.

A következő percekben a vendégcsapat törekedett a vezetés megszerzésére: Korbuly indult meg előre a koronggal, majd egy remek passz után Varga Balázs lőhetett messziről. Ezt követően Vizi és Pillók csillogtathatta meg tehetségét, ám Sila hárította a fehérvári lövéseket. Sikorcin támadta jobbról Lemay kapuját, de kapusunk bravúrosan védett, majd Csányi lőtt erőből, de a korongnak Lemay útját állta. Csányi nem adta fel, többször is próbálta megszerezni csapatának a vezetést, de védőink útját állták és sikeresen kijuttatták a korongot a harmadunkból.3 perccel az első játékrész vége előtt Sikorcin újabb lövését egy távoli Láday próbálkozás követte, de a kapu bevétele most sem sikerült. Újra a hazaiak következtek: Nemes tiszta helyzetének kimaradása után a kapu előtti kavarodásban végül Szász próbálkozhatott, ám a fehérvári hálóőr újabb védést mutatott be. 40 másodperc volt hátra a harmadból, amikor akadályozásért Tóth Gergőt büntették a játékvezetők. Az emberelőny első felét nem sikerült kihasználnia Kóger István fiainak, így gól nélkül vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A második harmadot előnyel kezdhették meg a Titánok. Csapatunk gyorsan felállt, majd Just vezette el a korongot a kapu elé és egy remek passz után Krogh megszerezte a vezetést a fehérvári gárdának (0-1). A Just-Vizi-Krogh hármas a 3. percben újra kapura tört, amit Just fejezhetett be a jobb oldalról, de a betalálni ez alkalommal nem sikerült. A vendég gól után felszívta magát az újpesti csapat: többször is veszélyezettek a kapunk előtt, de védőink a helyükön voltak és útját állták a hazai próbálkozásoknak. A 6. percben azonban Hebar sprintje után már tehetetlenek voltak és a lilák is megszerezték első góljukat (1-1). Pillók átadásából Just kisebb helyzetet alakíthatott ki, ezt követően az újpesti gárda vezette a korongot többször is kapura, de a támadások kihasználásánál akadályba ütköztek a felek. A játékrész felénél Nemes távolról próbálta a korongot a hálóba juttatni, de Lemay újabb bravúrral hárította a lövést. Nem hagyták magukat Kóger István fiai sem, de a 13. percben Arany lövése sajnos elcsúszott a kapu mellett.  A harmad második részében kiegyenlített volt a küzdelem, záporoztak a kapura lövések mindkét oldalon, de a kísérleteket egyik oldalon sem sikerült gólra váltani. Tilos felszabadítás után fél perccel a harmad vége előtt bulival jöhettek a titánok, komolyabb helyzet kialakítására azonban nem került sor, így 1:1-es eredménnyel várhatták a fiúk a harmadik játékrészt.

Hiába nyerte meg a kezdő bulit a Fehérvár, már a harmad első percben helyzetbe került az Újpest csapata. Hebar vitte tisztán kapura a korongot, de gólt nem sikerült szereznie belőle. A 44. percben Varga indult meg kontrából négy újpesti ellen és a vonalról lőhetett. Bár akadtak próbálkozások a harmadik harmad első 5 percében, de komolyabb helyzeteket egyik csapat sem tudott kialakítani. Aztán a 46. percben Dömötör és Dósa vezették kapunkra a korongot kettő az egy ellen, Lemay azonban rutinosan védte kapuját. 2 perccel később újabb hatalmas lehetőség adódott a liláknak, ugyanis Frolik mutatott be egy szólót, de most sem villant fel a gólt jelző lámpa. A hosszas újpesti nyomást nem bírta védelmünk és a 10. percben Csányi kapu bal oldaláról lőtt korongjával megszerezte a vezetést az otthon jásztó csapat (1-2). A Titánok nem hagyták sokáig örülni, a hazaiakat, ugyanis 1 perccel később csapatunk betört az újpesti harmadba és Péter Andor átadásából Tóth Renátó egyenlítette ki az állást (2-2). A harmad felénél Kiss távolról lőtt, melynek során kisebb zavar keletkezett a kapunk előtt, ebből azonban Lemay került ki győztesen. A harmad második felében sem volt hiány helyzetekből. Az 56. percben Imre távoli lövését kellett védenie Silanak, de a másik oldalon Lemaynek is akadt dolga, ugyanis Csányi újabb próbálkozását kellett hárítania. 1 perccel később Varga vetődött bele egy újpesti korongba, melyből rögtön kontrázhattak fiaink, de nem sikerült átjuttatni a korongot a gólvonalon. A mérkőzés utolsó 2 percére a hazaiak nyomás alá helyezték a Titánokat, folyamatosan érkeztek a lövések Lemay kapujára, de a Fehérvári srácokat nem tudták megtörni, így a rendes játékidő 2-2-es állással zárult.

A hosszabbítás fehérvári helyzettel indult. A Titánok nagyon elszántan küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye. A hosszabbítás 2. percében Láday talált Sila kapujába (2-3), ezzel győzelemhez juttatva csapatát.