Tudnivalók a Visegrádi Kupáról

• 2017.07.18. 16:00
Kétpontos rendszerben zajlanak majd az augusztus közepén kezdődő Visegrádi Kupa küzdelmei. Az idén életre hívott sorozat alapszakaszában kedden, pénteken és vasárnap rendeznek majd mérkőzéseket, ennek alapján kialakult a Fehérvár AV19 találkozóinak pontos menet- és órarendje. Az összecsapásokra már érvényesek lesznek a 2017/18-as szezonra váltott bérletek.

Augusztus 15-én, kedden 19 órakor Poprádon lép jégre először a Visegrádi Kupa keretein belül a Fehérvár AV19. A két együttes találkozója nyitja majd az idén életre hívott sorozatot. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar együttesek az alapszakaszban és a negyeddöntőben nem találkoznak egymással, így csapatunk négy szlovák Extraligában szereplő alakulattal méri majd össze erejét, most pedig az összecsapások pontos menet- és órarendje is elkészült. Eszerint a poprádi túra után augusztus 22-én az Érsekújvár otthonába látogat majd Benoit Laporte alakulata, míg 25-én a Nyitrát, két nappal később pedig a Zsolnát látja vendégül az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

A Fehérvár AV19 alapszakasz-mérkőzései a Visegrádi Kupában

2017.08.15. Kedd 19:00 HK Poprad - Fehérvár AV19
2017.08.22. Kedd 18:00 HC Nové Zámky - Fehérvár AV19
2017.08.25. Péntek 19:00 Fehérvár AV19 - HK Nitra
2017.08.27. Vasárnap 19:00 Fehérvár AV19 - MsHK Zilina

Az alapszakaszban a győztes két pontot kap egy-egy mérkőzés után, de ha döntetlen lesz a rendes játékidő, akkor a másik fél is egy ponttal gazdagodik. A hosszabbításban öt percig 3-3 ellen játszanak a csapatok, ha akkor sincs döntés, akkor öt büntető következik. A csoportkör végén pontegyenlőség esetén az egyenlő pontszámú csapatok gólkülönbsége számít, ha ez sem dönt, akkor a több lőtt gólt veszik figyelembe.
A negyeddöntőben a kvartettek első helyezettje játszik a másik csoportban negyedik helyen végző együttessel, a második pedig harmadikkal méri össze az erejét két mérkőzésen, az összesített eredmény dönt majd. Az első és a második pozícióban záró alakulatok játszhatják majd hazai közönség előtt a második összecsapást.
A Fehérvár AV19 Visegrádi Kupa mérkőzéseire már érvényesek lesznek a 2017/18-as szezonra szóló bérletek. A bérletvásárlás részleteiről hamarosan beszámolunk.