Szoros vereség a Salzburg ellen

• 2018.01.28. 20:17
A Red Bull Salzburg 2-1-re nyert a Fehérvár AV19 ellen. A magyar EBEL-csapat a 10. helyen zárt, így egy extraponttal a birtokában vághat neki a középszakasznak.

2018.01.28 Vasárnap / 17:45
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Nézőszám: 2 857
EC Red Bull Salzburg
STEFIK, TRILAR, BEGAN, ZGONC
Carruth (Rajna) - Uotila, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Szabo, Palin, Luttinen, Music, Sarpatki - Szaller, Kocsis, Szabo, Reisz, Vincze
Starkbaum (Gracnar) - Brouillette, Trattnig, Mueller, Rauchenwald, Harris - Raymond, Generous, Herburger, Duncan, Hughes - Heinrich, Stajnoch, Latusa, Schiechl, Huber - Pallestrang, Viveiros, Baltram, Winkler, Cijan
Gólszerzők: Erdely ill. Brouillette, Harris
Kiállítások: 4 ill. 6

A mérkőzés előtt Gál Péter Pál, a Fehérvár AV19 SC elnöke a jégen jelentette be, hogy Hári János meghosszabbította szerződését a csapattal, így a következő szezonban is a magyar EBEL-gárdát erősíti. A közönség vastapssal reagált a hírre.

Carruth mutatta be a találkozó első védését a 16. másodpercben, majd a következő pillanatokban is neki akadt dolga, Latusa lövése pattant ki a mamutjáról, az osztrák játékos még próbálta ráhúzni, a fehérvári hálóőr azonban magabiztosan hárított. Ezután Musicot látta szabálytalannak a Stefik-Trilar bírópáros. A hátrányt nagyszerűen védekezte ki a hazai alakulat, de maradt lendületben a vendég csapat, agresszíven letámadtak a mozartvárosiak, nehezen jött ki saját harmadából Hannu Järvenpää legénysége. A harmad feléhez közeledve sikerült kijönni a szorításból, Uotila tesztelte Gracnart. Kiegyenlítettebbé vált a játék, a legnagyobb lehetőség Viveiros előtt adódott, aki Huber átadása után a kapuval szemben állva tüzelhetett, Carruth fogta biztosan a korongot. Julien Brouillette már pontosabban célzott a 14. percben, Muellertől kapott nagyszerű passzt a hosszú oldalon, és a rövid felsőbe zúdított. (0-1) A bekapott gól után kezdeményezőbben lépett fel a Fehérvár, aminek meg is lett az eredménye, Viveirost fogásért küldték ki a játékvezetők, miután Hárit akadályozta ziccerben. Gyorsan sikerült felállni az osztrákok harmadában, de rést a védők között nem találtak Manavianék. A szünet előtt immár egyenlő létszámnál Szabó Dániel a kék vonalról próbálkozott, Gracnarnak azonban nem okozott gondot, így maradt a salzburgi vezetés a második etapra.

Lendületesebben kezdte ezt a periódust a magyar együttes, Luttinen lépett ki, Heinrich akasztotta, büntetőt lőhetett a finn. El is fektette Gracnart, de a szlovén még leért a mamuttal, kimaradt a lehetőség. Maradtak támadásban Háriék, a csatár nagyszerűen ugratta ki Erdélyt, aki azonban elvétette a kaput. Hári aztán fonákkal húzta rá pakkot, Gracnar kitolta. A találkozó felénél Carruthnak kellett többször is védenie, majd Luttinent küldték ki fogásért, Herburger veszélyeztetett fórban. A 32. percben Brant Harris már nem csak veszélyeztetett, hanem kilőtte a jobb felsőt a vas segítségével, miután nagy lendülettel bekorcsolyázott a fehérvári harmad közepére. (0-2) Próbált gyorsan válaszolni a hazai alakulat, Manavian és LoVecchio kísérleteztek, sikertelenül. A 36. percben aztán megtört a jég, Vidmar lopta a távolságot, rászánta magát a lövésre, Hári János remekül ért bele a korongba, ami Gracnar lába között jutott a hálóba.  (1-2) A játékrész végéig már nem változott az eredmény, egygólos hátrányt kellett ledolgoznia a harmadik harmadban a Fehérvár AV19-nek.

Kisebb helyzetekkel indult a harmadik játékrész, leginkább a bekkek jeleskedtek, az egyik oldalon Stipsicz és Manavian, a másikon Raymond próbálkozott. Mindkét gárda lendületesen játszott, majd Viveiros büntetése miatt jöhetett a második fehérvári fór. Hári azonnal ki is használhatta volna a lehetőséget, remekül tört be, Gracnar óriási bravúrt mutatott be. Kiegészültek a Bikák, de elcserélték magukat, Manavian pedig hatalmas vasat lőtt, a Salzburg pedig ismét létszámhátrányba került. Ez az emberelőny már „csendesebbre” sikeredett, jól ölte az időt az osztrák csapat, Gilbert tudott veszélyeztetni kétszer. Öt az öt ellen is inkább a hazaiak akarata érvényesült, Stipsicz ért bele jól egy belőtt korongba, de pár centivel elkerülte a kaput a játékszer. Komoly erőket mozgósított a Järvenpää-legénység az egyenlítésért az utolsó percekben, a salzburgiak kontrákra rendezkedtek be. A finn szakember időt kért másfél perccel a dudaszó előtt, de nem tudta kijuttatni a harmadából korongot a magyar együttes, így Carruth helyett sem tudott mezőnyjátékos a jégre korcsolyázni. A Red Bull Salzburg 2-1-re nyert, vereséggel zárta az alapszakaszt a Fehérvár AV19, de a 10. helyet megőrizte, és megszerezte az egy extrapontot a középszakaszra.