Nyerve volt, vesztve lett

• 2016.02.05. 22:04
  • Csik Tamás
Hiába vezettünk egy harmad után 3-1-re, az Innsbruck előbb kiegyenlített, majd a szétlövésben megnyerte a nem túl magas színvonalú összecsapást.

VEZETTE: PIRAGIC, SIEGEL, LOICHT, ZGONC
Hetenyi (Rajna ) - Szaller , Reiter , Koger , Sarauer , Banham - Brocklehurst , Martinelli , Kovacs , Bartalis , Sikorcin - Wehrs , Manavian , Nagy , Francis , Bodo - Sziranyi , Vincze , Orban , Benk , Sarpatki
Chiodo (Litterbach ) - Liffiton , Schaus , Bishop , Spurgeon , Lammers - Ross , Saringer , Schennach , Valdix , Ulmer - Pedevilla , Vanballegooie , Schramm , Hahn , Mössmer - Ebner , Hanschitz , Hörtnagl , Schuller , Frischmann
Gólszerzők: Orban , Nagy , Bartalis ill. Valdix , Schuller , Bishop , Bishop
Kiállítások: 15 ill. 19

Varga Arnold ujjsérülése és Orbán Attila válla sem jött rendbe az Innsbruck elleni hazai mérkőzésre, melyen az utolsó szalmaszálat próbálta megragadni Hannu Järvenpää együttese. Vincze Péter hátsérülése után viszont visszatérhetett a keretbe, a kapuban Hetényi Zoltán kezdett.

A lassan már hagyománnyá váló rossz kezdés ezúttal is kísértette a csapatot. A 2. perc elején Valdix maradt bántóan üresen a jobb oldalon, berobogott a harmadunkba és kilőtte a felsősarkot (0-1). Sarauer azonnal válaszolhatott volna, de fölé durrantott, majd Sikorcint döngölték bele a jégbe a vendégkapu előtt, de a bírói síp néma maradt. A 7. percben aztán összejött az egyenlítés; Brance Orban szerzett korongot a saját harmadában, kilépett, majd hiába sóztak oda neki jókorát, eltette a korongot Chiodo mellett (1-1). A gól után páros kiállítás következett, a négy a négy elleni játék során a látogatók voltak veszélyesebbek, több helyzetet is kialakítottak a fehérvári kapu előtt, de betalálniuk nem sikerült. Ahogy a 14. minutumban sem, amikor egy felperdülő korong a gólvonalra hullott, ahonnan Hetényi kotorta ki. Lammersék már diadalmasan emelték a kezüket, de a játékvezetők azonnal mutatták, hogy nincs gól – ahogyan azt később a videóbíró is megerősítette, maradt az egy-egy. Manavian felső vasa következett, majd a 16. percben Schaus ment neki Sárpátkinak, "Söpö" beleállt a bunyóba és nem is vallott szégyent! Sőt, az eset után emberelőnybe kerültünk, majd Liffiton is kiment a játék késleltetésért, így 1:39-ig kettős emberelőnyben támadhattunk. Éltünk is az eséllyel, előbb Nagy Gergő értékesített egy lecsorgót (2-1), majd szimpla előnyben Bartalis cselezte közelebb magát, és nagy gólt lőtt a vendégkapuba (3-1).

A középső harmad első perceiben próbált jönni a kétgólos hátrányban lévő Innsbruck, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani Hetényi kapuja előtt. A túloldalon Banham kínálta meg kemény lövéssel Chiodot, de ez nem okozott gondot a hálóőrnek. A 22. percben emberelőnybe kerültünk, előbb Kóger, majd Bartalis cselezte be magát a kapu elé, de gól egyikből sem lett, nem sikerült kihasználni a fórt. Nem sokkal később Szirányi is kiment két percre, de kivédekeztük a hátrányt, majd folytatódott tovább a speciális egységek csatája. A 28. percben Pedevilla ment ki, de ezt a fórt sem tudtuk gólra váltani, majd a sorminta alapján Martinelli következett a büntetőpadon. Jól játszotta meg az öt a négyet az Innsbruck, végül Schuller lőtt Hetényi kapujába a 35. minutumban, közelebb hozva ezzel övéit (3-2). Megvolt az esélyünk visszaállítani a kétgólos különbséget; előbb Francis szólózott át a teljes vendégvédelmen, de a lövésre nem maradt ereje, majd egy ígéretes Benk-Kóger összjáték után utóbbi lövése ment mellé. Végül Bodo kerülte meg a vendégkaput, visszatette a pakkot Manavian elé, akinek bombája után kisebb tömegjelenet alakult ki a jégen. Nem lehettünk maradéktalanul elégedettek ezzel a játékrésszel, mert bár nem játszott rosszul a csapat, voltak lehetőségeink is, mégis az Innsbruck szerzett gólt és tette szorossá a mérkőzést.

Az előző harmad végi kakaskodás okán kapott páros büntetés miatt négy a négy elleni játékkal indult a harmadik felvonás. Ahogy kiegészültek a csapatok, kiment Martinelli is, de kivédekeztük az emberhátrányt. A látogatók próbáltak támadólag fellépni, de őriztük az előnyt. Egészen a 48. percig, amikor Lammers az alapvonalról passzolt Bishop elé, aki tisztán lőhetett és nem hibázott (3-3). Kezdhettünk mindent elölről… Egyenlítő gólja után lendületben maradt az Innsbruck, kevésen múlt, hogy nem vette át a vezetést. Ahogy fogytak a percek, úgy vált egyre fontosabbá, hogy ki tud egyről a kettőre, illetve háromról a négyre lépni. Hat perccel a vége előtt Kóger buktatták, ezért nem járt kiállítás, majd Hetényi kapuja előtt adódtak meleg pillanatok; kapusunk már feküdt, de szerencsére a hátvédeknek sikerült felszabadítani. Leperegtek az utolsó másodpercek is, újabb találat nem született, következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban négy a négy ellen is eldönthették volna a csapatok a mérkőzést, majd három a háromban több nagy ziccert is elhibáztunk, elég csak azt említeni, amikor Brocklehurst egyedül vihette Chiodóra a korongot, mindhiába, jöhettek a büntetők.

A szétlövésben csak Sarauer és Bishop talált be, mindketten a harmadik körben, így következhetett még egy párbaj. Ezt ismét a két gólszerző vívta, de "Szarzi" ezúttal hibázott, míg Bishop másodszor is magabiztos volt, így az Innsbruck nyerte az összecsapást és az ezzel járó két pontot. Míg csapatunk csak egy egységgel gazdagodott, és ezzel végleg lemondhat a rájátszás-álmairól.