Nincs megállás!

• 2015.11.26. 22:05
  • Csik Tamás
Sokáig az Innsbrucknak állt a mérkőzés, de hála Hetényi kiváló teljesítményének és Kóger utolsó harmadbeli góljának előbb hosszabbításra mentettük a meccset, majd büntetőkkel zsinórban a hetedik győzelmünket is megszereztük.

Vezette: Berneker, Smetana, Loicht, Smeibidlo
Chiodo (Litterbach) - Pedevilla, Vanballegooie, Lammers, Hahn, Ulmer - Liffiton, Schaus, Bishop, Spurgeon, Hörtnagl - Ross, Saringer, Schuller, Valdix, Mössmer - Ebner, Schramm, Hanschitz, Steinacher, Frischmann
Hetenyi (Rajna) - Brocklehurst, Martinelli, Kóger, Nagy, Sárpátki - Wehrs , Orbán, Orban, Bodo, Vincze - Szaller, Korbuly, Kovács, Benk, Connolly - Szabó K., Francis, Kocsis
Gólszerzők: Bishop, illetve Kóger, Francis
Kiállítások: 10 ill. 26

Hazai lövésekkel indult a találkozó, de Hetényi Zoltán – aki később az este egyik főszereplőjévé vált – magabiztosan hárította a piros-fehérek próbálkozásait. Jó két perc után megvolt az első fehérvári lehetőség is, Benk küldte kapura a pakkot, ezt Chiodo fogta könnyedén. Connolly révén mienk volt az első kiállítás is a 3. perc elején, ezt komolyabb nehézségek nélkül kivédekeztük. A harmad derekán aztán Bodo is kiment két percre, ezt az előnyt már veszélyesebben játszották meg a Cápák, de Hetényi állta a sarat! Azt viszont elmondhattuk a játékrész végén, hogy ez nem a mi harmadunk volt, a hazaiak sokkal agilisabban játszottak, többet veszélyeztetettek, jól mutatja ezt a 13-5-ös kapuralövési arány is.

Bízhattunk benne, hogy a szokásos gólnélküli döntetlennel véget ért első húsz perc után a középső is olyan lesz, mint mostanában szokott, és sikerül előnnyel fordulni a záró harmadra. Ám a hazaiak villámgyorsan keresztülhúzták a számításainkat, mindössze 21 másodperccel a játékrész kezdete után, egy szépen kijátszott akció végén Bishop megszerezte számukra a vezetést (1-0). Ráadásul jöttek sorban a fehérvári kiállítások. Előbb Wehrs ment ki, majd Martinelli és Orban szinte egyszerre – jó egy percig három az ötben védekeztünk, de sikerült kapott gól nélkül kihúznunk a kettős emberhátrányt. A harmad természetesen egy fehérvári kiállítással, és egy kisebb kakaskodással ért véget.

Szaller áthúzódó kiállítását is kivédekeztük, Hetényi és a speciális védekező egységeink jó játéka bizakodásra adhatott okot. Sajnos támadásban már nem volt ilyen jó az összkép, rosszul sáfárkodtunk a kevés kapott előnnyel. Ráadásul nagyon sokat játszottunk négy az ötben, így esélyünk sem volt kiegyenlíteni. Az 52. percben aztán megtört a jég, Nagy Gergő passzából Kóger egalizált (1-1). A gól jót tett a csapatnak, volt esélyünk megfordítani a meccset, de két újabb kiállítás lehűtötte a vendégszurkolók reményeit. Szerencsére sikerült eljutni a hosszabbításig, ami roppant fontos egy pontot ért.

A ráadásban a hazai csapat volt az aktívabb, mondani sem kell, egy emberelőny is jutott nekik, de kihúztuk, és következhettek a büntetők.

Az első körben Spurgeon próbálkozását Hetényi megfogta, Nagy Gergő viszont bevágta, ezzel nálunk volt az előny. A másodikban Bishop egyenlített, míg Bodo kísérletét védte Chiodo, így a döntés az utolsó körre maradt. A harmadik párban Lammers elhibázta, következett Francis, aki belőtte, ezzel zsinórban a hetedik meccsünket is megnyertük (1-2).

Az újabb megszerzett két egységnek köszönhetően, a Vienna Capitalsszel azonos pontszámmal, csak rosszabb gólkülönbségünk okán szorulunk a hetedik helyre.