Nem sikerült az újabb bravúr

• 2017.12.16. 21:04
Csapatunk három góllal is vezetett a találkozó során, ám a Bolzano először egyenlíteni, majd fordítani tudott, így végül 5-4-re megnyerték a mérkőzést a vendégek.

2017.12.16 Szombat / 17:45
4:5
(3:2, 0:1, 1:2)
Nézőszám: 2 931
HCB Südtirol Alperia
NIKOLIC, SIEGEL, SEEWALD, GATOL
Carruth (Rajna) - Palin, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Harty, Stipsicz, Luttinen, Reisz, Vincze - Szabo, Vizi, Kocsis, Kiss
Tuokkola (Smith) - Egger, Marchetti, Halmo, Angelidis, Schweitzer - Gartner, Glira, Sointu, Oleksuk, Petan - Tomassoni, Frank, Gander, Micelli, Monardo - Marchetti, DeSousa, Frigo
Gólszerzők: Manavian, Lovecchio, Hari, Luttinen ill. Halmo, Egger, Micelli, Sointu, Micelli
Kiállítások: 8 ill. 18

A fehérváriak kezdték jobban a találkozót, már a 2. percben megszerezték a vezetést, Antonin Manavian szerzett korongot a támadó harmadban, erőteljes lövése pedig a hosszúba vágódott. (1-0) Ez lendületet adott a hazaiaknak és gyorsan érkezett is a következő találat, egy kapu előtti kavarodásból Jeff LoVecchio került ki győztesként, Tuokkola tehetetlen volt. (2-0) Ezt egy hosszas videózás követte, de a játékvezetők érvényesnek találták a gólt. Ezután Marchetti követett el szabálytalanságot, így előnyben támadhatott a hazai alakulat. A létszámfölényben remekül járatta pakkot a Fehérvár, a vendégek azonban állták a sarat. Nem sokkal később LoVecchio ugratta ki Hári Jánost, aki kilőtte a jobb felsőt. (3-0) A gólt mindkét oldalon kiállítás követte, Angelidis durva játékért, Harty bottal lökésért került a büntetőpadra. A négy a négy elleni játék a rókáknak kedvezett, Michael Halmo szólózott, majd vágta Carruth kapujába a játékszert. (3-1) Ezt követően ismét Halmo próbálkozott, lövését mamuttal tolta ki Carruth, a kipattanóra pedig nem volt érkező ember. Egy perccel később Sounti tette vissza a korongot Alexander Eggernek, aki a léc alá helyezte azt. (3-2) Gyorsan válaszolni akart a Fehérvár, Lovecchio lövése után rezzent a vendégek hálója, ám a játékvezetők hosszas tanácskozás után érvénytelennek ítélték a találatot. A következőkben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani a csapatok, egészen az utolsó percig, amikor Vincze indult meg a jobb szélen, ám lövését magabiztosan védte Tuokkola. A játékrész végül egy fehérvári kiállítással zárult, Palinnak kellett kiülnie magas bottal való játékért.

Előnyben kezdhette a második harmadot a Bolzano, 15 másodperccel a játékrész kezdete után Travis Oleksuk találta el Luttinen korcsolyáját, melyről a korong a kapuba pattant. (3-3). Ezután kiállítások szakították meg a játékot, először Petan, majd Luttinen került a büntetőpadra. Emberhátrányban a hazaiak iramodtak meg, Uotila próbálkozott a kékről, a kipattanóra pedig Vincze érkezett, de nem tudta a hálóba pöccinteni a korongot. A másik oldalon Oleksuk lövését kellett hárítania Carruthnak, majd ismét a hazaiakon volt a sor, LoVecchiot ugratták ki társai, de a játékos nem tudta befejezni a támadást. Ezt követően felpörögtek a hazaiak, Latendresse és Manavian próbálkozását védte bravúrosan Tuokkola. Ezután a vendégek helyezték nyomás alá Carruth kapuját, de a fehérvári hálóőr állta a sarat. Nem sokkal később Tuokkolának Vincze és LoVecchio próbálkozása után is bravúrokat kellett bemutatnia, majd kiállítások nehezítették a Bolzano dolgát. DeSousa a játék késleltetéséért kapott kettő, míg Halmo gáncsolásért kettő plusz kettő perces büntetést, így öt a három ellen volt lehetősége a hazaiaknak. Kettős emberelőnyben Harty és LoVecchio közelről, Manavian pedig többször is távolról próbálkozott. Hiába bombázták még öt a négy ellen is a fehérváriak a vendég kaput, Tuokkola óriási védéseket mutatott be.

A harmadik harmad elején Erdély találta meg az üresen helyezkedő Gilbertet, akinek lövése középre érkezett, az olasz hálóőr így könnyedén védett, majd Luttinen és Stipsicz járt közel gólszerzéshez. Nem sokkal később a Bolzano tört be a Fehérvár védekező harmadába, tiszta helyzetből Gander lőhetett, Carruth pedig hárított. Ezt követően egy oldalról bejátszott keresztpassz után Matias Sointu húzta a hálóba a játékszert. (3-4) A következőkben a mezőnyjátéké volt a főszerep, veszélyes helyzetet egyik fél sem alakított ki, majd Harty és Manavian tesztelte Tuokkolát. Ezután Franket ítélték szabálytalannak a játékvezetők, így lehetősége nyílt a Fehérvárnak az egyenlítésre. A létszámfölényben először Gilbert próbálkozott, ezt még védte az Bolzano kapusa, majd Erdély tette vissza a pakkot Hárinak, akinek lövésébe Arttu Luttinen piszkált bele és juttatta át a játékszert a gólvonalon. (4-4) Négy perccel a játékrész vége előtt Tomassoninak kellett kiülnie, így emberelőnybe kerültek a hazaiak. A fórban folyamatosan nyomás alá helyezte csapatunk a Bolzano kapuját, mégsem sikerült a gólszerzés. 27. másodperccel a vége előtt egy eladott korongból indult meg a Bolzano, Angelo Micelli talált a hálóba. (4-5) Ekkor kikérte idejét Hannu Järvenpää, Carruth helyett pedig mezőnyjátékos korcsolyázott fel a jégre, de már nem tudtak egyenlíteni a fehérváriak, így a Bolzano térhetett haza a három ponttal.