Nem sikerült a pontszerzés Salzburgban

• 2018.01.20. 21:35
Küzdős mérkőzésen a második harmadban nem tudta kihasználni az előtte adódó lehetőségeket a Fehérvár AV19, így pont nélkül maradt a Salzburg otthonában.

LEMELIN, SMETANA, KONTSCHIEDER, SEEWALD
Starkbaum (Gracnar) - Brouillette, Trattnig, Mueller, Schremp, Harris - Raymond, Generous, Herburger, Duncan, Hughes - Heinrich, Stajnoch, Latusa, Rauchenwald, Huber - Pallestrang, Hochkofler, Baltram, Schiechl, Cijan
Carruth (Rajna) - Uotila, Vidmar, Lovecchio, Hari, Koger - Stipsicz, Manavian, Erdely, Latendresse, Gilbert - Szabo, Palin, Luttinen, Music, Sarpatki - Reisz, Szaller, Szabo, Kocsis, Vincze
Gólszerzők: Herburger, Herburger ill.
Kiállítások: 10 ill. 8

Kiegyenlített játékkal kezdődött csapatunk salzburgi mérkőzése, majd a fehérvári kapu előtt zajlott a játék, de lövésig már nem jutott a hazai gárda, a vendég védelem jól blokkolta a próbálkozásokat. A negyedik percben aztán mégis betalált a Salzburg, Duncan keresztpasszát az üresen maradt Raphael Herburger értékesítette (1-0). A gól után sem engedte ki a szorításból ellenfelét a mozartvárosi együttes. Kevés játékmegszakítás jellemezte a játékrész első tíz percét, a játékvezetők sípja csak Carruth védései után szólalt meg. Pallestrang kotorhatta volna be a korongot egy kapu előtti kavarodás után, de kapusunk hárítani tudott, majd LoVecchio szólóját akadályozták meg a hazai támadók. A fiatal magyar sor révén újra támadásba lendült a Fehérvár AV19: előbb Kocsis, majd Stipsicz tesztelte Gracnart, de nem született egyenlítő találat. Hughes cselezett a kapu előtt a másik oldalon, de Carruth ezúttal védett, a kontrában pedig Stipsicz tette rá oldalról a pakkot. Uotila szerzett harcosan korongot a semleges harmadban, LoVecchio kapáslövése azonban mellé vágódott. Újra a finn bekk került helyzetbe, kékvonalas lövését csak bravúrral tudta hárítani a salzburgi hálóőr. Megfordult a játék képre, most Hannu Järvenpää együttese nyomott jobban, végül Gilbert helyzetével zárult az első 20 perc.

Uotila szabálytalankodott a második etap elején, a fórban pedig csak egyszer került közel a gólszerzéshez a Salzburg, Brouilette lőhetett tisztán, de elvétette a kaput. A vendégek lendületét újabb kiállítás törte meg, Latendresse emelte ki a korongot, így a játék késleltetéséért kellett bűnhődnie. Ebben a létszámfölényben sem talált be a vendéglátó, védelmünk jól blokkolta a lövéseket, a kapu előtt pedig remekül zárta a passzsávokat a speciális egység. A kiegészülés után Gilbert próbálkozhatott oldalról, de Gracnar védett, majd Carruth kapuja előtt Uotila mentett nagyot. Trattnig ütközte le Erdélyt a harmad derekán, így négy percig előnyben játszhatott együttesünk. Öt a négy ellen a következő két percben nem veszélyeztettek Manavianék, ám Harris leütközte Carruthot, így kettős fórban folytatódott a játék. Hári többször próbálkozott a kékről, majd Manavian is bombázott, de sem a kipattanókból, sem pedig a lövésekből nem sikerült az egyenlítés. Kiegészült a Salzburg, egyenlő létszámnál Sárpátki cselezett a kapu előtt, de ez is kimaradt. Raymondot látta szabálytalannak a Lemelin-Smetana bírópáros, Palin lőtt a kékről, a korong Latendresse elé került, de nem sikerült bepofozni. 6 másodperc volt vissza a fórból, amikor Stajnoch is a büntetőpadra kényszerült, így továbbra is öt a négy ellen zajlott a játék. Egy palánkról visszavágódó pakkot Erdély tett rá közelről, de Gracnar megint hárított, majd kiegészült a Salzburg, és maradt az egygólos előny a záró harmadra.

Pörgős, ám kevésbé látványos hokit hozott a záró játékrész kezdete, megint a hazaiak akarata érvényesült, a fölény pedig a 45. percre góllá is érett, Raphael Herburger távoli lövése Carruth mamutjai között a hálóba került (2-0). Szaller szabálytalansága után jöhetett a harmadik salzburgi előny, Hughes, Stajnoch és Duncan veszélyeztettek, de végül maradt a kétgólos különbség. Reisz ugrott ki, de jól zárt előtte a védelem, majd egy kapu előtti hiba után újra Carruthnak kellett játékba avatkoznia. Egyik csapat sem jutott komolyabb helyzetig a következőkben, Greg Poss csapata tördelte a játékot, a fehérvári gárda pedig kevés lehetőséghez jutott. 2 perccel a dudaszó előtt Manavian szabálytalankodott, így salzburgi előnnyel fejeződött be a találkozó. Végig bent tudta tartani a játékszert csapatunk kapuja előtt a hazai együttes, Stajnoch lövése a vason csattant, de a dudaszóig mér nem változott az eredmény, így csapatunk pont nélkül maradt. A bajnokság azonban már vasárnap folytatódik, a Dornbirn otthonában szerepel a gárda.