Négygólos vereség Dornbirnban

• 2017.01.11. 22:26
A Fehérvár AV19 fontos három pontot veszített el a mögötte álló Dornbirn otthonában, miután négygólos vereséget szenvedett.

BERNEKER, KELLNER, SCHAUER, SPARER
Stroj (Hardy ) - Magnan , Schmidt , D'Alvise , Arniel , Ban - Caruso , Connelly , Sylvester , Mcbride , Macierzynski - Siutz , Crawford , Petrik , Häußle , Livingston - Haberl , Pöschmann , Konradsheim
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Vernace , Beauregard , Sarauer , Maylan - Sziranyi , Szabo , Erdely , Vas , Bodo - Owens , Manavian , Vincze , Koger , Sofron - Szaller , Orban , Orban , Reisz , Sarpatki
Gólszerzők: Arniel, Sylvester, Petrik, Mcbride ill.
Kiállítások: 6 ill. 12

Aktívabban kezdte a Dornbirn elleni találkozót a Fehérvár AV19, a második perc elején Brance Orban került helyzetbe, ám a hazaiak hálóőre kis szerencsével ugyan, de hárítani tudta a lövést. Továbbra is csapatunk birtokolta többet a korongot a harmad első öt percében, Vincze került tiszta helyzetbe a kapu előtt, de nem talált a hálóba. Hiába nyomott jobban együttesünk, egy kontra után mégis a bulldogok szereztek vezetést. A mérkőzés nyolcadik percében D'Alvise passzát Arniel vágta a hálóba (1-0). A harmad közepén előnyhöz jutottak Kógerék. Az előnyben szinte azonnal fel is állt a speciális egység, előbb Vernace próbálkozott a kékről, majd Schiestel húzta rá oldalról a pakkot. A kiegészülés után azonnal kijött a szorításból a Dornbirn és Hetényinek kellett bravúrral hárítania. A második kereskedelmi szünet után újabb fehérvári rohamok következtek, előbb Szirányi, majd Bodo veszélyeztette Hardy kapuját. Öt perccel a harmad vége előtt Schiestel gáncsolt egy hazai játékost, majd a kiegészülés után Sarauer követte őt a büntetőpadon, így az osztrákok kétszer is öt a négy ellen támadhattak, komolyabb helyzet nélkül. A másik oldalon előbb Kóger lódult meg hátrányban, majd Erdély került százszázalékos ziccerbe, de mindkettejük lövését magabiztosan hárította Hardy.

Kiegyenlítetten folyt tovább a játék a középső játékrészben, majd a második percben Hardy hibáját kihasználva Sarauer lopott korongot a kapu mögött, de nem sikerült behúznia a korongot, majd a következő támadásban ismét 55-ösünk veszélyeztetett, de a korong már a kapus mögött a kapu előtt keresztben csúszott el. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a második harmad ötödik percében egy lecsorgót Sylvester vágott a kapuba közvetlen közelről (2-0). A harmad közepén  újra együttesünk játszott fölényben, a két bekapott gól ellenére nem csökkent a lendület. Előbb Sarauer, majd Bodo, végül pedig Kóger kínálta meg Hardyt, de nem sikerült a vonalon túlra juttatni a korongot. Hat perccel a vége előtt Sarauer másodszor is kiállítás kapott, majd őt követte Vernace, így majd egy percekig kettős előnyben támadhattak a hazaiak. A kettős fórban előbb Manavian blokkolta jól Arniel lövését, majd Sarauer visszatérése után nem tudott újabb helyzetet kialakítani a Dornbirn. Nem úgy egyenlő létszámnál, amikor három hatalmas vendéghelyzet után szerencsés góllal növelte tovább előnyét a Dornbirn, Petrik lövése csúszott át Hetényi lábai között (3-0). A harmad végén Vas kapott két perces kiállítást, így a záró játékrészt hátrányból kezdte meg a Fehérvár AV19.

Jól védekezett csapatunk a hátrányban, sőt, a kiegészülés után Magnan húzta vissza tiszta helyzetben Sarauert, így jöhetett az első előny együttesünk számára. Ebből azonban nem sikerült veszélyeztetni, a dornbirni védelem határozottan állította meg a próbálkozásokat. Öt perccel a játékrész kezdete után percekig állt a játék, miután Arniel egy kontraszámadásból a kapuvasat találta el. A játékvezetők azonban a videoelemzés után sem ítélték érvényesnek a találatot. A harmad közepén Orbán Attila veszélyeztetett távolról, majd Sarauer lecsorgó korongját Kóger vághatta volna a hálóba. A harmad végén Vas János előtt volt ott a szépítés lehetősége, de támadónk százszázalékos ziccert hibázott. A következőkben beszorította együttesünket a Dornbirn, de Hetényi bravúrjainak köszönhetően nem született újabb gól. Öt perccel a vége előtt Sofron kapott két percet testre ütésért, és hiába védekezett jól a hátrány első másfél percében a csapat, negyedik gólját is megszerezte a voralbergi együttes. Caruso lövését még védte Hetényi, a lecsorgót azonban McBride már a kapuba vágta (4-0). Küzdött együttesünk a becsületgólért a hátralévő időben, de Hardy kapuja a szerdai estén bevehetetlen maradt a Fehérvár AV19 számára, így a hazaiak négygólos győzelemnek örülhettek.