A Fehérvár AV19 7-3-as vereséget szenvedett a Villach otthonában.

Villach / Stadthalle Villach
BERNEKER, KINCSES, SOOS, SPARER
Swette (Herzog ) - Hunter , Wehrs , Urbas , Locke , Verlic - Labrecque , Kreuter , Kromp , Johner , Petrik - Mühlstein , Schlacher , Leiler , Platzer , Nageler - Jennes , McGrath , Brunner
Hetenyi (Lemay ) - Sagert , Manavian , Reiter , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Owens , Orban , Maylan , Szita - Korbuly , Beauregard , Schiestel
Gólszerzők: Petrik, Petrik, Verlic, Brunner, Jennes, Verlic, Mühlstein ill. Sarauer , Sarauer , Beauregard
Kiállítások: 4 ill. 16

Közepes tempóban, kevés helyzettel indult a Fehérvár AV19 idei utolsó EBEL-mérkőzése, melyre az együttes 13 mezőnyjátékossal és 2 kapussal utazott. Az első percekben ugyan a hazaiak birtokolták többet a korongot, de nem sok dolga akadt Hetényi Zoltánnak, sem a másik oldalon  Herzognak. A mérkőzés nyolcadik percében emberhátrányba került csapatunk, a fórt gyorsan ki is használták a hazaiak, Petrik juttatta a hálóba a korongot egy közeli lövéssel (1-0). A folytatásban sem változott a játék képe, a harmad közepén újra átjutott a játékszer a gólvonalon, azonban ezt a találatot érvénytelenítették a játékvezetők. Egy perccel később már  Owens ült a büntetőpadra,  jól játszotta meg a Villach a létszámfölényt, de Hetényi tartotta a csapatot. A kiegészülés után Korbuly kapott két percet bottal akasztásért, az előnyben pedig megduplázta góljai számát a hazai csapat, Urbas távoli lövését még védte Hetényi, a lecsorgót pedig Petrik értékesítette (2-0). A gól után sem öt az öt ellen folytatódott a játék, előbb Sarauer kapott két percet sportszerűtlen magatartásért, majd Owens kiállításával már öt a három ellen támadhattak a hazaiak. Kivédekezte együttesünk a hátrányt, másfél perccel a vége előtt pedig előbb Sarauer, majd Maylan iramodott meg, és Herzognak kellett védenie.

Gyorsan növelte előnyét a Villach a második harmad elején, ezúttal Verlic maradt egyedül középen és a kapuba bombázott (3-0). A következő percekben is a hazaiak irányították a játékot, Kromp kiállítása alatt öt a négy ellen volt lehetősége csapatunknak a támadásra, ám ez az előny kimaradt. A 29. percben már négygólos volt a hazaiak előnye, amikor McGrath középre tett korongját Brunner juttatta a hálóba (4-0). Hiába próbálkozott csapatunk a gólszerzéssel, Beauregard lövését bravúrral hárította Herzog. Hetényi Zoltánt Adrien Lemay váltotta a kapuban a harmad közepén, egy perccel később növelték előnyöket a Sasok, McGrath passzolt szépen a kapu előtt, Jennes pedig az üres kapuba lőtt (5-0). A harmad második felében folytatódott a közepes tempójú játék, helyzetek főleg Lemay kapuja előtt adódtak, de maradt az ötgólos különbség a harmadik harmadra

A záró játékrész elején Jennes lökte a kapuba Lemayt, így előnyben folytatódhatott a játék. Ezt sikerült gyorsan kihasználni, a harmadik percben Maylan tálalt Sarauer elé előnyben, aki kötényben juttatta a kapuba a korongot (5-1). Gyorsan jött a válasz a hazaiaktól, mindössze 24 másodperccel később Urbas cselezett a kapu előtt és a hosszú oldalon betalált (6-1). A gól után újabb hátrányt kellett kivédekeznie együttesünknek, Manavian kiállítása alatt azonban már jól működött a megfogyatkozott védelem, így nem született újabb találat. A harmad közepén potyogtak a gólok, előbb Sarauer talált be egy életerős bombával (6-2), majd alig egy perccel később Mühlstein is feliratkozott a gólszerzők közé (7-2). Visszavett a tempóból a Villach, csapatunk pedig két és fél sorral is becsülettel küzdött az újabb gólért. 5 perccel a vége előtt össze is jött a harmadik találat, Beuregard cselezte ki a komplett villachi védelmet és a kapuba emelt (7-3). Három perccel a lefújás előtt előbb Szirányinak, majd Owensnek kellett kiülnie a büntetőpadra, előbb Lemay hárított bravúrral, majd Beauregard tisztázott a gólvonalról. Kiegészült a Fehérvár AV19, Sarauer pedig szólóban indulhatott, de Herzog eszén nem sikerült túljárnia.