Négygólos vereség

• 2017.11.24. 22:17
4-0-s vereséget szenvedett a Fehérvár AV19 a Medvescak Zagreb ellen. Benoit Laporte együttese nem tudott a hálóba találni, míg a vendégek kétszer emberelőnyből, kétszer pedig egyenlő létszámnál mattolták Carruth-ot, így megérdemelt győzelmet arattak.

PIRAGIC, KALIAN, JOBBAGY, ZGONC
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Szabo, Gilbert, Sarpatki - Stipsicz, Szabo, Luttinen, Music, Lovecchio - Reisz, Vincze
Rosandic (Poulin) - Kudelka, Privitera, Olden, Morley, Mahbod - Poyhonen, Tikkanen, Aviani, Koskiranta, Simsic - Cepon, Boivin, Rajsar, Brine, Zanoski - Kegalj, Jankovic, Ficur
Gólszerzők: ill. Koskiranta, Privitera, Mahbod, Koskiranta
Kiállítások: 22 ill. 12

Zágrábi helyzettel indult a találkozó, Mahbod közelről emelt Carruth ölébe 20 másodperc után. A székesfehérvári jégkorong 40. születésnapjára készült ünnepi mezben pályára lépő hazaiak első lehetőségét Sárpátki dolgozta ki, aki egy jó korongátvételt követően lőtt, Poulin tolta ki a mamuttal. Uotila kiállítása miatt a 6. percben emberhátrányba kerültek a fehérváriak. A Zagreb leginkább a kék vonalról próbálkozott, de vagy Carruth vagy egy védő mindig útját állta a játékszernek. A kiegészülés után is inkább a vendégek domináltak, kemény, fizikai hokit mutatott be a horvát együttes, amit akkor is láthattunk, amikor Erdély kiugrása után Mahbod lökte őt rá Polinra, de a Piragic-Kalian bírópáros nem látta szabálytalannak az esetet. A 14. percben Koskiranta gáncsolását azonban már észrevették a játékvezetők, de nagyobb lehetőségig a „medvék” jutottak, Brine húzta rá a kapura pakkot közelről egy rossz átadás után, de Carruth védett. Vincze Péternek is ki kellett ülnie, így 4-4 ellen folytatódott a játék, majd immáron előnyben Mahbod Morley remek keresztpasszát követően lőhetett, de Carruth jól ért át a hosszú oldalra. Sok időt nem töltöttek a jégen egyenlő létszámban a csapatok, Boivin megmozdulása ért kiállítást, de a Manavian vezette magyar alakulat próbálkozásait hárította Poulin, így maradt a döntetlen az első szünetre.

Luttinen akadályozta ellenfelét a második játékrész elején, újból az emberhátrányos egységét kellett felküldenie Benoit Laporte-nak. Jól játszotta meg a fórt a Zágráb, Carruth viszont most is áthatolhatatlannak bizonyult. Sőt, a visszatérő Luttinen remek átadása után Gilbert közel járt a gólszerzéshez, de Poulin menteni tudott. A mérkőzés feléhez közeledve átvette a kezdeményező szerepet a Fehérvár, inkább a vendégek harmadában időztek a csapatok, mégis a fehérváriak kerültek emberhátrányba, Vidmart durva játékért szórták ki a bírók, de ezt gond nélkül védekezték ki a hazaiak. Azonban Erdély is a büntetőpadra kényszerült, így továbbra is a Medvescak adogathatott öt a négy ellen, eredménytelenül. Folytatódott a fehérvári kiállítások sorozata, ezúttal Harty volt a vétkes, ezt pedig már nem hagyta megtorlatlanul a Zágráb. A 37. percben Tero Koskiranta kemény lövése talált utat Carruth kapujába. (0-1) Szabó Krisztián és Capon feszültek egymásnak a gól után, az ökölpárbaj következtében mindketten kettő plusz kettő perces büntetéssel „gazdagodtak”. Boivin gáncsolása miatt jöhetett a játékrész első zágrábi emberhátránya, ami nem tartott sokáig, Luttinen is mehetett utána akadályozásért, Gilbert pedig testre ütésért. A négy a három elleni szituációnak Alexx Privitera vetett véget, aki kapásból vágta a játékszert a bal felsőbe a harmad végén. (0-2)

20 másodperc telt el a harmadik etapból, amikor Morley visszatett korongját Samson Mahbod éles szögből húzta a hálóba. (0-3) Azonnal egy kapuvassal válaszolt a Fehérvár, de gólt ismét a zágrábiak szereztek. A 44. percben Koskiranta kapáslövése átcsorgott Carruth lábai között. (0-4) Luttinen szépíthetett volna pillanatokkal később, de Poulin védte a közeli kísérletét. A másik oldalon Carruth tette ezt Olden próbálkozásával estében. Megélénkültek Kógerék, próbálták beszorítani a riválist, de a fölény passzívnak bizonyult. Lőhetett Luttinen, Vidmar és Kóger is, de Poulin eszén nem lehetett túljárni. Az összecsapás végéhez közeledve a Medvescak „ölte” a játékot és az időt is, saját harmadába húzódva védekezett. Kudelka és Hári páros kiállítása fűszerezte meg az utolsó perceket és bár a magyar csapat aktívabb volt, ezen az estén nem jött össze a gólszerzés, a Zágráb így megérdemelt győzelmet aratott.