Négygólos siker a Villach ellen

• 2017.01.22. 20:34

A Fehérvár AV19 6-2-re nyert a Villach ellen a középszakasz második fordulójában. Benoit Laporte együttese három gólt szerzett az első harmadban, és bár a karintiaiak felzárkóztak, a záró játékrészben ismét háromszor volt eredményes a gárda, így itthon tartotta a három pontot.

SMETANA, SIEGEL, GATOL, NÉMETH
Rajna (Hetenyi ) - Schiestel , Vernace , Koger , Vas , Sarpatki - Owens , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Sagert , Sofron , Maylan , Beauregard - Orban , Szabo , Orban , Reisz , Vincze
Herzog (Schluderbacher ) - Wehrs , Schlacher , Urbas , Locke , Verlic - Labrecque , Mühlstein , Latendresse , McGrath , Johner - Bacher , Kreuter , Kromp , Hunter , Petrik - Leiler , Platzer , Nageler
Gólszerzők: Sofron, Sarauer, Koger, Erdely, Erdely, Schiestel ill. Verlic , Verlic
Kiállítások: 8 ill. 10
Két visszatérő, a kisebb kézsérülés után felépülő Thomas Beauregard, és a november közepén kéztörést szenvedő Kalvin Sagert is vállalta a játékot a Villach ellen. A kanadai támadó azonban nem töltött sok időt a jégen, a 2. percben szabálytalannak látta a Smetana-Siegel bírópáros. Veszélyesen játszotta meg az előnyt a vendég együttes, Bacher takart Rajna előtt, Wehrs pedig a kék vonalról lőtt többször is, a kapus azonban védte a próbálkozásokat. A kiegészülés után is akadt dolga a magyar hálóőrnek, Kromp kísérletét kellett hárítania, majd Manavian tette próbára Herzogot, aki biztosan fogta az életerős lövést. A harmad felénél Kóger kiugrása után védett az osztrák, majd Johner kiállítása miatt jöhetett az első fehérvári emberelőny. Egy Rajna-indítás után Sofron tüzelt, de Herzog biztosan hárított, ennél többet azonban nem sikerült kihozni a fórból. Maradt azonban támadásban a hazai együttes, aminek a 15. percben meg is lett az eredménye. Maylan tálalt remekül a középen  nagy lendülettel érkező Sofron István elé, aki közelről a hálóba lőtt. (1-0) Nem álltak le a fehérváriak, a 17. percben Bodo és Erdély küzdött óriási elánnal a kapu mögött a korongért, sikerült is Andrew Sarauerhez juttatni, aki éles szögből laposan meglepte Herzogot. (2-0) 53 másodperccel később ez Kóger Dánielnek is sikerült. A jobb oldalon Vastól kapta a játékszert, és rövid saroknál, a kapus kesztyűje alatt a kapuba emelt. (3-0) A játékrész vége előtt Sofronnak kellett leülnie a büntetőpadra, az előnyt pedig az utolsó másodpercekben Miha Verlic váltotta gólra. Urbas tette vissza neki a korongot az alapvonal mögül, ő pedig kapásból a jobb felsőbe lőtt. (3-1)
Rajna-védésekkel indult a második harmad, Locke, majd Mühlstein kísérletezett. A másik oldalon Orban és Sárpátki tette ugyanezt, de Herzog is a helyén volt. A 25. percben egy kipattanó után Verlic emelt fölé nagy helyzetben, Erdély kapáslövése után pedig az osztrák kapus hárított. Schiestel bottal akasztásért kapott büntetést, Locke szinte kihagyhatatlan helyzetbe hozta Bachert egy kapu előtti keresztpassz után, a védő azonban a kapuvasra pöccintette a korongot, a kipattanó után pedig Rajna mentett nagyot. Sikerült átvészelni az emberhátrányt és ki is tudott jönni a szorításból a Fehérvár, amit Kóger két próbálkozással jelzett, de mindkét alkalommal célt tévesztett. Magas tempó és egyre több ütközés jellemezte a játékot a mérkőzés felénél, amikor Sarauer került helyzetbe, de kötényben nem tudta eltenni a korongot Herzog lábai között. Bacher ütközte le Sárpátkit veszélyesen a felező vonalnál. A magyar támadó szerencsére megúszta az esetet, az osztrákot viszont kiszórták a bírók. A kiállítás letelte előtt Szirányi ütője egy lövés előtt eltört, a korong azonban így jött jól Beuregardnak, aki elhúzta a játékszert Herzog mellett, de a vasat találta el. Kevesebb, mint három perccel a harmad vége előtt Kromp nagy lendülettel érkezett a fehérvári kapu elé, ütközött Rajnával, ismét megfogyatkozott a Villach. Nem sokkal később pedig a Fehérvár is, Kóger emelte túl magasra az ütőjét, így 25 másodperc négy a négy elleni játék után ezúttal a karintiaiak kerültek előnybe. Akárcsak az előző játékrész végén, ismét egy Urbas-Verlic összejáték után találtak be a vendégek. A kapu előtt jól szúrt bele utóbbi a passzba, a korong Rajna lábai között gurult a hálóba. (3-2)
A harmadik harmad viszont nem úgy indult, mint a korábbi és ennek a fehérvári szurkolók örülhettek. Kevesebb, mint másfél perc telt el, amikor Erdély Csanád középről, nagy erővel a bal felsőbe húzta a korongot. (4-2) Próbált gyorsan válaszolni a „Sasok”, többször kellett nagyot nyújtózkodnia Rajnának, de remekül állta a sarat. Sofron arcát találta el egy magasra emelt villachi ütő, de a játékvezetők nem ítéltek kiállítást. Alig telt a harmad fele, amikor Bodo tette a korongot nagyszerűen Erdély Csanádhoz, aki elhúzta azt az eldőlő Herzog előtt és az üres kapuba passzolt, ezzel duplázott ezen az estén. (5-2) Nyomtak Benoit Laporte tanítványai, Reisz és Orban is közel járt a gólhoz, de a fiatal hálóőr ezúttal védeni tudott. Nageler jutott a kiállítás sorsára, másfél perc múlva pedig Urbas is követte őt a büntetőpadra, öt a három ellen támadhattak a hazaiak. Sikerült gyorsan felállni, Szirányi lőtt, de Herzog kitolta a korongot, kimaradt a kettős előny, a szimplát azonban már sikerült kihasználni. Drew Schiestel lőtte a hálóba az élén álló játékszert, ami megpattant egy villachi ütőjén. (6-2) A végén még Erdély, Orban és Reisz előtt is adódott lehetőség (a fiatal támadó Hunterrel is összeakaszkodott), de ezek kimaradtak, a lényegen viszont ez sem változtatott. A Fehérvár AV19 6-2-es győzelmével a Dornbirnt megelőzve feljött az alsóházi tabella 4. helyére. A rájátszást érő 2. pozíciótól 6 pont választja el a csapatot.