Négygólos nyitrai győzelem

• 2018.08.10. 22:56

A Fehérvár AV19 5-1-es vereséget szenvedett a szezon első felkészülési mérkőzésén.

HK Nitra
Šimboch (Foltán) - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Versteeg, Pupák, Sloboda – Mychan, Slovák, Blackwater – Scheidl, Richard, Buček – Gašparovič, Šiška, Rapáč – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík
Carruth (Kornakker) - Glenn, Meland, Erdély, Sille, Phillips - Harty, Szabó D., Kóger, Hári, Sofron - Tikkanen, Stipsicz, Szabó K., Koskiranta, Sárpátki - Szabó B., Láday, Reisz
Gólszerzők: Caladi, Rais, McCormack, Patoprsty, Mychan ill. Hári
Kiállítások:

Szlovákiai túrával indult a 2018/2019-es szezon Hannu Järvenpää legénységénél, amelyen a szlovák extraligás ellenfél otthonában már az ötödik percben hátrányba került a Fehérvár AV19, Eric Caladi volt eredmény hazai oldalon (1-0), ám erre Hári János találatával a harmad derekán válaszolni tudott a gárda (1-1). Fizikális játék jellemezte a mérkőzést az első korongbedobástól, a játékrész végén Láday ökölpárbaja paprikázta fel a kedélyeket.

A második 20 perc aztán már a kiállításokról szólt, előbb a fehérváriak, majd a hazaiak kerültek fórba, gólt azonban csak a Nyitra szerzett, a 28. percben egy távoli lövésbe Rais ért bele (2-1). A mérkőzés felénél a hazaiak mestere kapust cserélt, majd két vendégjátékosnak kellett kiülnie. Öt a három ellen nem, öt a négy ellen azonban már betaláltak Blackwaterék, ezúttal McCormack volt eredményes (3-1). A hátralévő időben újabb fehérvári előny maradt ki, így a csapatok kétgólos hazai előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A záró etapban a 43. percben aztán újabb találattal növelte a különbséget a Nyitra, Patopsty révén (4-1), a végeredményt pedig Mychan állította be négy perccel később (5-1). A Fehérvár AV19 legközelebb augusztus 14-én, kedden lép jégre a Nowy Targ otthonában.

Fotó: Rastislav Bugel/Nitra24