Megvan az első hazai siker

• 2017.09.15. 21:19
Jó játékkal, 3:0-ra a Fehérvár AV19 a Villach ellen, ezzel első idei hazai győzelmét aratta az idei szezonban a magyar EBEL-csapat. A mérkőzésen Jeff LoVecchio duplázott, Erdély Csanád pedig üreskapus gólt szerzett. A sikerben oroszlánrészt vállalt a shutouttal záró Rajna Miklós.
2017.09.15 Péntek / 18:45
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Nézőszám: 3 058
EC iDM Wärmepumpen VSV
SMETANA, FICHTNER, KASPAR, SOÓS
Rajna (Scola) - Sziranyi, Vidmar, Luttinen, Latendresse, LoVecchio - Uotila, Jyrkkiö, Gilbert, Music, Erdely - Harty, Szabo, Szita, Kocsis, Vincze - Stipsicz, Szabo, Reisz, Sarpatki
Kickert (Herzog) - Glenn, Bacher, Leiler, Sarauer, Beach - Brunner, Shields, Petrik, Flick, Petrik - Stebih, Schlacher, Verlic, Walter, Lanzinger - Antonitsch, Platzer, Alagic
Gólszerzők: LOVECCHIO, LOVECCHIO, Erdely ill.
Kiállítások: 8 ill. 8
Két győzelemmel a háta mögött érkezett a tabella második helyén álló Villach pénteken Székesfehérvárra. A Fehérvár AV19 kezdte aktívabban a találkozót, 15 másodperc után Jyrkkiö lovésébe LoVecchio tette bele az ütőjét veszélyesen, de Kickert védett. Rajna első védésére az 5. percig kellett várni, ekkor Benjamin Petrik kísérletét hárította, a kipattanót pedig testvére, Nikolas Petrik pöccintette mellé. Kevéssel ezután Sárpátkit látta szabálytalannak a Smetana-FIchtner bírókettős, az előnyben pedig Sarauer próbálkozása után Leiler kotorta a kapuvasra a korongot, de sikerült felszabadítaniuk a hazaiaknak. Immáron öt az öt ellen elcserélte magát a Villach, Luttinen pedig elhúzott a jobb oldalon, középre tette passzába Latendresse ért bele, de centikkel fölé vágódott a játékszer. A harmad felénél Uotila kapott kiállítást, de ebből a fórból sem profitáltak az osztrákok, komoly helyzet nélkül telt el a két perc. A játékrész végét megint megnyomta Benoit Laporte legénysége, Sárpátki  egy életerős lövéssel vétette észre magát, míg Gilbert Szirányi próbálkozásába szúrt bele, Kickert azonban jól zárt hátul.
A második harmad elején Latendresse kipattanója után Luttinen a vasat találta el közelről, majd Vincze lövése tüzelte fel az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok közönségét. Erdély is megtornáztatta Kickertet, egyre inkább a fehérváriak akarata érvényesült a jégen. A lendületet Vidmar kiállítása törte meg kissé, Bacher a kapuvasán kívül azonban több lehetőségig nem jutottak a karintiaiak. Egyenlő létszámnál viszont Rajnának az este addigi legnagyobb védését kellett bemutatnia, Glenn érkezett középen, a magyar kapus nagyszerűen ért át túloldalra és hárított. Erősödött a villachi nyomás, Verlic visszapassza után Walter és Lanzinger kísérletét is védte a hazai hálóőr. Öt és fél perccel a harmad vége előtt aztán megtört a jég, de a másik oldalon. Jeff LoVecchio kerülte meg Kickert ketrecét, majd ráhúzta a korongot még a kapu mögül, ami az osztrák hátáról vágódott a hálóba. (1-0) Sőt, Walter kiállítása után a mérkőzésen először emberelőnyben játszhatott a Fehérvár AV19. Bár felállni sikerült, a kékvonalas próbálkozásokból nem született újabb találat. A játékrész végén izzasztó pillanatokat élhettek át a magyar fanatikusok, Rajnának kellett több alkalommal is nagyot nyújtózkodnia, de nagyszerűen állta a sarat.
Erdély kiállításával indult a harmadik etap, de kis vártatva Beachnek is le kellett ülnie, négy a négy Brunner ordító helyzetben, Sarauer centerezése után az üresen maradt kapu vasát találta el. A két gárda kiegészülése után egy kavarodás után Reisz közelről húzta rá a korongot, Kickert mentett nagyot, majd Beach térhetett vissza a büntetőpadra, de kihasználatlanul maradt a fór. Egyenlő létszámnál Music estében háttal rántotta volna a ketrecbe a korongot, de Kickert résen volt. Az 54. percben azonban már neki sem volt esélye, LoVecchio gondolt egyet, befelé húzott, aztán kilőtte a bal felsőt, ezzel az óriási góllal pedig duplázott. (2-0) Jött előre a szépítésért a Villach, Alagic éles szögből tesztelte Rajnát, aki magabiztosan védett, majd Leiler takarásból eleresztett, megpattanó lövését is begyűjtötte. Két és fél perccel a vége előtt Greg Holst kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de ez visszafelé sült el, Erdély Csanád mindössze 10 másodperc alatt betalált az üres kapuba. (3-0) Beach a bekapott góltól elvesztette a hideg vérét, a játékvezető inzultálásáért kapott büntetést, így emberelőnybe került a Fehérvár. Ezt már ugyan nem sikerült kihasználni, a vége így is magabiztos győzelem lett, a Laporte-alakulat tehát megszerezte első idei hazai sikerét, Rajna Miklós pedig shutouttal zárt, nem véletlenül éltette őt a székesfehérvári publikum. Folytatás vasárnap, a Znojmo ellen.